Czy Tesla powraca do gry Bitcoin?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Niedawny wzrost zasobów Bitcoinów Tesli ponownie wywołał żarliwe dyskusje w społeczności kryptowalut, szczególnie dzięki integracji funkcji śledzenia portfela Bitcoin Tesli z platformą analityczną Arkham Intelligence. Obecnie cyfrowy portfel Tesli może pochwalić się imponującą liczbą 11 509 BTC, co oznacza znaczny wzrost o 1 789 BTC od czasu ostatniego raportu o zyskach, w którym Tesla poinformowała o posiadaniu 9 720 BTC.

Wejście Tesli w świat Bitcoina sięga lutego 2021 r., kiedy to firma pod kierownictwem Elona Muska wywołała falę, inwestując oszałamiającą kwotę 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina. Temu śmiałemu posunięciu, wykonanemu u szczytu hossy, towarzyszyło ogłoszenie planów Tesli dotyczących akceptowania płatności Bitcoinem za swoje pojazdy elektryczne, sygnalizując znaczący kamień milowy w głównym nurcie akceptacji kryptowalut.

Jednak trajektoria podróży Tesli w Bitcoinie była daleka od liniowej. Marzec 2021 r. był świadkiem przełomowego momentu, kiedy Tesla, pośród rosnących obaw związanych z wpływem Bitcoina na środowisko, zdecydowała się sprzedać około 10% swoich zasobów Bitcoina.
W 2022 r. narracja nadal ewoluowała, a Tesla wprowadziła dalsze zmiany w swojej strategii Bitcoin.

W szczególności producent samochodów elektrycznych pozbył się znacznej części swoich rezerw Bitcoin, wynoszących około 75% swoich zasobów w drugim kwartale.
Relacje Elona Muska z Bitcoinem charakteryzowały się mieszanką podziwu i sceptycyzmu. Początkowo wyrażając optymizm co do potencjału Bitcoina, Musk wyraził również obawy dotyczące jego wpływu na środowisko, co doprowadziło do wycofania planów Tesli dotyczących akceptowania płatności Bitcoinem za swoje pojazdy.

Niedawny wzrost zasobów Bitcoinów Tesli podsycił spekulacje i intrygi na platformach internetowych, takich jak X. Użytkownicy zastanawiali się nad możliwością ponownego wejścia Tesli na rynek Bitcoinów poprzez działania odkupu, podczas gdy inni spekulowali na temat roli korekt księgowych w napędzaniu zgłoszonego wzrostu zasobów BTC.

Pomimo krążących spekulacji, zarówno Tesla, jak i Musk zachowali wyraźne milczenie w tej sprawie, pozostawiając miejsce na dalsze spekulacje i oczekiwania dotyczące przyszłych przedsięwzięć firmy związanych z Bitcoinem.

Ten strategiczny manewr nastąpił po przekonujących wysiłkach Michaela Saylora, który skutecznie przekonał Muska do włączenia Bitcoina do bilansu swojej firmy. MicroStrategy posiada oszałamiającą liczbę 193 000 BTC i jest największym instytucjonalnym posiadaczem Bitcoina na świecie.
Podczas dyskusji panelowej na konferencji Bitcoin Atlantis 1 marca, Saylor przedstawił przekonujący argument, sugerując, że postęp w sztucznej inteligencji (AI) i rozprzestrzenianie się funduszy giełdowych (ETF) będzie katalizatorem trwającej dekadę “gorączki złota” dla Bitcoina.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject