Bitcoinowy hazard Salwadoru: Odważny skok, który zmienia finanse

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Salwador przekształca się w raj dla Bitcoina

Poprzez celowe i strategiczne działania podkreślające jego przywiązanie do kryptowalut, Salwador wzmocnił swoje zaangażowanie w branżę walut cyfrowych, ze szczególnym naciskiem na Bitcoin (BTC). Zaangażowanie to zostało dodatkowo zademonstrowane, gdy prezydent Nayib Bukele ogłosił krajowy plan nabywania jednego Bitcoina dziennie, strategię mającą na celu kontynuowanie do momentu, gdy koszt nabycia w standardowych walutach stanie się niewykonalny. Inicjatywa ta znacznie wzmocniła rezerwy Bitcoina w Salwadorze, które obecnie wynoszą imponujące 5 690 BTC, których wartość szacuje się na około 400 milionów dolarów.

Oprócz tych wysiłków związanych z kryptowalutami, Salwador wykonał znaczący ruch w globalnej domenie inwestycyjnej, eliminując podatek dochodowy od przekazów pieniężnych i inwestycji międzynarodowych. Ta dramatyczna obniżka z 30% stawki podatkowej do zera ma na celu ożywienie ekspansji gospodarczej i przyciągnięcie zagranicznych inwestorów do kraju.

W tym tygodniu niezachwiane zaangażowanie kraju w Bitcoin zostało dodatkowo podkreślone przez transfer ponad 5000 BTC do bezpiecznego zimnego portfela. Prezydent Bukele ujawnił, że znaczna część tych aktywów, w szczególności Bitcoin o wartości 400 milionów dolarów, została przeniesiona do urządzenia pamięci masowej offline bezpiecznie umieszczonego w fizycznym skarbcu w granicach kraju.
Inicjując “skarbonkę Bitcoin”, Salwador dokonał znaczącego postępu w swojej strategii finansowej, wzmacniając w ten sposób środki bezpieczeństwa i wykazując silne zaufanie do trwałego potencjału kryptowaluty.

Na decyzję o przejściu na przechowywanie zimnego portfela wpłynął znaczny wzrost krajowych rezerw Bitcoinów, które prawie podwoiły się w stosunku do wcześniej zarejestrowanych wartości.

Nabycie bitcoinów przez Salwador

Salwador gromadził Bitcoiny za pomocą różnych środków, w tym codziennych zakupów, sprzedaży paszportów, konwersji walut biznesowych, działalności wydobywczej i usług rządowych. Przed tą rewelacją szacowano, że zasoby Bitcoina w Salwadorze wynosiły poniżej 3000 BTC, ale to strategiczne podejście znacznie zwiększyło te liczby.

We wrześniu 2021 r. Salwador wykonał przełomowy krok, stając się pierwszym krajem, który uznał Bitcoina za prawny środek płatniczy. Od tego czasu wartość kryptowaluty uległa znacznym wahaniom, a jej szczytowa cena wyniosła 73 800 USD.

Bieżące codzienne transakcje Bitcoin w tym kraju i stworzenie wolnej od podatku kryptowalutowej przystani, zasilanej energią geotermalną z wulkanu, ilustrują jego innowacyjne podejście do wykorzystywania kryptowalut do rozwoju gospodarczego.

Poza samym gromadzeniem Bitcoinów, prezydent Bukele przewiduje przekształcenie Salwadoru w dobrze prosperujący kraj poprzez strategiczne inwestycje i inicjatywy związane z walutami cyfrowymi. Pomimo ostrzeżeń i sceptycyzmu ze strony międzynarodowych organów, takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), Salwador pozostaje niezłomny w swojej strategii Bitcoin, nie wykazując żadnych oznak wycofywania się z zaangażowania w cyfrową walutę.

Odważne przedsięwzięcie Salwadoru w Bitcoin i jego wysiłki na rzecz stworzenia sprzyjającego środowiska dla inwestycji w kryptowaluty oznaczają znaczącą zmianę w sposobie, w jaki narody postrzegają waluty cyfrowe i angażują się w nie.

Dzięki ciągłemu rozszerzaniu wysiłków w zakresie pozyskiwania Bitcoinów i ulepszaniu infrastruktury kryptowalutowej, Salwador ustanawia precedens, który może potencjalnie zmienić przyszłość globalnych finansów.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject