Bitcoin Surge wywołuje manię memowych monet: DOGE, PEPE i SHIB na czele!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Gdy Bitcoin osiągnął kolejny niezwykły kamień milowy, osiągając 73,6 tys. dolarów, królestwo kryptowalut memów również doświadczyło czegoś, co można nazwać “doniosłym dniem”.

Obserwując wyniki 100 najlepszych kryptowalut memów, w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił znaczny wzrost zysków, co wskazuje na trend, w którym zyski szybko migrują w kierunku aktywów spekulacyjnych, które charakteryzują się nieco ograniczoną płynnością.

Szał memów napędza spektakularny wzrost Bitcoina

Wiodący wśród kryptowalut memów Dogecoin (DOGE), oryginalna moneta memów, była świadkiem imponującego wzrostu o ponad 23% w tym samym przedziale czasowym, zwiększając swoją wartość do 0,188 USD. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich 24 godzin wartość tokena wzrosła o około 10%.

W okresie powszechnego entuzjazmu rynkowego Elon Musk, wizjonerski dyrektor generalny Tesli, złożył oświadczenie podczas publicznego wydarzenia zorganizowanego w zakładzie produkcyjnym Tesli w Berlinie. Zasugerował on możliwość zaakceptowania Dogecoina jako formy płatności za zakup pojazdów Tesli “w pewnym momencie w przyszłości”. Uwagi Muska jeszcze bardziej podniosły postrzeganą wartość Dogecoina.

Podążająca za nim Shiba Inu (SHIB) odnotowała wzrost ceny do 0,0000338 USD, po prawie 8% wzroście tygodniowych zysków. Pomimo niewielkiego spadku na początku miesiąca, wolumen obrotu SHIB odnotował znaczny wzrost, co jest wyraźną oznaką rosnącego zainteresowania inwestorów.

Ten wzrost aktywności handlowej przyczynił się również do zmniejszenia luki w kapitalizacji rynkowej między SHIB a jego konkurentem, DOGE.

PEPE, zajmujący trzecie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej wśród monet meme wymienionych przez CoinMarketCap, cieszył się znacznym wzrostem o 51,17% w ciągu ostatniego tygodnia. Ten niedawny ruch cenowy przyczynił się do tego, że miesięczne zyski osiągnęły zdumiewający poziom 825%, nawet pomimo działań związanych z realizacją zysków przez dużych inwestorów na początku tygodnia.

W sektorze monet memów, token dogwifhat (WIF) oparty na Solanie wyłonił się jako wyróżniający się wykonawca w tym roku. Jego cena wzrosła do 3,25 USD, głównie dzięki wspólnym wysiłkom społeczności, której udało się zebrać ponad 700 000 USD na reklamę emblematu tokena na Sphere, znanym miejscu rozrywki w Las Vegas w Nevadzie.

FLOKI, pozycjonowany jako piąta co do wielkości moneta memowa, odnotował prawie 130% wzrost w ciągu ostatniego tygodnia. Ten niezwykły wzrost ceny można przypisać strategicznej decyzji Floki DAO o spaleniu ponad 190 miliardów tokenów, co znacznie zmniejszyło podaż FLOKI w obiegu. Działanie to może potencjalnie zwiększyć jego wartość poprzez zwiększony niedobór, zakładając, że popyt pozostanie stały lub wzrośnie.

Bonk (BONK), inauguracyjna moneta memowa Solana, znalazła się na szóstym miejscu w swojej kategorii, odnotowując 24% wzrost tygodniowych zysków. Została ona niedawno uhonorowana tytułem Meme Coin of the Year przez CoinMarketCap i odnotowała oszałamiający wzrost o 706% w ciągu ostatniego roku.

Monety memów osiągają zaskakujące zyski

Wśród 20 najlepszych monet memów, Milady Meme Coin (LADYS) wyróżniła się niezwykłym wzrostem o 450% w ciągu zaledwie ostatniego tygodnia.

W kontekście szerszego trendu wzrostowego na rynku, nawet mniej znane meme coiny, takie jak MongCoin (MONG), Bad Idea AI (BAD) i Wen (WEN) odnotowały znaczące wzrosty, odpowiednio o 94,02%, 72,06% i 13,53% w tym samym okresie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject