Szał zakupów Bitcoin ETF: 654 mln USD w 3 dni!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W ciągu ostatnich trzech dni handlowych inwestorzy Bitcoina zainwestowali ponad 650 milionów dolarów w notowane na giełdzie w USA fundusze ETF. Ten znaczący napływ kapitału podkreśla rosnące zainteresowanie funduszami ETF Bitcoin wśród inwestorów.

Bitcoin-ETF-flow-table-(USDm)

9 lipca fundusze ETF Bitcoin doświadczyły kolejnego dnia silnych napływów netto. BlackRock’s iShares Bitcoin Trust (IBIT) przyciągnął 121 milionów dolarów, podczas gdy Fidelity Wise Origin Bitcoin (FBTC) zabezpieczył 91 milionów dolarów. Te znaczące wpływy podkreślają zaufanie inwestorów do tych instrumentów finansowych.

Według danych Farside Investors, łączne wpływy netto we wszystkich ETF-ach Bitcoin w dniu 9 lipca osiągnęły 216,4 mln USD, co odpowiada 3 760 Bitcoinom. Ta imponująca liczba odzwierciedla silny popyt na ETF-y Bitcoin.

W ciągu ostatnich trzech dni handlowych napływy wyniosły 294,8 mln USD w dniu 8 lipca i 143,1 mln USD w dniu 5 lipca, co daje łączną kwotę 654 mln USD. Ten wzrost inwestycji wskazuje na duże zainteresowanie funduszami ETF Bitcoin pomimo niedawnej zmienności rynku.

Od 4 lipca Bitcoin walczył o przekroczenie poziomu 60 000 USD. Obecnie notowany jest na poziomie 59 165 USD, co stanowi prawie 15% spadek w ciągu ostatniego miesiąca, jak donosi TradingView. Ten trend spadkowy wzbudził obawy wśród niektórych inwestorów.

Jednak niektórzy analitycy pozostają optymistami, że fundusze ETF Bitcoin mogą pomóc w podniesieniu ceny kryptowaluty. Jest to podobne do tego, co wydarzyło się przed marcem, kiedy Bitcoin osiągnął nowy rekord wszechczasów. Analitycy uważają, że zwiększone inwestycje w fundusze ETF mogą stworzyć impuls wzrostowy dla Bitcoina.

Sina G, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Bitcoin Custody Consultancy 21st Capital, przedstawił spostrzeżenia w analizie na X. Stwierdził: “Wzrost z 16 tys. do 73 tys. dolarów był w dużej mierze napędzany przez fundusze ETF, zgodnie z trendem kupuj plotki, kupuj wiadomości. Do połowy marca przepływy ETF były bardzo silne, pchając rynek w górę. Od tego czasu fundusze ETF zwolniły, a odpływy upadłościowe doprowadziły do słabej akcji cenowej do 56 tys. dolarów”.

Nie udaje się zrównoważyć zrzutu BTC w Niemczech

Pomimo ostatnich napływów do Bitcoin ETF, nie były one wystarczające, aby przeciwdziałać znacznemu szaleństwu sprzedaży Bitcoinów przez niemiecki Bundeskriminalamt (BKA), federalną policję kryminalną. BKA przejął prawie 50 000 Bitcoinów w połowie stycznia podczas dochodzenia w sprawie pirackiej strony internetowej z filmami.

Od 5 lipca portfel BKA zmniejszył swoje zasoby Bitcoin o ponad 850 milionów dolarów. Według Arkham Intelligence, duże ilości Bitcoinów zostały przeniesione do portfeli należących do scentralizowanych giełd i animatorów rynku. Ta znaczna wyprzedaż wywarła dodatkową presję na ceny Bitcoina.

BKA-money bag zmniejszył swój udział w Bitcoinie

Obecnie portfel BKA posiada 23 960 Bitcoinów o wartości około 1,4 miliarda dolarów. Jest to mniej niż połowa wszystkich Bitcoinów pierwotnie przejętych ze strony pirackiej Movie2k w styczniu. Dane on-chain z Arkham pokazują, że BKA rozpoczął sprzedaż Bitcoinów 19 czerwca i zintensyfikował swoje wysiłki na początku lipca.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject