Prognozy dotyczące Bitcoina na rok 2024 ujawnione przez czołowych ekspertów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Rok 2024 ma być kluczowym momentem dla Bitcoina, a czołowe postacie w świecie aktywów cyfrowych wyrażają optymizm co do jego trajektorii. Znani eksperci, tacy jak Dan Tapiero, Raoul Pal i Tim Draper, podzielili się swoją “Prognozą Bitcoina 2024”, szczegółowo opisując swoje optymistyczne poglądy na perspektywy największej kryptowaluty.

Prognoza Bitcoin 2024: Optymistyczna perspektywa Dana Tapiero

Ceniony strateg makro i zarządzający funduszem aktywów cyfrowych, Dan Tapiero, oferuje przekonujący pogląd na potencjał Bitcoina na nadchodzący rok.

Podkreśla imponujący wzrost Bitcoina o 160% od początku roku, sygnalizując silną dynamikę, która prawdopodobnie utrzyma się do 2024 roku. Tapiero podkreśla, że ta dynamika wzrostu stanowi scenę dla przełomowego roku, zmuszając inwestorów instytucjonalnych do zwrócenia uwagi na niezwykły wzrost Bitcoina.

Stwierdził on:

“To krystalicznie jasne – błyskawiczny wzrost Bitcoina w 2023 roku przygotowuje grunt pod monumentalny rok 2024. Instytucje lekceważące ten niezrównany zasób mogą ryzykować swoją pozycję zawodową przy 0% ekspozycji”.

Potencjał złota i stopy procentowe

Poza Bitcoinem, Tapiero obserwuje również obiecujące trendy na złocie, przewidując byczą formację cenową typu cup-and-handle z potencjalnym zakresem docelowym od 2300 do 2500 USD. Uważa on, że oczekiwane cięcia stóp procentowych, w połączeniu z odejściem od USD, mogą jeszcze bardziej wzmocnić zarówno złoto, jak i Bitcoin.

Dodał:

“Potencjał złota jest oszałamiający. Ostatnie obserwacje wskazują na epicki rajd, obalający koncepcje potrójnego szczytu, z formacją cup-and-handle w toku. Oczekiwany spadek stóp procentowych, w połączeniu z dywersyfikacją z dala od USD, może przewidywać docelowy zakres 2300-2500 USD”.

Prognoza Bitcoin 2024: Analiza eksperta Raoula Pala

Pozytywne prognozy Tapiero współgrają z perspektywą byłego dyrektora Goldman Sachs, Raoula Pala. Analiza Pala wskazuje, że rosnąca globalna płynność może napędzić Bitcoina powyżej 200 000 USD w 2024 r., sygnalizując znaczącą zmianę w krajobrazie finansowym i podkreślając znaczenie ekspozycji na Bitcoina dla tradycyjnych zarządzających funduszami.

Bitcoin Outlook 2024: Odważna prognoza Tima Drapera

Magnat venture capital Tim Draper podziela ten byczy sentyment, prognozując nowy rekord wszech czasów w wysokości 250 000 USD dla Bitcoina w 2024 roku. Draper podkreśla obecne zwyżkowe trendy w Bitcoinie i innych aktywach cyfrowych jako katalizatory tego oczekiwanego wzrostu. Dodatkowo podkreśla rolę stablecoinów jako bramy do Bitcoina, powołując się na ich stabilność i przenośność. Draper przewiduje scenariusz, w którym Bitcoin staje się preferowaną alternatywą podczas spadków kursu dolara i wyraża entuzjazm dla inteligentnych kontraktów, przewidując ich transformacyjny wpływ na systemy finansowe i bardziej wydajną gospodarkę.

Bitcoin Outlook 2024: Odważna prognoza Tima Drapera
Bitcoin Outlook 2024: Odważna prognoza Tima Drapera

Stwierdził on:

“Jestem wielkim fanem inteligentnych kontraktów. Nie mogę się doczekać momentu, w którym będę mógł zebrać wszystkie pieniądze moich inwestorów w Bitcoin, zainwestować je wszystkie w Bitcoin, kazać im wszystkim płacić swoim pracownikom i dostawcom oraz ich podatkom i wszystkim innym [w Bitcoin], i mieć to wszystko całkowicie rozliczone, skontrolowane, bez księgowego, audytora, księgowego, agenta transferowego lub prawnika podatkowego. Ta nowa gospodarka będzie miała znacznie mniej tarć. Myślę, że to bardzo ekscytujące”.

2024: Rok Bitcoina

Podsumowując, te spostrzeżenia ekspertów przewidują świetlaną przyszłość dla Bitcoina w 2024 roku. Wspólne odczucia tych ekspertów podkreślają potencjał znacznej aprecjacji wartości Bitcoina, napędzanej jego wyjątkowymi wynikami, pozytywnymi trendami w złocie, przewidywanymi zmianami stóp procentowych i zmieniającym się globalnym środowiskiem finansowym.

W miarę zbliżania się do 2024 r. prognozy te służą jako cenne wskaźniki zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych, podkreślając możliwości związane z Bitcoinem i złotem. Nadchodzący rok wydaje się być kluczowym momentem, potencjalnie zmieniającym strategie inwestycyjne w sektorze aktywów cyfrowych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject