Ubezpieczenie dla szybko rozwijającego się rynku kryptowalut

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️I czy istnieje ochrona kryptowalut?

Cyber-ubezpieczenie chroni przed stratami spowodowanymi naruszeniem bezpieczeństwa cybernetycznego. Większość giełd kryptowalutowych zapewnia przynajmniej pewne ubezpieczenie, aby zachować cyfrowe aktywa przed kradzieżą i uszkodzeniem w wyniku naruszenia bezpieczeństwa. Przejdziemy przez firmy zajmujące się ubezpieczeniem kryptowalut dogłębnie, jak to działa i co obejmuje w tym poście.

⚡️ Jak teraz ubezpieczyć kryptowalutę?

Jednak firmy zajmujące się kryptowalutami znalazły wiele metod, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim cyfrowym aktywom.

⚡️ Czym jest token ubezpieczeniowy?

W zamian za opłacenie składki, token ubezpieczeniowy jest certyfikatem pokrycia, który otrzymuje ubezpieczony. Ryzyko ubezpieczeniowe polisy jest zazwyczaj niepodzielne i niezbywalne, dlatego musi być objęte tylko jedną polisą.

⚡️ Czy Coinbase ubezpiecza Twoją kryptowalutę?

Coinbase nie jest chroniony przez Securities Investor Protection Corporation, w przeciwieństwie do innych brokerów kryptowalutowych. Posiada ubezpieczenie, ale nie są nim objęci użytkownicy, którzy stracą swoje środki w wyniku włamania lub utraty danych logowania.

⚡️ Czy aktywa cyfrowe mogą być ubezpieczone?

Nie można ocenić wartości aktywów cyfrowych, ponieważ nie można kupić ich zamiennika. Podczas gdy ubezpieczenie majątkowe jest niedostępne, możesz zabezpieczyć swoje aktywa cyfrowe za pomocą dodatkowego pokrycia.

Dlaczego potrzebuję ubezpieczenia (ins) w świecie kryptowalut?

Sektor ins może nie być jeszcze na tyle duży, aby generować znaczące przychody z branży kryptowalutowej, na którą składają się głównie startupy i giełdy.

Nawet wiodąca giełda kryptowalut w Ameryce Północnej, Coinbase, ubezpiecza tylko 2% swoich aktywów w Lloyd’s of London, zgodnie z publicznymi dokumentami. Te monety są przechowywane w gorącym magazynie (lub połączone z Internetem). Pozostałe 90% jest odłączone od Internetu i niewiele wiadomo o ich statusie najlepszego ubezpieczenia kryptowalut.

Biorąc pod uwagę zmienność rynków kryptowalut, ubezpieczenie kryptowalut staje się kluczowe. Szybka aprecjacja bitcoina i innych kryptowalut spowodowała znaczne kradzieże portfeli internetowych i giełd. W styczniu 2018 roku z japońskiej giełdy Coincheck skradziono kryptowaluty o wartości 500 milionów dolarów. Suma tych naruszeń to wrażliwa ekologia, którą główny nurt systemu finansowego albo ignoruje, albo lekceważy.

Rozważ przypadek BitGo, firmy zajmującej się bezpieczeństwem blockchain. W 2015 roku firma twierdziła, że jest ubezpieczona przez XL Group. Jednak nieumyślnie usunęła, a następnie przywróciła wpis na blogu ogłaszający, że Bitfinex, inny klient, został zhakowany, co spowodowało utratę ponad 70 milionów dolarów w wirtualnej walucie.

Jak działa ubezpieczenie kryptowalut DeFi?
Czy kryptowaluty będą kiedykolwiek ubezpieczone?

Firmy ubezpieczeniowe mają coraz większe trudności z poruszaniem się po zawiłościach związanych z bitcoinem i innymi kryptowalutami. Ubezpieczyciele zazwyczaj opierają swoje składki na doświadczeniach z przeszłości.

Dane dotyczące kryptowalut nie są dostępne. Ponieważ zmienność wyceny, która może powodować trzycyfrowe wahania cen, zmniejsza liczbę chronionych monet, składki mogą ulec zmianie. Ze względu na ostatnie wahania cen kryptowalut, branża ta pozostaje wysoce niestabilna. To wymazało część wcześniejszego optymizmu wokół kryptowalut w ogóle i technologii blockchain bardziej szczegółowo.

Meteoryczny wzrost cen bitcoina w ciągu ostatniego roku mógł odstraszyć niektórych inwestorów. Inne kraje rozważają, jak mogą dalej regulować kryptowaluty i blockchainy, co może utrudnić firmom działalność w tych jurysdykcjach.

Ubezpieczenie kryptowalut
Kto reguluje kwestie związane z kryptowalutami?

Firmy ubezpieczeniowe od dawna interesują się bitcoinem. Lloyd’s wydał raport w 2015 roku, który rozpoznał czynniki ryzyka dla kryptowalut. “Ustanowienie globalnie akceptowanych standardów bezpieczeństwa dla zimnego (offline) i gorącego (online) przechowywania bitcoinów znacznie pomogłoby w zarządzaniu ryzykiem i oferowaniu ins” – powiedziała firma. Zasugerowała również bezpieczeństwo po stronie serwera, przechowywanie offline i technologię wielopodpisową jako możliwe metody łagodzenia ryzyka.

Dlaczego ekosystem kryptowalut potrzebuje ubezpieczenia? https://www.investopedia.com/news/cryptocurrency-insurance-could-be-big-industry-future/

Jedno z najważniejszych źródeł dochodu

Z kolei problemy na rynku kryptowalut mogą być źródłem dochodów dla firm ubezpieczeniowych. Większość rozwiązań ubezpieczeniowych skierowanych do tego sektora to towary szyte na miarę, dostosowane do wymagań klientów.

Jak mogę teraz ubezpieczyć kryptowaluty?
Problemy z ubezpieczeniem kryptowalut

Ubezpieczenie od kradzieży jest popularne wśród startupów i firm w sektorze kryptowalut, jak wynika z raportu Bloomberga. Z kolei włamania nie są objęte tym pokryciem.

Według badania, startupy mogą być zobowiązane do zapłaty do 5% limitów pokrycia. Składki na ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem wynoszą podobno nawet 10 milionów dolarów rocznie. 11 Pokrycie jest rozłożone pomiędzy dużą liczbę ubezpieczycieli na sumy od 5 do 15 milionów dolarów, co zapewnia, że żaden pojedynczy ubezpieczyciel nie jest odpowiedzialny za dużą część rynku.

Firmy ubezpieczeniowe wymyśliły innowacyjne metody obliczania składek, aby wykorzystać tę szansę. Christopher Lin, szef północnoamerykańskiego ubezpieczenia cybernetycznego w AIG, porównał biznes kryptowalutowy do usługi cyfrowego samochodu pancernego. Powiedział, że przyjął podejście polegające na szukaniu uznanych firm bez porównywalnych profili ryzyka.

Dwa rodzaje najlepszych programów ubezpieczenia kryptowalut dla firm i korporacji.

Jak mogę teraz ubezpieczyć kryptowaluty?
Czy kryptowaluta może być ubezpieczona?

Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów ubezpieczeń, które należy rozważyć w celu ochrony udziałów bitcoinów w firmie, niezależnie od tego, czy jesteś małą czy dużą firmą.

Ubezpieczenie przechowywania kryptowalut

Kryptowaluta musi być przechowywana w jakiś sposób, niezależnie od tego, czy jest to portfel kryptowalutowy, giełda kryptowalut, czy inna platforma internetowa. Ubezpieczenie powiernicze może pomóc Ci uratować dzień, jeśli stracisz dostęp do swoich aktywów kryptowalutowych (na przykład, jeśli stracisz kontrolę nad kluczami kryptowalutowymi lub jeśli firma prowadząca Twój biznes zbankrutuje).

Zdecentralizowana natura Bitcoina sprawia, że bardzo trudno jest odwrócić lub usunąć konto. Według Fundacji Bitcoin, około 20% wszystkich bitcoinów jest przypuszczalnie straconych lub uwięzionych w portfelach z nieznanymi hasłami ( 1 ). Skumulowane straty inwestorów w bitcoinach sięgają około 185 miliardów dolarów na maj 2021 roku. Ten bitcoin nigdy nie zostanie odzyskany.

Jak można teraz ubezpieczyć kryptowalutę?
Jaki jest najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut?

Ubezpieczenie depozytu kryptowalut może być dość kosztowne, ale może uchronić Twoją firmę przed utratą dostępu do swoich bitcoinów i innych walut cyfrowych na dobre.

Ochrona ubezpieczeniowa kryptowalut

Kiedy ktoś popełnia przestępstwo, takie jak kradzież, rabunek, wandalizm, oszustwo lub cyberfraud, ubezpieczenie od przestępstw (znane również jako ubezpieczenie wierności) może pokryć roszczenia biznesowe z tytułu utraty pieniędzy, papierów wartościowych, zapasów i innych aktywów, takich jak aktywa cyfrowe. Rynek kryptowalut jest jednym z przykładów.

Kradzieże i oszustwa są powszechne na rynku kryptowalut, a firmy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest posiadanie polityki w celu radzenia sobie z przestępczością.

Czy możliwe jest ubezpieczenie kryptowaluty?
Czy kryptowaluty są objęte ubezpieczeniem?

Wykupując odpowiednią polisę ubezpieczeniową, możesz chronić swoją firmę i jej cyfrowe aktywa przed przestępczością i kradzieżą. Ekspercki broker ubezpieczeń komercyjnych może pomóc Ci w wyborze odpowiedniego pokrycia, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo kryptowaluty Twojej firmy.

Bitcoin jest towarem, więc czy powinieneś uzyskać ubezpieczenie komercyjne?

Cyfrowe aktywa biznesowe i portfele kryptowalut są objęte szeregiem standardowych linii ubezpieczeń biznesowych, takich jak ubezpieczenia dyrektorów i urzędników (D&O) oraz błędy i pominięcia (E&O), znane również jako ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej.

Te ubezpieczenia stają się coraz trudniejsze do uzyskania przez organizacje, ale nadal są krytyczne; w rezultacie, znalezienie ubezpieczonego brokera z dużym doświadczeniem jest coraz bardziej istotne.

DeFi dla kryptowalut: Decentralized Finance Insurance (DeFi)

Jak można teraz ubezpieczyć kryptowalutę?
Czy na DeFi można kupić kryptowaluty?

Ubezpieczenie inteligentnych kontraktów jest formą zdecentralizowanej ochrony infrastruktury sieciowej (DNP), która chroni inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty to algorytmy przechowywane w blockchainie, które są aktywowane po spełnieniu określonych warunków, co upodabnia je do konwencjonalnych programów komputerowych. Inteligentne kontrakty automatyzują realizację umów, pozwalając na szybkie, bezpieczne i przejrzyste zakończenie transakcji bez konieczności korzystania z pośredników lub straty czasu.

Polisa ochrony kryptowalut od dostawcy zagwarantuje, że oprogramowanie waluty nie może zostać zhakowane, a transakcje i inne działania są przeprowadzane zgodnie z warunkami smart contractu.

Chociaż ta polityka może wydawać się mniej istotna, musisz chronić cyfrowe aktywa finansowe swojej firmy przed hakerami.

Czy giełdy zapewniają bezpieczeństwo kryptowalut?

Czy Coinbase jest DeFi?
Czy kryptowaluta jest bezpieczniejsza na giełdzie czy w portfelu?

Możesz być również objęty ubezpieczeniem przez giełdę kryptowalutową, z której korzystasz. Według O’Connell, jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych, Coinbase posiada ubezpieczenie od przestępstw o wartości 255 milionów dolarów.

Gdyby cała platforma Coinbase została zhakowana, to ubezpieczenie weszłoby w życie. Jeśli jednak haker spenetruje twoje osobiste konto i zabierze twoją kryptowalutę, ubezpieczenie Coinbase nie pokryje tego. A w przypadku hakowania całej platformy, nie będziesz w stanie odzyskać wszystkich swoich aktywów. Strona internetowa Coinbase zauważa, że jeśli “cała strata … przekracza odszkodowanie ubezpieczeniowe … twoja gotówka może nadal być zaginiona.”

Jaka jest najbezpieczniejsza giełda kryptowalut?
Coinbase zwraca pieniądze w przypadku hakowania?

Większość firm zajmujących się wymianą kryptowalut, w tym Gemini i Bitstamp, jest ubezpieczona od oszustw. Główny portfel depozytowy firmy Gemini chroni BlockFi przed kradzieżą.

Z dziennym wolumenem 2 miliardów dolarów, służy jako największa giełda bitcoinów pod względem kapitalizacji rynkowej. Największą giełdą walut cyfrowych pod względem wolumenu obrotu jest CoinBase, która wniosła nieco stabilności na rynek, gdy zintegrowała się z licencjonowanym brokerem comparisons. Jednak w porównaniu do swoich konkurentów, takich jak Gemini i Binance, usługi BitStamp są nieco mniej atrakcyjne.

Binance.US, inna znana giełda, oraz FTX, mniej znany, ale popularny serwis, nie odpowiedziały na pytania.

Czy możliwe jest ubezpieczenie mojego bitcoina?

Tak, możesz, ale przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, że tradycyjne polisy ubezpieczeniowe (takie jak ubezpieczenie domu) mogą nie obejmować kradzieży kryptowaluty. Podczas gdy polisy ubezpieczeniowe dotyczące nieruchomości, cyberbezpieczeństwa i przestępczości mogą pokrywać straty kryptowalut insurancję wykluczenia stosunkowo nowych lub zmiennych aktywów (więcej na ten temat poniżej). Nowe podmioty próbują opracować również własne rozwiązania ochronne.

Czy istnieje jakieś ubezpieczenie na Coinbase?
Czy ktoś może ukraść mój portfel bitcoin?

Ubezpieczyciele współpracują z giełdami kryptowalutowymi, aby opracować polisy, które przynoszą korzyści obu stronom. Bitbuy, kanadyjska giełda bitcoinów, niedawno współpracowała z ubezpieczycielem Knox, aby stworzyć kompleksową polisę ubezpieczeniową bitcoinów. Pokrycie obejmuje ryzyko kradzieży i utraty monet, a także zdrady hakerów lub pracowników.

Jednym z przykładów platformy kryptowalutowej ubezpieczającej aktywa swoich klientów jest Bitbuy. Nie ma wątpliwości, że inne platformy zapewniają ten sam poziom ochrony dla cyfrowej gotówki. Ubezpieczyciele mogą korzystać z rozwiązań do przechowywania na zimno i na gorąco, aby zabezpieczyć monety, obniżając ryzyko wszystkich.

Czy jest jakieś ubezpieczenie na Coinbase?
Czy Bitbuy to renomowana firma?

Indywidualne ubezpieczenie kryptowalut jest również dostępne w firmie Kase z Toronto zajmującej się ubezpieczeniami komercyjnymi. W przypadku odpowiedzialności karnej, odpowiedzialności cybernetycznej lub zaniedbania, ich pokrycie może zabezpieczyć twoje cyfrowe aktywa. Obejmuje to straty spowodowane kradzieżą cybernetyczną, wewnętrzną zmową, błędami lub błędami popełnionymi przez ciebie lub twoich pracowników, a także klęski żywiołowe.

Nawet jeśli nie używasz bezpiecznej platformy do przechowywania monet, niektórzy ubezpieczyciele i brokerzy opracowali rozwiązania dla tej wyjątkowej potrzeby pokrycia.

Czy ubezpieczenie domu obejmuje bitcoin i inne kryptowaluty?

Czy bitcoin jest objęty ubezpieczeniem właściciela domu?
Czy bitcoin jest objęty ubezpieczeniem?

Tradycyjne ubezpieczenie domu nie obejmuje kryptowalut. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje kryptowaluty, prawie na pewno będziesz potrzebował ubezpieczonej platformy walutowej lub oddzielnej polisy ubezpieczeniowej na kryptowaluty, jak opisano powyżej. Załóżmy, że wydobywasz bitcoiny i przechowujesz je na dysku twardym, gdy ktoś włamuje się do Twojego domu. Jeśli włamywacz ukradnie dysk twardy zawierający twoje zasoby bitcoinów, twoje ubezpieczenie domu nie pokryje tej straty.

Jednakże, jeśli masz kompleksową polisę ubezpieczeniową dla właścicieli domów, która obejmuje pokrycie poza lokalem, ubezpieczyciel może pokryć utratę lub kradzież kryptowaluty, gdy jest ona poza domem. Na przykład, powiedzmy, że bierzemy udział w konferencji bitcoinowej i nasz laptop zostaje skradziony z pokoju hotelowego, w którym przebywamy. Jeśli strata jest objęta ubezpieczeniem domu, możesz być w stanie złożyć roszczenie.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, jeśli chodzi o ubezpieczenie. To zależy od tego, jak przechowujesz swoje cyfrowe aktywa i jakiego rodzaju pokrycia potrzebujesz. Jednak przy odrobinie badań powinieneś być w stanie znaleźć rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject