Nowy ruch Fidelity: obstawianie w Ethereum ETF

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Tytan finansowy Fidelity Investments dokonał znaczących modyfikacji w swoim wniosku o fundusz ETF (Exchange-Traded Fund), wprowadzając szczegółowe klauzule, które pozwalają na obstawianie cyfrowej waluty, eteru. Ta strategiczna aktualizacja została wyjaśniona w szczegółowej poprawce do pierwotnego zgłoszenia firmy z dnia 18 marca. Fidelity nakreśliła swoją potencjalną strategię, stwierdzając:

“W zamian za wszelkie działania związane z obstawianiem, w które może zaangażować się Fundusz, Fundusz otrzyma określone nagrody sieciowe w postaci tokenów eteru, które mogą być traktowane jako dochód Funduszu jako rekompensata za świadczone usługi”.

Ta poprawka wyraźnie wskazuje na zamiar firmy uczestniczenia w operacjach obstawiania, w których spodziewa się zarobić nagrody sieciowe w postaci tokenów eteru. Nagrody te mogą potencjalnie zostać uznane za dochód funduszu, służąc jako wynagrodzenie za świadczone usługi stakingu.

Jeden z wiodących podmiotów w tej dziedzinie, Lido, nadzoruje obecnie operacje stakingu dla eteru o wartości około 35 miliardów dolarów, podkreślając znaczną skalę działań stakingowych w sieci Ethereum.

Po zatwierdzeniu swojego spotowego bitcoinowego funduszu ETF w styczniu, Fidelity z powodzeniem zgromadził imponujące 132 570 bitcoinów, co przekłada się na wartość aktywów przekraczającą 9 miliardów dolarów, co oznacza jego inauguracyjne przedsięwzięcie w dziedzinie spotowych produktów giełdowych kryptowalut.

Staking polega na aktywnym zaangażowaniu w walidację transakcji na blockchainie, który działa w oparciu o mechanizm proof-of-stake (PoS). Uczestnicy lub “stakerzy” angażują swoje zasoby kryptowalut w celu wspierania bezpieczeństwa sieci i operacji w zamian za nagrody.

Biorąc pod uwagę pozycję Fidelity jako finansowego behemota z wielomiliardowymi inwestycjami, jego wejście w obstawianie eteru może znacząco wpłynąć na dynamikę ekosystemu Ethereum, prawdopodobnie zmieniając jego krajobraz operacyjny i gospodarczy.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject