Analityk przewiduje hossę na rynku kontraktów terminowych na Bitcoina!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Różnica między kontraktami terminowymi na bitcoina a jego obecną ceną rynkową, znana jako baza kontraktów terminowych na bitcoina, znacznie się powiększyła, osiągając poziomy nieobserwowane od czasu rekordowego wzrostu kryptowaluty do ponad 68 000 USD w drugiej połowie 2021 roku.

Luuk Strijers, dyrektor handlowy w Deribit, ujawnił, że “obecnie podstawa oscyluje między 18% a 25% w ujęciu rocznym, co było wcześniej obserwowane tylko w 2021 roku”.

Ponadto Strijers wyjaśnił, w jaki sposób zwiększona podstawa roczna oferuje traderom instrumentów pochodnych możliwość zapewnienia znacznych zysków. Osiąga się to poprzez jednoczesny zakup bitcoina na rynku spot i sprzedaż kontraktów futures z premią. Strategia ta skutkuje gwarantowanym zyskiem w dolarach po wygaśnięciu kontraktu, niezależnie od wahań cen bitcoina.

Strijers podkreślił, że znaczna różnica między cenami spot bitcoina a cenami kontraktów futures wskazuje na silną dynamikę rynku, napędzaną niedawnym zatwierdzeniem funduszy ETF i oczekiwaniami związanymi z nadchodzącym wydarzeniem halvingu bitcoina.

“Fakt, że ta rentowność jest tak niewiarygodnie wysoka, jest bardzo byczym wskaźnikiem i jest napędzany przez codzienne nowe pieniądze napływające do systemu z powodu zatwierdzenia ETF bitcoina spot i oczekiwanego wpływu halvingu bitcoina” – stwierdził.

stwierdził.

Stosunek opcji sprzedaży do kupna bitcoina

W dziedzinie opcji bitcoinowych Strijers zwrócił uwagę na znaczną przewagę opcji kupna nad opcjami sprzedaży w miarę zbliżania się marcowego wygaśnięcia, sygnalizując bycze perspektywy wśród traderów.

“Ogólnie rzecz biorąc, stosunek opcji sprzedaży do kupna dla bitcoina wynosi obecnie 0,59, czyli sześć opcji sprzedaży na każde dziesięć opcji kupna, podczas gdy w czerwcu spada on do 0,32. Tak więc tylko trzy opcje sprzedaży na każde dziesięć opcji kupna”.

wyjaśnił Strijers.

To odchylenie w kierunku opcji kupna, w przeciwieństwie do opcji sprzedaży, sugeruje, że wśród traderów instrumentów pochodnych dominuje optymizm co do przyszłych ruchów cen bitcoina.

Stosunek opcji sprzedaży do opcji kupna poniżej jednego jest ogólnie interpretowany jako znak, że aktywność opcji kupna przewyższa aktywność opcji sprzedaży, co sugeruje bycze nastroje na rynku. Traderzy kupujący opcje kupna są zazwyczaj optymistycznie nastawieni do kierunku rynku, podczas gdy ci kupujący opcje sprzedaży są uważani za niedźwiedzi. Według danych z The Block, Deribit dominuje obecnie na rynku opcji na bitcoina, obsługując około 90% wszystkich otwartych pozycji, a dzisiejszy wskaźnik put-call wyniósł 0,58.

Bitcoin niedawno wycofał się z nowego rekordowego poziomu przekraczającego 73 000 USD, osiągniętego we wczesnym handlu w czwartek.

Ta korekta ceny w ciągu ostatnich 24 godzin doprowadziła do znacznej liczby likwidacji długich pozycji na scentralizowanych giełdach, co jest przykładem zmienności rynku. Według CoinGlass, ruch ten spowodował likwidację pozycji bitcoinowych o wartości ponad 278 milionów dolarów, z czego większość (225 milionów dolarów) składała się z długich pozycji.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject