Binance grozi rychły upadek, ostrzega były urzędnik SEC!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

To tylko kwestia czasu, zanim cała ugoda z Binance upadnie.

Były urzędnik amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), John Reed Stark, niedawno przekazał swoje spostrzeżenia na temat przyszłości giełdy kryptowalut Binance w obszernym poście udostępnionym na platformie mediów społecznościowych X w ostatnią sobotę.

Stark, w swojej analizie ugody Binance z Departamentem Sprawiedliwości USA (DOJ), podkreślił dwa kluczowe wydarzenia. Po pierwsze, wskazał na pojawienie się serii niedawno ujawnionych dokumentów DOJ związanych z Binance, rzucając światło na rozległą kontrolę regulacyjną, jaką DOJ sprawuje obecnie nad giełdą.

Binance DOJ Filings - Wyzwania regulacyjne ujawnione
Binance DOJ Filings: Wyzwania regulacyjne ujawnione

Stark wyraził przekonanie, że te ujawnione dokumenty DOJ mogą potencjalnie oznaczać zakończenie Binance, stwierdzając:

“Wyczerpująca lista nowych zobowiązań Binance dotyczących zgodności z przepisami brzmi jak lista życzeń firmy konsultingowej – a ich wdrożenie i wykonanie będzie kosztować dziesiątki, jeśli nie setki, milionów dolarów”.

Opisując przyszłe monitorowanie i nadzór nad Binance, Stark wyciągnął analogię do wyposażenia każdego członka globalnego kartelu narkotykowego w kamery na ciele, przy czym kartel ponosi koszty biegłego zespołu byłych i obecnych agentów rządowych, którzy monitorują nagrania przez całą dobę. Stark zapewnił:

John Reed Stark jest byłym urzędnikiem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
John Reed Stark: Opinia amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

“Moim zdaniem, podobnie jak kartel narkotykowy, tajna i nieprzejrzysta firma finansowa, taka jak Binance, nie może nagle przekształcić się w tradycyjną, przestrzegającą prawa, otwartą, przejrzystą, posłuszną, uległą i przyjazną rządowi firmę finansową. Przetrwanie audytu SEC byłoby wystarczająco trudne dla oblężonej infrastruktury Binance, ale stawienie czoła audytowi DOJ/FinCEN – cóż, wydaje się to prawie niemożliwe”.

Stark kontynuował, rozwijając:

“Dla mnie to tylko kwestia czasu, zanim cała ugoda z Binance upadnie, co spowoduje dodatkowe zarzuty dla Binance, dodatkowe zarzuty dla CZ i nowe zarzuty przeciwko każdemu innemu (partnerowi, klientowi, wspólnikowi, współpracownikowi itp.), który jest w nikczemny sposób powiązany z przestępczym przedsięwzięciem Binance”.

Drugim istotnym wydarzeniem podkreślonym przez Starka było złożenie przez SEC “uzupełniającego pisma procesowego przeciwko Binance”, które jego zdaniem znacznie wzmocniło pozew regulatora przeciwko firmie kryptograficznej.

Były szef SEC ds. egzekwowania przepisów internetowych rozwinął tę kwestię, stwierdzając, że w toczącym się postępowaniu egzekucyjnym SEC przeciwko Binance i Changpeng Zhao (CZ), SEC zaczęła uwzględniać fakty z ugody DOJ. Stark podkreślił, że te ugody znacznie wzmacniają sprawę SEC przeciwko Binance i CZ.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject