Autor Rich Dad, Poor Dad przewiduje, że Bitcoin wzrośnie do 350 tys. dolarów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Znany autor finansów osobistych Robert Kiyosaki uważa, że Bitcoin osiągnie wartość 350 000 USD do 25 sierpnia 2024 roku. Autor „Rich Dad, Poor Dad” zawsze wspierał Bitcoina jako niezawodną alternatywę dla tradycyjnych pieniędzy.

W niedawnym poście Kiyosaki prognozował, że Bitcoin osiągnie wartość 350 000 USD z powodu braku zaufania do przywódców USA. Skrytykował prezydenta Bidena, sekretarz skarbu Janet Yellen i przewodniczącego Fed Jerome’a Powella, nazywając ich „3 Stooges w prawdziwym życiu” i wyraził przekonanie o ich niekompetencji.

Kiyosaki doradził zakup większej ilości Bitcoinów, aby zabezpieczyć się przed złym zarządzaniem gospodarczym. Często krytykował politykę rządu USA w zakresie wydatków i drukowania pieniędzy pod rządami Bidena.

Chociaż Kiyosaki wierzy w Bitcoina w perspektywie długoterminowej, jego cel 350 000 USD w ciągu dwóch miesięcy jest bardzo optymistyczny. Aby Bitcoin osiągnął tę cenę do sierpnia, musiałby wzrosnąć o ponad 380% z obecnego poziomu około 71 000 USD.

Mimo to Kiyosaki widzi potencjał dla silnego wzrostu Bitcoina i twierdzi, że jego prognoza „nie jest kłamstwem”. Na początku tego roku poparł długoterminową prognozę ceny Bitcoina Ark Invest na poziomie 2,3 miliona dolarów.

Ta śmiała prognoza wynika z gwałtownego wzrostu amerykańskich spotowych funduszy ETF Bitcoin, które we wtorek odnotowały drugi najwyższy dzienny napływ w historii, wynoszący ponad 880 milionów dolarów.

Rosnąca akceptacja głównego nurtu zwiększyła perspektywy Kiyosakiego. Wraz z przyjęciem przez główne centra finansowe, takie jak Australia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, spotowych ETF-ów Bitcoina, zaufanie rośnie.

Chociaż 350 000 USD do sierpnia wydaje się zbyt optymistyczne, Kiyosaki wierzy w potencjał Bitcoina jako ochrony przed tym, co uważa za złą politykę rządu. Zachęca inwestorów do dalszego kupowania Bitcoina.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject