Wyszukiwania Google eksplodują, gdy Solana przekracza 200 USD

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Solana (SOL) zapisała się na kartach historii jako jedno z najczęściej omawianych aktywów cyfrowych w drugiej połowie 2023 r. na dynamicznie rozwijającym się rynku kryptowalut. Kryptowaluta ta doświadczyła niezwykłego wzrostu swojej wartości, zaczynając od skromnych 20 USD, gdy wrzesień zbliżał się ku końcowi, a następnie gwałtownie rosnąc do 120 USD do czasu rozpoczęcia uroczystości na koniec roku pod koniec grudnia.

Ten wykładniczy wzrost nie tylko przyciągnął uwagę entuzjastów rynku, ale także podkreślił solidną witalność Solany, nawet w obliczu pewnych wyzwań operacyjnych. Stało się to oczywiste, gdy sieć doświadczyła znacznego poziomu przeciążenia, co doprowadziło do opóźnień w komunikacji przesyłanej między jej węzłami, czasami sięgających nawet 40 sekund.

Niemniej jednak nie powstrzymało to postępującej dynamiki tokena. Gdy wkroczyliśmy w pierwsze miesiące 2024 r., Solana utrzymała swoją trajektorię wzrostową. Stało się tak pomimo tymczasowego niepowodzenia w połowie stycznia – spowolnienia, które wpłynęło na szerszy krajobraz kryptowalut po zielonym świetle udzielonym dziewięciu spotowym funduszom giełdowym Bitcoin (BTC) (ETF) – i udało mu się nie tylko odzyskać, ale także osiągnąć nowe szczyty, a jego wartość imponująco przekroczyła próg 200 USD do połowy marca.

Solana na szczycie globalnego zainteresowania wyszukiwaniem

Wraz z aprecjacją ceny, popularność Solany wzrosła wśród ogółu społeczeństwa. Dowody z Google (NASDAQ: GOOGL) Trends wskazują, że globalna ciekawość SOL wspięła się do niezrównanego zenitu, a analityka wyszukiwarki wykazała doskonały wynik 100 w skali globalnej, a zwłaszcza osiągnęła ten szczyt w kilku regionach po raz pierwszy.

Dane zaczerpnięte z Google Trends pokazują, że popularność Solany gwałtownie wzrosła w dwóch kluczowych okresach: na początku Nowego Roku i na początku marca. Każdy z tych okresów zwiększonej popularności pokrywa się ze znacznymi wzrostami cen kryptowaluty. Najbardziej znaczący wzrost zainteresowania wyszukiwaniem zaobserwowano od 17 lutego, osiągając najwyższy wynik 100 w dniu 17 marca.

Biorąc pod uwagę dane historyczne, rekord zainteresowania wyszukiwaniem przed tym wydarzeniem został ustanowiony około trzy lata wcześniej, we wrześniu 2021 r., kiedy to osiągnął imponujący wynik 84.

Dodatkowo, analizy technologicznego giganta pokazują intrygujący rozkład geograficzny zainteresowania: Malta znajduje się na szczycie listy krajów o największym zainteresowaniu SOL, a Hiszpania, Mauritius, Gruzja i Chińska Republika Ludowa również wykazują godną uwagi ciekawość tokenem.

Warto jednak zauważyć, że podczas gdy Solana bije rekordy w skali globalnej, jej obecność w amerykańskiej świadomości pozostaje stosunkowo skromna, z wynikiem Google Trends utrzymującym się na poziomie około 18.

Wykres cen Solany

Niedawny wzrost popularności Solany jest dobrze wspierany przez jej wskaźniki wydajności. W ciągu ostatnich 52 tygodni wartość tokena wzrosła o niezwykłe 822,27%, a dane od początku roku (YTD) odzwierciedlają solidny wzrost o 98,49% w kolorze zielonym.

Wyniki tokena w bliższych ramach czasowych są równie imponujące. W ciągu ostatniego miesiąca Solana wzrosła o 88,86%, a w ciągu ostatniego tygodnia odnotowała wzrost o 40,30%. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin jej wartość wzrosła o kolejne 7,64%, podnosząc cenę do 208,01 USD w momencie raportowania.

Niezłomny i pozornie nieubłagany trend wzrostowy, który Solana utrzymuje od końca września 2023 r., wskazuje na silny sentyment rynkowy na jej korzyść. Sugeruje to, że kryptowaluta nie tylko dąży do ponownego odwiedzenia, ale jest również na prawdopodobnej ścieżce do zaćmienia swojego poprzedniego rekordu wszech czasów (ATH) wynoszącego około 260 USD, który pierwotnie osiągnął w listopadzie 2021 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject