Akcje Metaplanet rosną o 10% po zakupie dużych bitcoinów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Notowana na giełdzie w Tokio firma inwestycyjna Metaplanet Inc. odnotowała we wtorek wzrost swoich akcji o 9,88%. Wzrost ten nastąpił po ogłoszeniu, że firma zakupiła dodatkowe 250 milionów jenów (1,58 miliona dolarów) Bitcoinów. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na tę wiadomość, wykazując zaufanie do strategicznego kierunku firmy.

W dniu 11 czerwca Metaplanet opublikował statement wyszczególniający, że nabył 23,351 BTC. Ten najnowszy zakup zwiększa łączne zasoby Bitcoinów do ponad 141,07 BTC, wycenianych na 9,54 miliona dolarów. Nabycie to następuje po wcześniejszych zakupach dokonanych 23 kwietnia i 10 maja, sygnalizując ciągłe zaangażowanie firmy w zwiększanie swoich aktywów Bitcoin.

Średnia cena zakupu Bitcoina przez Metaplanet wyniosła 10,27 miliona jenów, czyli około 65 300 dolarów za Bitcoina. Obecnie Bitcoin jest notowany na poziomie 67 566 USD, co stanowi spadek w stosunku do zeszłotygodniowego szczytu wynoszącego prawie 72 000 USD. Ta fluktuacja cen nie powstrzymała strategii inwestycyjnej Metaplanet.

Cena akcji Metaplanet-Inc.wzrasta do 89 jenów

Akcje Metaplanet Inc. wzrosły do 89 jenów za akcję na zamknięciu we wtorek. Stanowi to znaczny wzrost w porównaniu z ceną około 19 jenów z 9 kwietnia, kiedy to firma po raz pierwszy ogłosiła, że koncentruje się na inwestycjach w Bitcoin. Wzrost akcji odzwierciedla akceptację rynku dla strategicznego zwrotu Metaplanet.

„W odpowiedzi na krajobraz inwestycyjny wywołany pandemią, Metaplanet kompleksowo zrestrukturyzował swoje niezliczone aktywa i biznesy, torując drogę do strategicznego zwrotu w kierunku wizji skoncentrowanej na Bitcoinie” – czytamy na stronie internetowej firmy.
Zmiana ta jest częścią szerszej strategii firmy mającej na celu dostosowanie się do zmieniających się warunków gospodarczych.

W zeszłym miesiącu Metaplanet ogłosił, że zdecydował się przyjąć Bitcoina jako swój strategiczny zasób rezerw skarbowych. Wpływ na tę decyzję miały bieżące wyzwania gospodarcze Japonii, w tym wysoki dług publiczny, przedłużające się okresy ujemnych realnych stóp procentowych i słaby jen. Firma uważa, że Bitcoin może zapewnić bardziej stabilną i dochodową rezerwę w porównaniu do tradycyjnych aktywów.

Według BitcoinTreasuries.net, spółki publiczne na całym świecie posiadają łącznie 308 688 Bitcoinów. Microstrategy Inc. przewodzi stawce z 214 400 BTC, co stanowi ponad 50% jej kapitalizacji rynkowej. Ten trend gromadzenia Bitcoinów jako aktywów rezerwowych wskazuje na rosnące zaufanie przedsiębiorstw do potencjału kryptowaluty w zakresie długoterminowego utrzymania wartości.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject