Strefa zagrożenia dla bitcoina: Arthur Hayes przewiduje spadek o 30 tys. dolarów w obliczu gwałtownego wzrostu inflacji

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Bitcoin jest gotowy na spadek do 35 000 USD lub poniżej z powodu pojawiających się globalnych turbulencji makroekonomicznych, jak podkreślił Arthur Hayes.

W swoim najnowszym wpisie na blogu zatytułowanym “Yellen or Talkin’?” z 24 stycznia, były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX przedstawia ponurą krótkoterminową prognozę cenową dla BTC. Chociaż Bitcoin jest nadal o 75% wyższy niż rok temu, stoi w obliczu zbieżności czynników przyczyniających się do znacznej zmienności w dół w bieżącym kwartale.

Hayes: Bitcoin zyskuje na wartości wśród obaw o inflację w 2024 r.

Hayes identyfikuje różne źródła obaw, w tym konflikt na Morzu Czerwonym między Stanami Zjednoczonymi a Huti, wpływający na globalną żeglugę, trwające wybory prezydenckie w USA oraz politykę Rezerwy Federalnej.

Konflikt na Morzu Czerwonym ma znaczący wpływ na inflację. Aktywa ryzykowne, w tym kryptowaluty, przewidują potencjalną zmianę polityki Fed już w marcu, obejmującą obniżenie stóp procentowych w celu przyciągnięcia płynności z powrotem na rynek.

Pomimo potencjalnych obaw o inflację, wyższe koszty transportu mogą doprowadzić do wzrostu cen w dalszej części roku. Hayes sugeruje, że przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell prawdopodobnie będzie starał się rozwiązać te kwestie, podkreślając możliwość obniżek stóp procentowych bez ich faktycznego wdrażania.

“To, co może być łagodnym wzrostem stopy inflacji z powodu zwiększonych kosztów transportu, może zostać spotęgowane przez obniżki stóp procentowych i wznowienie QE. Rynek jeszcze tego nie docenia, ale Bitcoin już tak”.

Hayes omawia również siłę amerykańskiego regionalnego sektora bankowego, wspieranego przez Bank Term Funding Program (BTFP) od czasu krachu z marca 2023 roku. Jednak wraz z wygaśnięciem BTFP pojawiają się pytania o płynność i sytuację finansową banków, w zależności od działań sekretarz skarbu Janet Yellen.

We wpisie na blogu podkreślono, że w obliczu kryzysu finansowego priorytetem staje się zajęcie się stabilnością finansową, a nie walka z inflacją.

“Dlatego też, aby uzyskać cięcia, QT taper i możliwe wznowienie QE, które według rynku jest już w worku w marcu, najpierw potrzebujemy upadku kilku banków, gdy BTFP nie zostanie odnowiony”.

Bitcoin musi “ustanowić wsparcie” poniżej 35 000 USD

Jeśli chodzi o Bitcoina, blog sugeruje, że zbliżające się zawirowania związane z obawami o płynność i wygaśnięciem BTFP, w połączeniu z ryzykiem geopolitycznym, wskazują, że 20% spadek ceny BTC to dopiero początek.

Hayes przewiduje potencjalną 30% korektę od najwyższego poziomu zatwierdzenia ETF wynoszącego 48 000 USD do 33 600 USD.

“Dlatego uważam, że Bitcoin tworzy wsparcie między 30.0000 a 35.000 USD. Dlatego kupiłem 29 marca 2024 r. opcję put na 35 000 USD”.

Podsumowuje, że poziomy poniżej 35 000 USD stanowią teraz okazję do wykorzystania spadku, po tym jak BTC / USD osiągnął 38 500 USD na Bitstamp 23 stycznia, wyznaczając najniższy punkt od początku grudnia. Kryptowaluta odbiła się później o około 1700 USD wyżej, zgodnie z danymi TradingView.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject