Pierwszy fundusz ETF Bitcoin w Tajlandii zatwierdzony!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Tajlandia zatwierdziła swój pierwszy spotowy fundusz giełdowy Bitcoin (ETF). To czyni go jednym z wielu krajów zezwalających na regulowane opcje inwestycyjne Bitcoin.

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dała zielone światło One Asset Management (ONEAM) do uruchomienia Bitcoin ETF. Według Bangkok Post, fundusz ONE Bitcoin ETF będzie dostępny od 31 maja do 6 czerwca.

Ten ETF jest otwarty tylko dla zamożnych i instytucjonalnych inwestorów zgodnie z tajlandzkimi przepisami SEC. W kwietniu regulator zmienił wytyczne, aby zezwolić na ETF-y Bitcoin skierowane do profesjonalnych inwestorów.

ONEAM planuje zainwestować fundusz w 11 głównych globalnych funduszy Bitcoin. Strategia ta zapewnia wystarczającą płynność i bezpieczeństwo. Firma twierdzi, że ETF oferuje ekspozycję na Bitcoin w regulowanych ramach, zmniejszając ryzyko, takie jak kradzież związana z bezpośrednią własnością.

Podczas gdy ONEAM otrzymał zgodę, inna firma, MFC Asset Management, wciąż czeka na zgodę na swój ETF Bitcoin. Oba fundusze ETF będą prywatne i dostępne tylko dla wykwalifikowanych inwestorów.

Tajlandia podąża za przykładem amerykańskiej SEC, która w styczniu zatwierdziła kilka ETF-ów Bitcoin, co doprowadziło do wzrostu zainteresowania. Inne regiony, takie jak Hongkong, Australia i Wielka Brytania, również zaczęły oferować fundusze ETF Bitcoin lub podobne produkty.

Te fundusze ETF ułatwiają inwestowanie w zmiany cen Bitcoina bez posiadania kryptowaluty. To bardziej odpowiada profesjonalnym inwestorom i instytucjom.

Zatwierdzając Bitcoin ETF, tajlandzkie organy regulacyjne zaspokajają rosnące zapotrzebowanie lokalnych instytucji na inwestowanie w Bitcoin. Posunięcie to może doprowadzić do szerszego przyjęcia do głównego nurtu po wprowadzeniu ofert publicznych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject