Avalanche: Czym jest, jak działa i co możesz z nią zrobić

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy Avalanche to dobra kryptowaluta?

Do 2021 roku platforma firmy odnotowała znaczny rozwój, odnotowując 470-procentowy wzrost średniej dziennej liczby transakcji. Rodzimy token kryptowalutowy AVAX firmy Avalanche odniósł znacznie większy sukces, wzrastając o prawie 3300%. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Avalanche, w tym jak działa i czy jest to mądra decyzja inwestycyjna.

⚡️ Ile będzie warta kryptowaluta Avalanche?

Średnia cena tokena AVAX wzrosła do ponad 156 dolarów do końca 2023 roku i ponad 219 dolarów do końca 2024 roku. Według Price Prediction, dobra inwestycja?
Avalanche jest dobrą inwestycją, ponieważ ma duży potencjał. Platforma jest wciąż nowa i ma dużo miejsca na rozwój. Dodatkowo, token AVAX wykazuje konsekwentny wzrost od czasu jego uruchomienia w 2020 roku. Jeśli szukasz kryptowaluty z długoterminowym potencjałem, Avalanche jest świetną opcją.

⚡️ Czy Avalanche jest zbudowany na Ethereum?

Avalanche (AVAX) firmy Ava Labs to platforma smart contract Tier 1, z biurami w Singapurze. Jest to oparty na Ethereum autorski proof-of-stake blockchain. Deweloperzy mogą używać platformy do tworzenia i wdrażania zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

⚡️ Czy AVAX to dobra inwestycja w 2022 roku?

Token AVAX będzie świetną inwestycją długoterminową, według platformy. Wallet Investor przewiduje, że prognoza ceny AVAX na 2022 rok jest optymistyczna, z oczekiwaniami, że moneta wzrośnie do 115 693 dolarów.

Platforma blockchain Avalanche to potężny, bezpieczny i wysoce skalowalny blockchain, który obiecuje szybki czas reakcji.

Badanie tych podobieństw, jak również możliwych powodów ich istnienia, pomoże nam lepiej zrozumieć, co sprawia, że ludzie są w stanie się poruszać.

W jaki sposób mogę kupić Avalanche?
Czy blockchain Avalanche jest bezpieczny?

W ostatnich latach w wyścigu o opracowanie najszybszego na świecie i całkowicie funkcjonalnego blockchaina stanęło kilka dużych firm.

Avalanche, platforma open-source dla nowych prymitywów finansowych i zdecentralizowanych aplikacji, wyłoniła się wśród nich jako jeden z liderów.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co wyróżnia ją na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Czym zajmuje się kryptowaluta AVAX?
Czy AVAX jest dobrą kryptowalutą?

Czym dokładnie jest kryptowaluta lawinowa?

Zespół AvaLabs jest prowadzony przez globalną obsadę przedsiębiorców, technologów i inwestorów, którzy mają dziesiątki lat doświadczenia w rozwijaniu przełomowych technologii. Ava Labs została założona w jednym celu: aby ułatwić każdemu tworzenie własnych, bogatych w funkcje blockchainów i zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Ma on pokonać niektóre z problemów, które nękały poprzednie technologie blockchain, takie jak niska prędkość transakcji, koncentracja i skalowalność. Zawiera unikalną metodę konsensusu Avalanche, która obiecuje szybką wydajność, wysoką przepustowość i 51% odporność na ataki.

Czy AVAX jest lepszy niż Ethereum?
Jaką monetą jest AVAX?

We wrześniu 2020 roku Avalanche rozpoczął swoją sieć podstawową po zebraniu 42 milionów dolarów w sprzedaży tokenów, które wyprzedały się w mniej niż pięć godzin.

Polychain Capital i Three Arrows Capital zorganizowały w czerwcu 2021 roku rundę finansowania dla kryptowaluty Avalanche o wartości 230 milionów dolarów, która została zakończona poprzez prywatną sprzedaż tokenów. W kwietniu 2022 roku Avalanche ogłosił rundę inwestycyjną o wartości 350 milionów dolarów, dzięki czemu wartość firmy wzrosła do 5,2 miliarda dolarów.

Trzeci największy blockchain pod względem całkowitej wartości (TVL) od 2020 roku, po Ethereum i łańcuchu Binance, według DeFi Llama.

Czy AVAX jest zbudowany na Ethereum?
Czy AVAX jest na Ethereum?

Jaka jest funkcja Avalanche?

Na najbardziej podstawowym poziomie Avalanche opiera się na trio połączonych ze sobą blockchainów: Exchange Chain (X-Chain), Contract Chain (C-Chain) i Platform Chain (P-Chain).

X-Chain jest używany do generowania nowych aktywów cyfrowych, podczas gdy C-Chain jest implementacją Avalanche’s Ethereum Virtual Machine (EVM), a P-Chain jest zatrudniony do organizowania walidatorów i tworzenia podsieci.

Blockchainy drugi i trzeci (P-Chain i C-Chain) są zabezpieczone przez konsensus “Snowman”, który pomaga zaoferować wysokiej przepustowości bezpieczne inteligentne kontrakty. X-Chain jest zabezpieczony przez konsensus “Avalanche”, zaprojektowany dla DAG. Bezpieczny i skalowalny protokół, który może zakończyć transakcje w ciągu kilku sekund z ostatecznością.

Czy AVAX nadaje się do inwestycji?
Ile będzie warta firma AVAX?

Według Ava Labs, Avalanche może poprawić elastyczność, szybkość i bezpieczeństwo przy zachowaniu kompatybilności poprzez podzielenie swojej architektury na trzy oddzielne blockchainy. W wyniku tej elastyczności, deweloperzy są teraz w stanie stworzyć szerszy zakres aplikacji na platformie.

Sieć oparta jest na AVAX, unikalnym tokenie usługowym dla ekosystemu Avalanche i służy do uiszczania opłat sieciowych, cen oraz stanowi “podstawę rozliczeń” pomiędzy podsieciami Avalanche.

O co w tym wszystkim chodzi?

System może przetwarzać około 4 500 transakcji na sekundę, według Ava Labs, w przeciwieństwie do około 7 transakcji na sekundę dla Bitcoina i 14 transakcji na sekundę dla Ethereum. Może również zakończyć transakcję w mniej niż 3 sekundy. To sprawia, że bardziej prawdopodobne jest, że będzie on odpowiedni dla zdecentralizowanych aplikacji na dużą skalę, co może być wyzwaniem dla Ethereum, biorąc pod uwagę jego obecną skalowalność.

Co jest dobrego w AVAX?
Czy mogę wydobyć AVAX?

Oprócz skalowalności, Avalanche jest również zbudowany w celu rozwiązania stałego problemu dla dzisiejszych systemów opartych na blockchain: interoperacyjności. Osiąga się to poprzez umożliwienie blockchainom na różnych podsieciach, jak również pomiędzy podsieciami, komunikowania się ze sobą, co pozwala im uzupełniać i ułatwiać transfer wartości pomiędzy łańcuchami.

Jest również dość inkluzywny, o ile masz co najmniej 2,000 AVAXów. Podczas gdy wiele blockchainów PoS pozwala tylko ograniczonej liczbie validatorów uczestniczyć w tworzeniu konsensusu, Avalanche pozwala każdemu, kto ma co najmniej 2 000 AVAXów, aby to zrobić.

Jak stary jest AVAX?
Czy AVAX jest zabezpieczeniem?

Największym konkurentem Avalance od maja 2022 roku jest nadal Ethereum, platforma blockchain, która króluje w dziedzinie zdecentralizowanej technologii finansowej. Podczas gdy kryptowaluta avalance wykorzystuje odrębny mechanizm konsensusu, aby zabezpieczyć sieć i umożliwić transfery wartości przez łańcuchy bez konieczności tworzenia mostów, obsługuje również inteligentne kontrakty na wierzchu innych platform.

Użytkownicy nie będą karani za posiadanie złego węzła lub nieprawidłowo działającego systemu, jeśli licytacja zostanie zakończona.

Jakie są potencjalne zastosowania Avalanche?

Avalance ułatwia osobom i organizacjom tworzenie własnych, specjalnie skonstruowanych blockchainów, zarówno dla prywatnych (dozwolonych), jak i publicznych (niedozwolonych) przypadków użycia.

Jak mogę sprzedać AVAX?
Czy AVAX znajduje się na łańcuchu C Coinbase?

Jest to jedyna platforma tego typu, łącząca różne specjalnie zbudowane blockchainy z innowacyjnym mechanizmem konsensusu Proof-of-Stake, aby zaoferować niesamowicie zdecentralizowane i potężne środowisko programistyczne.

Deweloperzy mogą łatwo portować swoje dApps Ethereum do Avalanche i uruchamiać różne zdecentralizowane aplikacje (dApps) na platformie dzięki zgodności z zestawem narzędzi Ethereum. Programy te mogą działać na blockchainie stworzonym przez Avalanche lub na niezależnym blockchainie, dając deweloperom znaczną kontrolę nad tym, jak są zabezpieczone i funkcjonują.

Postępy w technologii i wiedzy pozwoliły Avalanche szybko rozkwitnąć, a obecnie istnieje mnóstwo aplikacji opartych na platformie, w tym prywatnych papierów wartościowych ( Securitize ), rynków predykcyjnych ( Prosper ) i stabelcoinów ( Bilira to turecka waluta ). Stablecoin lira ).

Czy AVAX jest dobrym projektem?
Co się stało z AVAX?

Gdzie i jak kupić AVAX

Token Avalanche (AVAX) można kupić i wymienić na wielu giełdach, w tym Binance, OKEx, Bitfinex, Huobi Global, CoinEx, Paribu, WazirX, OKCoin i Hotbit.

rasa ludzka zostanie poważnie zmieniona.

Platforma szuka metod, aby zaspokoić rosnącą liczbę użytkowników przy zachowaniu szybkości i dostępności, które są charakterystyczne dla szybkiego rozwoju Avalanche. Jedną z odpowiedzi mogą być podsieci.

Co to jest AVAX Reddit?
Gdzie mogę kupić monety AVAX?

Podsieci pozwalają poszczególnym projektom rozwijanym na Avalanche łączyć się z siecią główną za pomocą oddzielnych połączeń bez zużywania miejsca w sieci. Podsieci mogą pomóc Ethereum uniknąć zatorów i opóźnień transakcji w miarę rozwoju sieci poprzez przekierowanie ruchu w ten sposób (problemy, które nękały Ethereum w przeszłości).

W marcu 2022 roku Avalanche ujawnił plan o wartości 290 milionów dolarów, aby pomóc deweloperom w integracji podsieci w ich projektach wspieranych przez Avalanche. Inicjatywa Avalanche Multiverse będzie zachęcać deweloperów do tworzenia całkowicie konfigurowalnych sieci dla konkretnych aplikacji na blockchainie Avalanche. W teorii podsieci mogą pozwolić całym kryptowalutom, takim jak Bitcoin lub Etherium, istnieć w tej samej sieci, co osobiste waluty użytkowników.

Czy kryptowaluta avalanche jest sidechainem lepszym niż Ethereum?
Czym jest kryptowaluta Phantom?

Tradycyjne instytucje finansowe mogą wykorzystać Avalanche’s Subnets do spełnienia standardów Know Your Customer (KYC) poprzez umożliwienie.

Podsieci zostały wykorzystane w kilku dużych projektach, w tym DeFi Kingdoms, grze blockchain opartej na sidechainie Ethereum Harmony.

Czy generowanie pasywnych zarobków z Avalanche jest wykonalne?

Avalanche oferuje wyjątkową okazję do zaangażowania się w grę jako gracz. Aby zagwarantować stabilność i ważność transakcji, musisz przekazać swoją kryptowalutę jako zabezpieczenie do blockchaina, aby mógł on chronić sieć i potwierdzać transakcje. Otrzymasz rekompensatę w postaci nowych bloków danych, gdy postawisz na tokeny AVAX.

Gdzie mogę kupić AVAX?
Jak mogę natychmiast otrzymać AVAX?

Platforma kryptowalutowa to łatwy sposób na obstawianie. Poniżej przedstawiamy dwie opcje stakowania z Avalanche:

  • Occoin
  • Celsjusza

Możesz również postawić na Avalanche samodzielnie za pomocą portfela kryptowalutowego, ale istnieją wymagania dotyczące minimalnego salda. Aby być delegatem i przekazać swoją kryptowalutę walidatorowi, musisz mieć co najmniej 25 AVAX. Aby funkcjonować jako walidator, który zatwierdza transakcje, potrzebujesz minimum 2000 AVAX.

Ryzyko, które jest wyjątkowe

Pomimo faktu, że Avalanche nie posiada żadnych większych wad, wciąż jest stosunkowo nowym projektem w niezwykle konkurencyjnym środowisku. Wiele z najbardziej znaczących światowych smart contract blockchains rozpoczęło działalność wiele lat przed Avalanche, co pozwoliło im nabrać większego rozpędu. I, podobnie jak Avalanche przez cały okres swojego rozkwitu, zawsze pojawiają się świeże inicjatywy próbujące wyprzedzić liderów rynku.

Nie ma też zgody co do tego, czy sieć Avalanche jest rzeczywiście zdecentralizowana. Projekt jest zarządzany przez Ava Labs, która ma znaczącą władzę. Szczerze mówiąc, większość organizacji, które wspierają duże inicjatywy blockchain, ma duży wkład w ich zarządzanie.

Czy avalanche jest sidechainem
Czy mogę kupić AVAX na zaufanym portfelu?

Czy inwestycja w Avalanche to dobry pomysł?

Ze względu na swoją architekturę i rosnący ekosystem, Avalanche ma potencjał do długoterminowego wzrostu. Valkyrie Investments, firma świadcząca usługi finansowe, ogłosiła w maju 2022 roku, że zainwestuje w avalaunch wyłącznie w aktywa związane z Avalanche. Jednocześnie staje w obliczu ostrej konkurencji i podobnie jak inne inwestycje kryptowalutowe, jego wartość jest zmienna.

Na kredyt Avalanche, wiele sieci blockchain firmy i mechanizm konsensusu wydaje się działać dobrze. Koszty transakcji są niskie, a czas realizacji transakcji wydaje się być szybszy niż jakikolwiek inny blockchain według Avalanche.

Choć wzrost firmy jest niezwykły, nie jest on pozbawiony problemów. W 2021 roku, po zaledwie dwóch latach działalności, platforma Avalanche miała całkowitą wartość zablokowaną (TVL) w wysokości 11 miliardów dolarów, co stanowiło wzrost o 227% od początku roku. W kwietniu 2022 roku zajmowała czwarte miejsce w ogólnej wartości TVL.

Jaki jest cel istnienia kryptowaluty Avalanche?
Jaki jest cel działania kryptowalut Avalanche?

Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, trudno powiedzieć, które blockchainowe smart kontrakty odniosą największy sukces. Inwestorzy, którzy nie są zaangażowani w jeden projekt, mogą chcieć zdywersyfikować swoje inwestycje.

Należy pamiętać, że cena Avalanche może i najprawdopodobniej będzie się znacznie wahać. Ze względu na niebezpieczeństwo, najlepiej jest zainwestować tylko niewielki procent swojego ogólnego portfela w bitcoin. Upewnij się również, że jesteś zobowiązany do utrzymania go przez co najmniej pięć lat, aby miał czas na rozwój.

  • Avalanche wprowadziło również nowy portfel specyficzny dla danej platformy o nazwie Core, który będzie wykorzystywany oprócz podsieci.
  • Prezes Ava Labs, Wayne Wu, wyraził zainteresowanie próbą włączenia wszystkich głównych blockchainów, w tym Bitcoina i Etherium, co jest wymagającym celem.
  • Jedną z zalet Avalanche jest to, że jest bardzo łatwy w użyciu. Na przykład możesz kupić tokeny AVAX na Binance za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
  • Ponadto istnieje wiele różnych sposobów zarabiania na odsetkach od inwestycji.
Jak mogę sprzedać AVAX?
Czy Avalanche to dobra kryptowaluta?

Jak już wspomnieliśmy, możesz otrzymać wypłatę po prostu trzymając AVAX w portfelu.

Możesz również postawić swój AVAX, co oznacza, że zasadniczo pożyczasz go do wykorzystania przez innych w sieci. W zamian za to otrzymasz odsetki w AVAX.

  • Jeśli chcesz odgrywać bardziej aktywną rolę, możesz zostać delegatem lub walidatorem. Jako delegat będziesz pomagał w zabezpieczaniu sieci i przetwarzaniu transakcji. Natomiast jako osoba zatwierdzająca będziesz zarabiać na opłatach za każdą zatwierdzoną transakcję.
  • Oczywiście, z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Wartość AVAX może spaść, a nawet stać się bezwartościowa. Dlatego ważne jest, aby zrobić własne badania i zainwestować tylko to, co jesteś gotów stracić.

Ale jeśli szukasz potencjalnie wysokiej stopy zwrotu i wysokiego ryzyka inwestycji, Avalanche może być warte rozważenia.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject