Szef BlackRock wskazuje na Ethereum ETF, przepisy SEC nie stanowią przeszkody

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W obszernym wywiadzie dla Fox Business, Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, wiodącej na świecie firmy zarządzającej aktywami, której aktywa w zarządzaniu przekraczają 9,1 biliona dolarów, wyartykułował swoje spojrzenie na potencjał uruchomienia funduszu ETF opartego na Ethereum, nawet pomimo spekulacyjnej klasyfikacji Ethereum (Ether) jako papieru wartościowego.

Twierdzenie Finka podkreśla wykonalność inauguracji takiego ETF pomimo możliwych klasyfikacji regulacyjnych, sugerując, że konsekwencje uznania Ethereum za papier wartościowy niekoniecznie są szkodliwe.

Dodając głębi do rozmowy, analityk ETF Nate Geraci podkreślił znaczenie uwag Finka dotyczących Ethereum. Geraci interpretuje te komentarze jako wskazujące na zintensyfikowane wysiłki Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu sklasyfikowania drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej jako papieru wartościowego.

“W rzeczywistości ma to pewien sens i może pozwolić SEC na nić igły, biorąc pod uwagę, że już zatwierdzili ETF-y etycznych kontraktów futures” – napisał Geraci na platformie mediów społecznościowych X.

Ten wysiłek SEC wydaje się być znaczącym przedsięwzięciem, pomimo dominującego sceptycyzmu co do gotowości agencji do zatwierdzenia ETF-u opartego na Ether w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak Geraci twierdzi, że zatwierdzenie takiego produktu finansowego może stać się wykonalne po jego sklasyfikowaniu jako papieru wartościowego.

Komplikując krajobraz regulacyjny, doniesienia sugerują, że SEC podjęła energiczną inicjatywę, aby oznaczyć wiodącą alternatywną kryptowalutę jako papier wartościowy, co wydaje się sprzeczne z oznaczeniem Ether jako towaru przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Co więcej, Fundacja Ethereum, organizacja non-profit zajmująca się wspieraniem ekosystemu Ethereum, rzekomo stoi w obliczu dochodzenia.

Wysoki optymizm co do przyszłości Bitcoina

W tym samym wywiadzie Fink ujawnił swój długoterminowy optymizm dla Bitcoina, wyrażając zaskoczenie ogromnym popytem detalicznym kryptowaluty. Popyt ten sprawił, że IBIT BlackRock pobił liczne rekordy wzrostu, ustanawiając go najszybciej rozwijającym się funduszem ETF w historii.

Jednak pomimo przytłaczającej popularności Bitcoina wśród klientów BlackRock, Robert Mitchnick, szef aktywów cyfrowych w firmie, zauważył znacznie mniejsze zainteresowanie Ethereum i znikomy popyt na inne alternatywne kryptowaluty. Mitchnick potwierdził nadrzędność Bitcoina w strategii aktywów cyfrowych firmy, podkreślając jego status jako najważniejszego priorytetu dla finansowego behemota.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject