Założyciel MicroStrategy, M. Saylor, przewiduje wzrost kursu Bitcoina w 2024 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Michael Saylor, współzałożyciel i prezes wykonawczy MicroStrategy, przewiduje dwa czynniki, które znacząco podniosą cenę Bitcoina w przyszłym roku.

W niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Saylor sugeruje, że wprowadzenie spotowego funduszu giełdowego Bitcoin (ETF) zwiększy popyt na wiodącą kryptowalutę, zapoczątkowując wzrostowy trend w 2024 roku.

“Myślę, że naprawdę nie można nie doceniać znaczenia spotowych funduszy ETF. Nie jest nierozsądne sugerowanie, że może to być największy rozwój na Wall Street od 30 lat…”.

Podkreśla znaczenie tego oczekiwanego rozwoju, zauważając, że większość obecnych inwestorów Bitcoin to długoterminowi posiadacze i tradycyjni entuzjaści kryptowalut. Jednak szerszej społeczności inwestycyjnej, w tym inwestorom detalicznym i instytucjonalnym głównego nurtu, brakowało bezpośredniej i zgodnej z przepisami drogi do zaangażowania się w tę klasę aktywów do czasu wprowadzenia spotowych funduszy ETF. Saylor przewiduje, że zatwierdzenie tych ETF-ów w styczniu będzie kluczowym katalizatorem, powodując znaczny wzrost popytu.

Co więcej, Saylor podkreśla nadchodzące wydarzenie halvingu Bitcoina w kwietniu 2024 r. jako kolejny potencjalny katalizator hossy na rynku. Podczas tego wydarzenia nagrody dla górników BTC zostaną zmniejszone o połowę.

“Po zatwierdzeniu spotowych ETF-ów Bitcoina w kwietniu nastąpi szok podażowy, ponieważ około 900 Bitcoinów dziennie jest dostępnych do sprzedaży przez naturalnych sprzedawców, górników. W kwietniu liczba ta zostanie zmniejszona do 450 bitcoinów dziennie. Jest to więc dość poważna sprawa”.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin jest notowany na poziomie 43 809 USD, a MicroStrategy wykazuje niezrealizowany zysk w wysokości 2,33 mld USD. Firma posiada 174 530 BTC.

Michael Saylor, współzałożyciel i prezes MicroStrategy, omawia przyszłość Bitcoina w wywiadzie dla Bloomberga
Bitcoinowe spostrzeżenia Michaela Saylora – wywiad dla Bloomberga

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject