Bitcoin alert: Eksperci przewidują spadek do 50 000 USD

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Eksperci z 10x Research przewidują, że bitcoin spadnie z ponad 60 000 USD od 4 lipca do poniżej 57 000 USD. Uważają oni, że ten gwałtowny spadek może być kontynuowany i spaść dalej do 50 000 USD.

Spadek z 60 000 USD do 50 000 USD sygnalizuje znaczącą zmianę nastrojów rynkowych. Według 10x Research, zmiana ta wynika ze spowolnienia aktywności zakupowej i wzrostu presji sprzedażowej.

Markus Thielen, analityk w 10x Research, twierdzi, że spadek był oczekiwany. “Dane z początku czerwca pokazały już, że wykupiony rynek był gotowy na korektę” – wyjaśnił.

Implikacje dla inwestorów Bitcoin

Spadek ceny Bitcoina o 5,44% miał znaczący wpływ na nastroje inwestorów i płynność rynku. Wpływ ten jest widoczny w kapitalizacji rynkowej Bitcoina wynoszącej 1,1 miliarda dolarów i 57% wzroście wolumenu obrotu.

W raporcie 10x Research podkreślono, że górnicy Bitcoin i nabywcy spotowych funduszy ETF Bitcoin mogą przyspieszyć spadek cen, jeśli Bitcoin przebije kluczowe poziomy wsparcia. Wraz z upadkiem poziomów wsparcia, sprzedający starają się znaleźć płynność.

Wyprzedaż zbiega się z zaplanowanymi przez Mt. Gox wykupami bitcoinów o łącznej wartości 8,5 miliarda dolarów, które mają rozpocząć się w lipcu.

Według raportu 10x Research, tylko mało poinformowani inwestorzy byli skłonni kupować po tej cenie po przełamaniu poziomu wsparcia 60 000 USD.

Prognoza ceny Bitcoina

Perspektywy cenowe Bitcoina

W raporcie utrzymano ostrożne prognozy dla ceny Bitcoina, doradzając traderom skupienie się na zarządzaniu ryzykiem w ramach przygotowań do ciągłej zmienności i ostrzegając, że “teraz nie czas na samozadowolenie”.

Zyski dla długoterminowych posiadaczy Bitcoina

Niedawna analiza przeprowadzona przez ITech sugeruje, że trend spadkowy Bitcoina jest spowodowany spieniężaniem znacznych zysków przez długoterminowych posiadaczy.

W dniu 3 lipca SOPR długoterminowego posiadacza przekroczył 10, co oznacza, że sprzedał on swoje bitcoiny za co najmniej 10-krotność początkowej ceny zakupu.

Analiza sugeruje, że długoterminowi posiadacze bitcoinów, którzy zazwyczaj trzymają bitcoiny przez około pięć do siedmiu lat, mogli przyczynić się do zwiększonej presji sprzedaży na rynku. Posiadacze ci realizują teraz zyski, co zwiększa dynamikę spadków.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject