Ekspert Fidelity: bitcoin to wykładnicze złoto

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Jurrien Timmer, Head of Global Macro w Fidelity, nazwał niedawno bitcoina “wykładniczym złotem”. Podkreślił pojawienie się bitcoina jako “magazynu wartości”. Pan Timmer podzielił się swoimi przemyśleniami w serii postów, w których omawia rosnące znaczenie bitcoina w krajobrazie finansowym.

Pan Timmer podkreślił wyjątkową pozycję Bitcoina na rynku. Porównał jego wzrost do szybkiej adopcji Internetu i telefonów komórkowych. Według Timmera, ograniczona podaż Bitcoina i rosnąca akceptacja jako aktywa cyfrowego sprawiają, że jest on potencjalnym długoterminowym magazynem wartości, podobnie jak złoto.

Pozycjonowanie rynkowe podobne do bitcoina

W swoich postach Timmer podkreśla, że tempo adopcji Bitcoina i rozwój sieci są kluczem do jego wartości. Zauważył, że chociaż bitcoin jest wciąż w powijakach w porównaniu z tradycyjnymi aktywami, jego przyjęcie szybko przyspiesza. Ten szybki wzrost wspiera ideę, że bitcoin może stać się ważnym magazynem wartości w przyszłości.

“Poniższy wykres przedstawia wzrost sieci Bitcoin zgodnie z prostą krzywą mocy. Liczba niezerowych adresów zbiegła się na tej krzywej mocy, a cena bitcoina waha się wokół niej jak wahadło” – powiedział. “Taka jest wyjątkowa seria cykli boomu i upadku bitcoina.

Krzywa przyjęcia bitcoina

Wsparcie pana Timmera jest częścią szerszego trendu inwestorów instytucjonalnych uznających potencjał bitcoina. Jego pogląd wzmacnia rosnącą legitymizację Bitcoina w branży finansowej, wskazując, że może on odegrać kluczową rolę w przyszłych strategiach inwestycyjnych.

“Rozwój sieci Bitcoin spowolnił w ostatnich miesiącach, podczas gdy jego cena nadal rosła” – podsumowuje. “Moim zdaniem ta rozbieżność między ceną a adopcją może wyjaśniać, dlaczego bitcoin nieco zwolnił w swoim wyścigu w kierunku potencjalnych nowych rekordów wszechczasów. Wahadło może wahać się tylko tak daleko. Aby nowe szczyty zostały utrzymane, sieć może być zmuszona do ponownego przyspieszenia”.

Krótko mówiąc, obserwacje Jurriena Timmera stanowią przekonujący argument za potencjałem bitcoina. Porównując go do złota i podkreślając jego szybką adopcję, Timmer podkreśla wyjątkowe miejsce Bitcoina w świecie finansów. Rola Bitcoina w globalnej gospodarce może stać się jeszcze ważniejsza, ponieważ interesuje się nim coraz więcej inwestorów instytucjonalnych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject