R. Kiyosaki ostrzega, że krach indeksu S&P może zniszczyć miliony kont 401 i IRA

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

R. Kiyosaki ostrzega, że krach S&P może zdewastować miliony 401ks i IRAs
Pośród złowieszczych prognoz sygnalizujących rychły i znaczny krach na różnych rynkach, Robert Kiyosaki, znany inwestor i autor bestsellera “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, zwrócił ostatnio swoją uwagę na rynek akcji, ze szczególnym uwzględnieniem indeksu S&P 500.

Z majątkiem netto w wysokości 100 milionów dolarów, Kiyosaki wyraża przekonanie, że zbliżający się krach może potencjalnie zdewastować plany emerytalne milionów ludzi.

W niedawnym poście opublikowanym 11 grudnia, powtarzając swoje poprzednie ostrzeżenia, autor “Bogatego ojca” ostrzegł swoich zwolenników, że kolejne ostrzeżenie dotyczy konkretnie S&P, przewidując, że “wpłynie to na miliony 401ks i IRA”. Odniesienie to jest skierowane do szeroko wykorzystywanych narzędzi oszczędności emerytalnych w Stanach Zjednoczonych, jak wyjaśniono w poście X.

Tweet Roberta Kiyosaki dotyczący ostrzeżenia o krachu S&P - 11 grudnia 2023 r.
Tweet Kiyosakiego: Ostrzeżenie o krachu S&P – 11 grudnia 2023 r.

S&P i konta emerytalne

Odnosząc się do kont emerytalnych, Kiyosaki podkreślił zarówno konto emerytalne oparte na pracodawcy, powszechnie znane jako 401(k), jak i indywidualne konto emerytalne (IRA). W pierwszym przypadku pracodawca potrąca część z wypłaty pracownika na inwestycje w fundusze inwestycyjne, akcje i obligacje wybrane przez pracownika, podczas gdy drugi pozwala osobom fizycznym na samodzielne inwestowanie.

Powiązanie tych kont emerytalnych z rynkiem akcji, w szczególności z indeksem S&P, prowadzi Kiyosaki do przewidywania szerokich reperkusji, jeśli zbliżający się krach S&P 500 zmaterializuje się, wpływając zarówno na zależne od pracodawcy, jak i niezależne plany emerytalne milionów osób.

Robert Kiyosaki omawia wpływ krachu S&P na 401ks i IRAs.
401ks i IRA zagrożone: ostrzeżenie Kiyosakiego

Globalny kryzys bankowy

Jednocześnie Kiyosaki alarmuje o potencjalnym “globalnym kryzysie bankowym” i krytykuje integralność amerykańskiego systemu bankowego. Wzywając swoich zwolenników do podjęcia proaktywnych działań, opowiada się za inwestycjami w aktywa takie jak Bitcoin (BTC), złoto i srebro “póki jest jeszcze czas”, podkreślając swoje osiągnięcia w zakresie trafnych prognoz krachu.
Wśród tych prognoz na uwagę zasługują upadek Lehman Brothers w 2008 roku i krach Credit Suisse w 2023 roku.

Obecnie Kiyosaki spekuluje, że UBS, United Bank of Switzerland, może być kolejnym gigantem bankowym, który napotka wyzwania, zwłaszcza po przejęciu Credit Suisse w marcu, co sugeruje, że odegrało kluczową rolę w uniknięciu bankructwa w tym czasie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject