Przewidywania JPMorgan dotyczące spadku wartości Bitcoina do 42 tys. dolarów po halvingu

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Zbliżające się wydarzenie halvingu Bitcoina, zaplanowane na kwiecień, jest gotowe do katalizowania znacznego spadku wartości Bitcoina, jak nakreślili analitycy JPMorgan.

W swoim kompleksowym raporcie opublikowanym w środę, analitycy, na czele z Nikolaosem Panigirtzoglou, zagłębiają się w konsekwencje tego wydarzenia. Wydarzenie to skutecznie obniży nagrody górników Bitcoin z obecnych 6,25 BTC za blok do zaledwie 3,125 BTC. Analitycy twierdzą, że redukcja ta odbije się echem w ekosystemie wydobywczym, obniżając rentowność górników i zawyżając koszty produkcji Bitcoina.

Bitcoin-halving

“Koszt produkcji bitcoinów empirycznie działał jako dolna granica dla cen bitcoinów” – stwierdzili analitycy. “Centralny punkt naszego szacunkowego zakresu kosztów produkcji wynosi obecnie 26 500 USD, co mechanicznie podwoiłoby się po halvingu do 53 000 USD”.

Analitycy nie są jednak ślepi na potencjalne przeszkody. Spekulują oni prawdopodobny 20% spadek hashrate’u sieci Bitcoin po halvingu, przypisując go w dużej mierze przewidywanemu odpływowi mniej wydajnych platform wydobywczych z powodu zmniejszonej rentowności. Ten przewidywany spadek, w połączeniu z zakładanym średnim kosztem energii elektrycznej na poziomie 0,05 USD/kWh, może obniżyć szacowany zakres kosztów produkcji do skromniejszych 42 000 USD, wyjaśnili analitycy.

“Ten szacunek 42 000 USD jest również poziomem, który przewidujemy, że ceny bitcoinów będą dryfować w kierunku, gdy euforia wywołana przez bitcoiny ustąpi po kwietniu”, powiedzieli analitycy. stwierdzili analitycy.

Obecnie Bitcoin osiąga cenę w okolicach 62 730 USD.

Koncentracja w sektorze wydobywczym Bitcoina

Patrząc poza halving, analitycy prognozują krajobraz, w którym górnicy Bitcoin z niższymi niż przeciętne wydatkami na energię elektryczną i doskonałym technologicznie sprzętem mają większe szanse na przetrwanie burzy. I odwrotnie, ci obciążeni wysokimi kosztami produkcji mogą znaleźć się na chwiejnym gruncie.

W związku z tym na horyzoncie pojawia się konsolidacja w sektorze wydobywczym Bitcoin, analitycy uważają, że górnicy notowani na giełdzie mogą przejąć większy udział w rynku poprzez usprawnienie kosztów w celu zabezpieczenia rentowności.

“Może również dojść do pewnej integracji poziomej poprzez fuzje i przejęcia wśród górników bitcoinów w różnych regionach, aby wykorzystać synergie w ich działalności” – podsumowali analitycy.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject