Co to jest indeks strachu i chciwości? Jakie czynniki wpływają na zachowanie cen aktywów? Analiza nastrojów w kryptowalutach

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jak zdobyć monety strachu?

✔️ Utwórz portfel Coinbase Wallet. Aby pozyskać Fear, będziesz potrzebował portfela, który obsługuje samodzielne przechowywanie, takiego jak Coinbase Wallet.
✔️ Utwórz konto Coinbase Wallet używając swojego adresu e-mail i następujących informacji: ✔️ Nazwa, której chcesz używać.
✔️ Fraza odzyskiwania powinna być bezpiecznie przechowywana.
✔️ Zrozumieć i zaplanować wydatki związane z prowadzeniem sieci Ethereum.
✔️ Użyj giełdy kryptowalutowej, aby kupić i przelać swój Ether na konto Coinbase.
✔️ Użyj swojego ETH do zakupu Fear na stronie wymiany.

⚡️ Jak działa Fear and Greed Index w kryptowalucie?

Kryptowaluta fear and greed index to ankieta zaprojektowana w celu oceny sentymentu rynkowego, który jest kwantyfikowany w skali od 0 do 100. Dolny koniec (0-49) tego spektrum odzwierciedla strach, podczas gdy górny koniec (50-100) reprezentuje chciwość.

⚡️ Co oznacza stackowanie w kryptowalucie?

Stacking pozwala inwestorom kryptowalutowym na wykorzystanie ich cyfrowych aktywów i generowanie pasywnego dochodu bez konieczności ich sprzedaży. Możesz myśleć o stackowaniu jako o kryptowalutowej wersji odkładania pieniędzy na wysokodochodowe konto oszczędnościowe.

⚡️ Czy można bezpiecznie postawić?

Środki są najprawdopodobniej bezpieczne, ponieważ znajdują się na koncie bankowym. Jednak nawet jeśli Twoje pieniądze są “zamknięte” w okresie zawierania zakładów, nie oznacza to, że są całkowicie bezpieczne. Podczas gdy niektóre giełdy twierdzą, że trzymają swoje zamrożone aktywa w chłodni, nie zawsze tak jest, a cyberprzestępcy zabrali bitcoiny z głównych giełd

Dowiedz się więcej o Indeksie Strachu i Chciwości na naszej stronie internetowej

Czy kiedykolwiek brałeś pod uwagę, że nawet jeśli stworzyłeś solidną strategię inwestycyjną, może ona zostać zniszczona w ciągu kilku sekund przez panikę lub chciwość uczestników rynku?

Na nastroje rynkowe mogą wpływać różne bodźce, takie jak “Fear of Missing Out” lub “FOMO” wśród publicznych i prywatnych organizacji i firm, które przyglądają się Bitcoinowi.

Większość inwestorów boi się, że cena wzrośnie powyżej obecnego poziomu, więc wystawia dużo zleceń kupna. W rezultacie cena wzrasta.

Indeks Strachu i Chciwości
Strach – wskaźniki i sygnały

Kiedy duża liczba inwestorów zaczyna panikować i sprzedawać swoje aktywa, a także negatywne wiadomości, które pojawiły się podczas spadku cen, następuje natychmiastowa zmiana nastrojów inwestorów.

Reakcja rynku na takie wiadomości nazywana jest “wskaźnikiem strachu i chciwości”.

Jak możemy mierzyć sentyment inwestorów, skoro wpływa on bezpośrednio na cenę aktywa?

Inwestorom zależy na zachowaniu aktywów w czasie kryzysu, w którym sprzedający na rynkach wywierają na nie presję. To właśnie wtedy inwestorzy używają indeksów jako wskaźników do pomiaru paniki inwestorów na rynku akcji.

"Ekstremalny strach" opanowuje rynek kryptowalut
Indeks chciwości i strachu w kryptowalutach

Indeks VIX, czyli volatility index, jest miarą tego, jak bardzo zmienny był rynek akcji. Do stworzenia indeksu o tej wartości wykorzystuje się wolumen obrotu na rynku instrumentów pochodnych.

Akcja cenowa VIX będzie odzwierciedlać idee inwestycyjne inwestorów instytucjonalnych i high-net-worth.

10 ryzyko kryptowalutowe związane z inwestowaniem: Dlaczego Bitcoin i Etherium mogą nie być warte inwestowania

Innym wskaźnikiem, który może być wykorzystywany do oceny sentymentu inwestorów jest Cryptocurrency Fear and Greed Index, który również dotyczy rynku kryptowalut.

Czym jest Crypto Fear and Greed Index i jak możemy go wykorzystać do analizy inwestycji w bitcoiny?

Indeks Strachu i Chciwości Bitcoin i kryptowaluty
Kryptowalutowy indeks strachu i chciwości

Indeks kryptowalut został zaprojektowany w celu zmierzenia gniewu i chciwości inwestorów na rynku bitcoin. Jest on zatrudniony do badania aktywności inwestorów w przestrzeni kryptowalutowej.

Inwestorzy szybko otrzymują wiadomości rynkowe i mogą podejmować decyzje natychmiast, gdy na rynku pojawiają się istotne wydarzenia, zarówno dobre, jak i złe.

Wyobraźmy sobie, że inwestorzy na całym świecie dowiedzieli się o tym w tym samym czasie. Prawdopodobieństwo wywołania “kupującego FOMO” lub “panicznej sprzedaży” na innych rynkach jest znacznie większe niż w przypadku akcji.

Na rynku kryptowalut jest coś, co nazywa się strachem i chciwością
Kryptokurrency fear and greed index pokazuje rekordowy skok

Kiedy inwestorzy wpadają w panikę lub są chciwi na tym rynku 24/7, Cryptocurrencies Fear & Greed Index służy do badania zachowań inwestorów i pomaga w podejmowaniu decyzji.

W ten sposób nie jesteś zależny od nastrojów na rynku ani nie masz na nie wpływu, co może pomóc inwestorom lepiej realizować ich strategie. Indeks wykorzystany w tym przykładzie pochodzi z alternatywnej strony internetowej .

Crypto Fear and Greed Index to wynik, który waha się od 0 do 100, gdzie 0 oznacza poziom ekstremalnego niepokoju wśród inwestorów, który może prowadzić do znacznej presji sprzedażowej.

Wartość 100 sugeruje, że inwestorzy stali się nadmiernie chciwi. FOMO mogło wywołać pewien impet kupna.

"Skrajny strach" rządzi rynkami kryptowalut
Indeks strachu i chciwości: jak inwestor może śledzić puls rynku

Cryptostrategy i Greed Index opierają się na danych z pięciu źródeł, jak podaje strona.

Te źródła to:

 • media społecznościowe (Twitter)
 • Google Trends
 • kapitalizacja rynkowa
 • wielkość obrotów
 • zmienność cen.

Część indeksu dotycząca mediów społecznościowych szuka wzmianek o “kupnie”, “sprzedaży” i “wstrzymaniu” w tweetach.

Google Trends szuka osób wyszukujących określone słowa kluczowe związane z bitcoinem, takie jak “cena bitcoina”.

Indeks strachu i chciwości na rynku kryptowalut
Bitcoinowy indeks strachu i chciwości

Dane dotyczące kapitalizacji rynkowej i wolumenu obrotu pochodzą z CoinMarketCap.com.

I wreszcie zmienność cenowa na podstawie danych z BitVol.info.

Indeks jest aktualizowany co godzinę, a na stronie internetowej można zobaczyć, jak zachowywał się w ciągu ostatniego tygodnia, miesiąca lub roku.

Co więc mówi nam wysoki lub niski wynik w Crypto Fear & Greed Index?

Fear & greed index online
Indeks strachu i chciwości gdzie oglądać

Kiedy indeks spada poniżej 50, może to być znak, że inwestorzy stają się zbyt strachliwi, co może doprowadzić do okazji do kupna.

Jeśli indeks wzrośnie powyżej 50, może to świadczyć o tym, że inwestorzy stają się chciwi, co może być sygnałem sprzedaży.

Oczywiście zawsze należy przeprowadzić własne badania i nie podejmować żadnych decyzji na podstawie tylko jednego wskaźnika.

Crypto fear and greed index w czasie
Wykres indeksu strachu i chciwości

I pamiętaj, że wyniki z przeszłości nie muszą świadczyć o przyszłych rezultatach.

Ale jeśli szukasz innego narzędzia, które pomoże ci w handlu kryptowalutami, indeks strachu i chciwości kryptowalut może być wart rozważenia.

Co wpływa na Crypto Fear and Greed?

Podczas tworzenia indeksu należy pamiętać, że wymagane są pewne kryteria indeksowania.

indeks strachu i chciwości kryptowalut
Narzędzie Indeks Strachu i Chciwości

W tej chwili w indeksie uwzględniony jest tylko Bitcoin. Ponieważ kiedy cena Bitcoina się huśta, ma potencjał, aby mieć znaczący wpływ na rynek. W wyniku tej rzeczywistości ustalono dodatkowe kryteria indeksowania, w tym:

 • Złoto, srebro i platyna mają łączną zmienność na poziomie 25%.

Liczba ta jest obliczana na podstawie zmienności i maksymalnego spadku ceny bitcoina w stosunku do 30-dniowej i 90-dniowej średniej zmienności. Kiedy zmienność wzrasta, wskazuje na entuzjazm rynku.

Dowiedz się więcej o indeksie strachu i chciwości kryptowalut
Fear and greed index etherium
 • 25% momentum/wolumenu rynkowego akcji jest nieistotne.

Kiedy rynek rośnie, metoda ta polega na porównywaniu 30-dniowych i 90-dniowych średnich kroczących, aby określić, czy po stronie sprzedaży jest duża aktywność kupujących. Prowadzi to do chciwości inwestorów na rynku.

 • Według raportu, media społecznościowe odpowiadają jedynie za 15% tworzenia leadów B2B.

W przypadku analizowania kryptowalut należy użyć hashtagu dla każdej z nich (na przykład #XRP). Obliczenia opierają się na stawce i liczbie odpowiedzi.

 • Ankiety skutkują jedynie 15% skutecznością.

Opinie o tymczasowo wyłączonej stronie internetowej

Czym jest indeks strachu dla kryptowalut? indeks strachu i chciwości kryptowalut
Co oznacza ekstremalna chciwość w kryptowalucie?
 • Moje doświadczenie z tym szczepem było fantastyczne; piszę tę recenzję będąc na haju.

Procent kapitalizacji rynkowej jest oparty na cenie. Bitcoiny i altcoiny są postrzegane jako bezpieczna przystań, gdy niepokój na rynku gwałtownie wzrasta, podczas gdy altcoiny są używane tylko do celów spekulacyjnych.

W rezultacie badanie udziału Market Cap. może zapewnić wgląd w nastroje inwestorów, ale nadal jest niepewne, ponieważ wzrost kapitalizacji rynkowej altcoinów może wynikać z autentycznego zainteresowania inwestorów.

 • Liczba marek używających frazy “jak ryba do wody” wzrosła od zera do 70 procent. Używanie tych słów jest popularne nie tylko wśród firm, ale także wśród konsumentów.
Kiedy mogę kupić indeks strachu i chciwości?
Czym jest wskaźnik strachu i chciwości w kryptowalucie?

Google Trends to narzędzie Google, które analizuje słowa kluczowe związane z bitcoinami. Kiedy liczba zapytań dla terminów związanych z bitcoinami wzrasta, wskazuje to, że inwestorzy stają się bardziej zainteresowani rynkiem kryptowalut.

Co mówi ci wykres strachu i chciwości?

Fear and Greed Index Crypto
Jak zdobyć chciwe monety?

Powyżej nakładamy indeks bitcoina na wykres ceny bitcoina. Zaletą tego jest to, że pozwala obserwować nie tylko wartość bieżącą, ale również to, jak wycena zmieniała się wraz z wahaniami ceny.

Dodanie tego nowego, unikalnego wymiaru do indeksu strachu i chciwości kryptowaluty Bitcoin, który pozwala inwestorom ocenić, jak indeks historycznie reagował na zmiany cen.

Jest to jedyne miejsce na świecie, w którym możesz to odkryć i nie ma tego na żadnej innej znanej nam stronie internetowej, która omawia Indeks Strachu i Chciwości.

Każdego dnia będziemy aktualizować ten wykres na żywo, aby pokazać, jak Bitcoin Fear and Greed Index zmienia się wraz z ceną Bitcoina.

Oferujemy również bot Twittera, który codziennie podaje na Twitterze aktualną wartość Fear and Greed Index.

Indeks Strachu i Chciwości Kryptowalut
Strach – wskaźniki i sygnały. Indeks strachu giełda

Skala Strachu ma zakres od 0 do 100, gdzie 0 oznacza “Ekstremalny Strach”, a 100 – “Ekstremalną Chciwość”.

Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu ta innowacyjna i bezpłatna usługa.

W przypadku zastosowania z bitcoinami. Biorąc indeks kryptostresu i chciwości, a także cenę bitcoinów, widzimy, że kiedy indeks kryptostresu i chciwości osiągnął zieloną linię na rysunku 1 na poziomie 10, cena bitcoinów wzrosła pięciokrotnie.

Czy Fear and Greed Index jest dokładny?
Jak interpretować Indeks Strachu i Chciwości?
 • Zwiększenie 1 +70%.
 • Wzrost 2 +45%
 • Wzrost 3 +310%
 • Wzrost 4 +25%
 • Zwiększenie 5 +300% .

Połączenie strategii kryptowalutowej i indeksu chciwości na poziomie 90 (czerwona linia na rysunku 1) implikuje, że cena bitcoina spadnie dwukrotnie od swojego szczytu, w następujący sposób:

 • Spadek 1 -40%.
 • Spadek 2 -45%.
Indeks strachu giełda
Crypto Fear Index pokazuje.

Patrząc na wyniki testu, wydaje się, że możemy wykorzystać Crypto Fear and Greed Index jako część naszej analizy inwestycji w kryptowaluty.

Drugim celem indeksu jest pomiar sentymentu inwestorów. Nie jest to sygnał kupna-sprzedaży. Jeśli jednak jest wykorzystywany w ten sposób, my, użytkownicy, możemy się pogubić w nastrojach rynkowych.

Niepokój i chciwość inwestorów na rynku kryptowalut możemy mierzyć za pomocą Crypto Fear and Greed Index. Powinien on jednak służyć jedynie do śledzenia sentymentu inwestorów na rynku, natomiast oparte na nim rekomendacje sprzedażowe powinny być brane pod uwagę z uwzględnieniem dodatkowych kryteriów.

W jaki sposób zdobyć monety chciwości?
Indeks strachu giełda

Teraz, gdy wiesz, czym jest Indeks Strachu i Chciwości, możesz dwukrotnie sprawdzić fakty i dokonać bardziej świadomego zakupu. To właśnie wtedy Zipmex przychodzi na ratunek. Aby rozpocząć handel, wejdź na giełdę!

Jak zawsze, szczęśliwego handlu!

Crypto Fear and Greed Index to nowe narzędzie, które może być wykorzystane do pomiaru sentymentu inwestorów na rynku kryptowalut. Indeks oparty jest na cenie Bitcoina i innych czynnikach, takich jak liczba wyszukiwań Google dla terminów związanych z Bitcoinem. Indeks może być wykorzystany do śledzenia, jak rynek

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject