Australijski fundusz ETF Bitcoin zatwierdzony przez ASX

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Największa australijska giełda papierów wartościowych, Australian Securities Exchange (ASX), zatwierdziła 20 czerwca notowanie swojego pierwszego funduszu giełdowego Bitcoin (ETF). Ten ETF, który zostanie wyemitowany przez VanEck, będzie nosił nazwę VanEck Bitcoin ETF (VBTC).

Decyzja ta została podjęta po sukcesie ETF-ów Bitcoina w Stanach Zjednoczonych, gdzie od stycznia notowanych jest 11 takich funduszy. W ślad za Stanami Zjednoczonymi, Hong Kong również uruchomił Bitcoin ETF.

Arian Neiron, dyrektor generalny i zarządzający w VanEck Asia Pacific, skomentował ten rozwój. Powiedział: “Zapotrzebowanie na dostęp do Bitcoina za pośrednictwem notowanego na ASX instrumentu rośnie. Wielu naszych klientów poinformowało nas, że ich klienci są gotowi do inwestowania”.

Australia miała już dostępne fundusze ETF Bitcoin. Pierwszym, który zadebiutował w Australii, był Global X 21 Shares Bitcoin ETF (EBTC), który został uruchomiony w kwietniu 2022 roku. Niedawno fundusz ETF Monochrome Bitcoin (IBTC) został zatwierdzony i rozpoczął handel 4 czerwca na drugiej co do wielkości giełdzie w Australii, giełdzie Cboe Australia.

Pojawienie się Bitcoin ETF na głównej giełdzie w Australii jest godnym uwagi kamieniem milowym. Będąc największą giełdą papierów wartościowych w kraju, ASX zapewnia większą widoczność, wiarygodność i dostępność Bitcoina zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych.
Oczekuje się, że ruch ten zwiększy legalność i zasięg produktów inwestycyjnych Bitcoin na rynku.

Zatwierdzenia te odzwierciedlają rosnącą akceptację i zainteresowanie produktami inwestycyjnymi Bitcoin na rynku australijskim i na całym świecie. Przewiduje się, że większość krajów prawdopodobnie podąży za tym trendem i wprowadzi podobne produkty finansowe w najbliższej przyszłości. Rozwój ten oznacza szerszą zmianę w kierunku akceptacji głównego nurtu inwestycji kryptowalutowych na całym świecie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject