Trump opowiada się za wydobyciem bitcoinów w USA po spotkaniu z liderami branży

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Donald Trump potwierdził swoje poparcie dla przemysłu wydobywczego Bitcoin. W środę zorganizował spotkanie z czołowymi dyrektorami kilku amerykańskich firm wydobywających kryptowaluty.

W poście z 11 czerwca na swojej platformie Truth Social, Trump wyraził pragnienie, aby wszystkie pozostałe Bitcoiny były „MADE IN THE USA!!!”. Argumentował, że inicjatywa ta przyczyniłaby się do osiągnięcia przez kraj „dominacji energetycznej”.

Trump opisał również Bitcoina jako „ostatnią linię obrony” kraju przed wdrożeniem cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Pomimo tego, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell stwierdził w marcu, że Stany Zjednoczone są dalekie od rozważania, nie mówiąc już o przyjęciu CBDC w jakiejkolwiek formie.

Trump gości liderów branży wydobywczej Bitcoin, aby promować dominację energetyczną USA

Spotkanie w rezydencji Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie obejmowało znane osobistości, takie jak dyrektor generalny Riot Platforms Jason Les, szef polityki publicznej Brian Morgenstern, prezes wykonawczy CleanSpark Matthew Schultz i członek zarządu TeraWulf Amanda Fabiano.

Fabiano podzieliła się, że grupa dyskutowała o tym, jak wydobywanie bitcoinów może pomóc wzmocnić sieć elektryczną i sprzyjać tworzeniu miejsc pracy. Podkreśliła potencjalne korzyści branży w zakresie infrastruktury energetycznej i możliwości zatrudnienia.

Schultz powiedział Bloombergowi, że Trump obiecał swoje wsparcie dla sektora wydobywczego Bitcoin, jeśli zostanie wybrany na prezydenta w listopadzie. Podkreślił zaangażowanie Trumpa w branżę i pozytywny wpływ, jaki może ona mieć pod jego przywództwem.

Amanda Fabiano omawia wyzwania polityczne i korzyści płynące z przemysłu wydobywczego Bitcoinów

Fabiano zwróciła uwagę, że branża wydobywcza Bitcoin stanęła przed poważnymi wyzwaniami politycznymi z powodu dezinformacji i błędnych narracji. Podkreśliła potrzebę edukowania polityków na temat korzyści płynących z Bitcoina i jego procesów wydobywczych.

Obecnie sektor ten znajduje się pod presją polityczną ze strony propozycji takich jak 30% podatek od energii elektrycznej nałożony przez prezydenta Joe Bidena na górników Bitcoin. Istnieją również ciągłe obawy dotyczące emisji w branży, zużycia energii i jej potencjalnego wpływu na sieci energetyczne.

Podczas gdy Trump wcześniej nazwał Bitcoin oszustwem podczas swojej prezydentury w 2021 roku, od tego czasu zmienił swoje stanowisko. Zmiana ta wydaje się być próbą zdobycia poparcia ze strony wpływowych obecnie grup lobbingowych w branży w miarę zbliżania się wyborów prezydenckich w 2024 roku.

Trump podkreślił ostatnio, że Stany Zjednoczone nie powinny zadowalać się „drugim miejscem” w dziedzinie kryptowalut. Wcześniej w czerwcu ogłosił się nawet „prezydentem kryptowalut”.

Aby wesprzeć swoją kampanię prezydencką, Trump zaczął przyjmować darowizny w kryptowalutach, a niedawno zorganizował kolację dla posiadaczy swoich niewymienialnych tokenów Mugshot (NFT).

10 czerwca Trump odbył swoje pierwsze spotkanie z kuratorem po tym, jak 30 maja został uznany winnym 34 przestępstw związanych z fałszowaniem dokumentacji biznesowej. Wirtualna rozmowa, przeprowadzona z jego kurortu Mar-a-Lago, była krótka i trwała mniej niż 30 minut, według źródeł cytowanych przez The Hill.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject