M. Odważna prognoza Bitcoina Novogratza przed halvingiem

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Podczas gdy Bitcoin przygotowuje się do bardzo oczekiwanego halvingu w kwietniu 2024 r., znany inwestor Mike Novogratz dzieli się swoimi optymistycznymi prognozami dotyczącymi przyszłej trajektorii wiodącego aktywa cyfrowego.

Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Investment, znanej firmy specjalizującej się w inwestycjach kryptowalutowych, niedawno zabrał głos w mediach społecznościowych, aby przedstawić wnikliwy komentarz na temat zbliżającego się halvingu Bitcoina. Ponieważ kryptowaluta niedawno przekroczyła kamień milowy kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona dolarów i zbliżyła się do wyceny na poziomie 52 500 dolarów, tuż przed poprzednim rekordowym poziomem 69 000 dolarów, Novogratz podkreśla znaczenie zbliżającego się halvingu.

Zwracając uwagę na koncepcję niedoboru, Novogratz podkreślił zbliżający się wzrost trudności w wydobywaniu Bitcoina, podkreślając potencjał zwiększonego popytu i zmniejszonej podaży w celu dalszego wzrostu ceny Bitcoina. Powtórzył znaczenie dynamiki podaży we wpływie na ceny aktywów, powtarzając, że malejąca podaż w połączeniu z utrzymującym się popytem może napędzać wartość Bitcoina w dłuższej perspektywie.

Oprócz wnikliwej analizy Novogratza, ostatnie ruchy inwestorów instytucjonalnych służą podkreśleniu rosnącej integracji Bitcoina z głównym nurtem finansowym. W szczególności BlackRock, globalny gigant zarządzania inwestycjami, znacznie zwiększył swoje zasoby Bitcoina do 105 280 BTC za pośrednictwem swojego spotowego iShares Bitcoin Trust, IBIT, jeszcze bardziej umacniając instytucjonalną wiarę w cyfrowe aktywa.

Przygotuj się na szaloną jazdę

Jednak trendy historyczne ujawniają powtarzający się wzorzec, w którym Bitcoin zazwyczaj przechodzi spadek ceny w marcu w latach halvingu, a następnie odradza się w byczym tempie. To cykliczne zachowanie, jak wcześniej zauważył Matrixport, wiodąca platforma usług finansowych w zakresie aktywów cyfrowych, wzmacnia narrację krótkoterminowej zmienności rynkowej wśród trwałego długoterminowego optymizmu.

Co więcej, niedawny wzrost trudności wydobywania Bitcoina do rekordowego poziomu 75,5 T służy jako świadectwo solidności sieci, wskazując na historycznie zwyżkową trajektorię dla kryptowaluty.

W obliczu zbliżającego się halvingu, inwestorzy tacy jak Novogratz utrzymują optymistyczne spojrzenie na przyszłość Bitcoina, powołując się na inwestycje instytucjonalne, dynamikę podaży i historyczne precedensy jako kluczowe czynniki napędzające trwały wzrost w ekosystemie aktywów cyfrowych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject