Leveraged i Margin Trading w kryptowalucie: Co musisz wiedzieć

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jaka jest najlepsza dźwignia finansowa dla początkujących?

Dźwignia 1:10
Jaki jest idealny poziom dźwigni dla początkującego tradera? Jeśli jesteś nowy na rynku Forex, dźwignia 1:10 i 10 000 dolarów w gotówce to doskonałe miejsca na początek. W rezultacie, najlepsza dźwignia dla początkującego inwestora to nie więcej niż stosunek 1 do 10.

⚡️ Czy dźwignia jest dobra czy zła?

Termin dźwignia ma dwa znaczenia: instrument finansowy, który pozwala inwestorowi postawić więcej niż jego pieniądze oraz relacja między dwoma stronami, w której jedna jest zależna od drugiej. Jej istota nie jest ani korzystna, ani szkodliwa. Dobre lub złe efekty dochodów i wyników naszych inwestycji są wzmacniane przez dźwignię. Weź pod uwagę potencjalne konsekwencje dźwigni finansowej nieodłącznie związane z każdą Twoją inwestycją.

⚡️ Co oznacza dźwignia 20x?

100 dolarów może być dobrym punktem odniesienia do oceny, ile pieniędzy potrzebujesz do pokrycia swoich pozycji. Przy zastosowaniu dźwigni 20x, inwestor może otworzyć znaczącą pozycję z 100$ i nadal utrzymywać stan konta na tyle skromny, aby nie zostać zmiecionym przez negatywne ruchy rynku.

⚡️ Jak dźwignia wpływa na bitcoina?

Na poziomie rynku, użycie dźwigni podnosi ceny aktywów. Ponieważ cena Bitcoina jest bardziej nieprzewidywalna w wyniku zwiększonej zmienności, nie jest w stanie funkcjonować jako narzędzie oszczędnościowe. Dźwignia zwiększa ekspozycję i sprawia, że inwestycja nie może zyskać na poziomie indywidualnym.

Czym są tokeny lewarowane

Zanim zaczniesz, przeprowadź pewne badania. Przeczytaj samouczek krok po kroku, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dźwigni i transakcjach z depozytem zabezpieczającym, o tym jak zarabiać pieniądze i o niebezpieczeństwach z tym związanych.

Czym dokładnie jest dźwignia finansowa i margin trading?

Co to jest Margin Trading i jak to działa?

Chociaż wiele osób zna termin “margines” i “dźwignia”, bardzo niewielu rozumie jego znaczenie. Po prostu zdefiniowany, handel marżą polega na używaniu pożyczonych pieniędzy do inwestowania w kryptowaluty.

Czym jest margines i dźwignia w handlu kryptowalutami?
Czym jest dźwignia finansowa w handlu kryptowalutami?

Ponieważ różni się on od konwencjonalnego handlu tym, że pozwala na użycie znacznie większej ilości pieniędzy i wykorzystanie dźwigni finansowej, handel z depozytem zabezpieczającym stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny. W prostym języku oznacza to, że handel z wykorzystaniem depozytów zabezpieczających daje możliwość osiągnięcia dużych zysków z zyskownych transakcji. Jednakże, niebezpieczeństwo straty jest również większe.

Dlaczego potrzebuję ubezpieczenia w świecie kryptowalut?

Jakie jest znaczenie słowa “dźwignia”? Dźwignia finansowa pozwala na zawieranie transakcji o większej wartości niż w innym przypadku

Co oznacza marża w handlu kryptowalutami?
Kryptowalutowe tokeny lewarowane

Deponujesz pewien procent całkowitej kwoty zlecenia na rachunku transakcyjnym z depozytem zabezpieczającym. W tym miejscu pojawia się lewarowanie transakcji. Inwestorzy używają depozytu zabezpieczającego do generowania dźwigni. Dźwignia pozwala na rozpoczęcie większych pozycji niż byłoby to możliwe, gdybyś używał tylko pieniędzy z konta bankowego. Dźwignia jest często mierzona jako stosunek, taki jak 1:100, co oznaczałoby, że za każde 100 dolarów na koncie, możesz handlować do 10000 dolarów kryptowalut.

CRYPTOCURRENCY FORECASTS FOR 2024 – Czytaj dalej w artykule

Ponieważ kryptowaluty są tak nieprzewidywalne, umożliwiając jednostkom potencjalne zyski ze znacznych i szybkich huśtawek, CFD na kryptowaluty stały się niezwykle popularne na rynkach handlowych takich jak eToro, ponieważ handel marżowy pozwala na tworzenie zarówno długich, jak i krótkich pozycji. Możesz użyć kryptowalutowego handlu marżowego, aby kupić kryptowalutę, jeśli uważasz, że jej cena idzie w górę (i zarabiać na wzroście), lub alternatywnie, aby sprzedać kryptowalutę, jeśli uważasz, że jej cena spada.

Dźwignia i margin trading w kryptowalucie
Handel kryptowalutami z marżą

Czym jest handel lewarowany w kryptowalutach?

Jeśli rozumiesz, jak prawidłowo korzystać z dźwigni, pozwala ona zarobić o wiele więcej pieniędzy w tym samym okresie czasu w porównaniu do zwykłego inwestowania. Kiedy wpłacasz środki na swoje konto, są one dzielone i oddawane pod twoją kontrolę w oparciu o to, ile dźwigni chcesz dla każdej pozycji.

Jak działa dźwignia w kryptowalucie?
Czym jest dźwignia finansowa w handlu kryptowalutami?

Tak więc, na przykład, jeśli chcesz zainwestować 10.000 dolarów w akcje przy współczynniku dźwigni 1:10 – czyli przy wymaganym marginesie 10% – musisz wydać tylko 1.000 dolarów. W przypadku handlu bez dźwigni musiałbyś odłożyć 10 000 USD; to znacznie więcej.

Jednakże, jeśli twoje akcje pójdą w górę, tak samo jak twój zysk. Innymi słowy, lewarowany handel bitcoinami wymaga dużo mniej pieniędzy, aby wygenerować tę samą ilość pieniędzy. Oczywiście, warto pamiętać, że odwrotna sytuacja jest również prawdziwa: jeśli twoje akcje idą w dół, osiągniesz mniejszy zysk.

Jak wykorzystać dźwignię finansową i depozyt zabezpieczający do zarządzania ryzykiem

Wykorzystanie dźwigni finansowej i transakcji z depozytem zabezpieczającym do zarządzania ryzykiem

Handel kryptowalutami z dźwignią
Jak korzystać z handlu kryptowalutami

Margin trading może dać Ci więcej pieniędzy, ale może również zagrozić Twojemu kapitałowi. Najpoważniejszym ryzykiem związanym z margin trading jest to, że może on wzmocnić Twoje straty. Oto kilka sugestii, jak zmniejszyć to niebezpieczeństwo.

Stop loss jest narzędziem zarządzania ryzykiem, które pozwala zamknąć transakcję w pewnym momencie, w przypadku gdy rynek porusza się przeciwko tobie. Jest to doskonała metoda, aby upewnić się, że dokładnie rozumiesz, ile pieniędzy ryzykujesz. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.

Nie podejmuj ryzyka, na które nie możesz sobie pozwolić, aby stracić. Bitcoin margin trading może pójść przeciwko tobie szybko, więc nigdy nie powinieneś inwestować więcej niż możesz sobie pozwolić na stratę. Ryzykowanie więcej niż 5% swojego konta generalnie oznacza proszenie się o kłopoty. Chcesz mieć pod ręką kwotę, która pozwoli ci spłacić kapitał, jeśli twoja inwestycja spadnie.

Jak dźwignia może uczynić cię bogatym?
Czy dźwignia finansowa jest dobra na dłuższą metę?

Take Profit: Możesz umieścić zlecenie Take Profit w miejscu, aby zamknąć pozycję, gdy zyski osiągną określoną kwotę, w przeciwieństwie do użycia stop loss. Ponieważ kryptowaluty są tak nieprzewidywalne, często najlepiej jest wyjść z pozycji zanim akcje przyjmą inny kurs.

Ochrona przed ujemnym kapitałem: Niektóre platformy handlowe wchłoną stratę i zresetują Twój kapitał do zera, jeśli okoliczności rynkowe spowodują, że Twój kapitał stanie się ujemny z nieprzewidzianego powodu. To jest mechanizm ochronny eToro.

Jakie są korzyści i ryzyko korzystania z lewarowanego handlu kryptowalutami?

Podobnie jak wszystkie strategie handlowe, handel marżowy w aktywach takich jak kryptowaluty ma zarówno zalety, jak i wady. Zalety i wady mają tendencję do odzwierciedlania się w dużym stopniu.

Czy dźwignia finansowa jest kredytem?
Jakiej dźwigni powinien używać początkujący?

Twój potencjalny margines zysku jest wyższy, ale wiąże się to również z większym ryzykiem utraty pieniędzy, jeśli transakcja pójdzie przeciwko tobie. Podobnie, możesz łatwo i szybko zdywersyfikować swój portfel kosztem znacznie większego ryzyka niż pozwalają na to inne strategie handlowe. Poniższa tabela przedstawia dodatkowe przypadki:

Zalety

 • ✔️ Zwiększone zyski
 • ✔️ Dywersyfikacja
 • ✔️ Mając tak ograniczoną sumę pieniędzy, możesz angażować się tylko w transakcje o minimalnym ryzyku.
 • ✔️ Uczy cierpliwości i ostrożności.
Który broker daje najwyższą dźwignię?
Czy opłaca się stosować margin trading?

Wady

 • ❌ Straty ekstremalne
 • ❌ Handel na wysokim poziomie ryzyka
 • ❌ Rynki, które są bardzo zmienne, mogą szybko wyczerpać Państwa aktywa.
 • ❌ dla nowicjuszy jest to o wiele trudniejsze

Strategie dla margin tradingu kryptowalutami

Istnieje kilka metod handlu marginesem i kredytem w kryptowalucie. Oto kilka z nich, które warto rozważyć:

Czy można zarobić na margin tradingu?
Co się stanie, jeśli stracę transakcję z depozytu zabezpieczającego?
 • Rozpocznij od małych pozycji i zwiększaj dźwignię tylko w miarę zdobywania doświadczenia, co może być skuteczną techniką ograniczania ryzyka na wczesnych etapach.
 • Ćwicz handel na rachunku demonstracyjnym. Możesz nauczyć się tajników handlu z dźwignią korzystając z tzw. konta demo, takiego jak konto eToro, które pozwala na praktykę bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.
 • Wyraźnie określ cele i zminimalizuj ryzyko. Posiadanie solidnego planu zarządzania ryzykiem, jak również jasnych celów zysku może przejść długą drogę w pomaganiu Ci uniknąć podejmowania emocjonalnych decyzji, które mogą spowodować straty.
 • Podziel swoje zakłady. Podjęcie kroków w celu zmniejszenia ryzyka to kolejne podejście do jego minimalizacji. Możesz na przykład wykonać serię zleceń na zyski, aby stopniowo odbierać zyski, a nie wszystkie naraz, gdy zostanie osiągnięty twój pojedynczy próg zysku.
 • Ogranicz czas handlu – Rozważ ograniczenie czasu utrzymywania pozycji w celu ochrony przed niespodziewanymi spadkami cen i długoterminowymi korektami rynku.

PRZEWODNIK PO TYPACH ZLECEŃ W KRYPTOWALUTACH

W jaki sposób płaci się za depozyt zabezpieczający?
Dźwignia finansowa, definicja i znaczenie

6 rzeczy, które warto wiedzieć przed inwestycją w tokeny lewarowane

Bezpieczna strefa dla kryptowalut to około 4 200 dolarów. Tokeny z dźwignią nie są czymś, co należy traktować lekko. Przed nabyciem tych aktywów o wysokim ryzyku, zapoznaj się z najbardziej istotnymi faktami, które musisz znać.

Wraz z pojawieniem się inwestowania w kryptowaluty, pojawiły się nowe rodzaje zbywalnych aktywów. Inwestorzy o wysokiej tolerancji ryzyka są zainteresowani tokenami lewarowanymi ftx.

Co należy rozumieć przez dźwignię finansową?
Co oznacza dźwignia finansowa w biznesie?

1. Rebalansowanie tokenów z dźwignią w celu utrzymania docelowej dźwigni na stałym poziomie

Każdy token lewarowany ma określoną dźwignię, na przykład trzykrotność aktywów bazowych. Token automatycznie zmienia równowagę, aby utrzymać tę dźwignię. Jeśli zarabia pieniądze, reinwestuje ten zysk. Jeśli straci pieniądze, sprzeda część swojej pozycji.

Jaki jest przykład wykorzystania?
Jak zarządzać ryzykiem z marżą?

Każdego dnia tokeny lewarowane są zazwyczaj rebalansowane. W okresach wysokiej zmienności giełda, która emituje token może posiadać mechanizmy, które wymagają jak najszybszego rebalansu.

Największe ryzyko, że inwestycja znajdzie się pod wodą, występuje wtedy, gdy firma zbankrutuje. Dzieje się tak dlatego, że trudno przewidzieć, czy wartość ich wcześniejszych aktywów zostanie odzyskana przez rynek, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Z kolei tokeny lewarowane na Binance działają inaczej (i bezpieczniej). Zamiast mieć określony

2. Są popularne, bo są łatwe w użyciu.

Margin trading jest zazwyczaj skomplikowany i wymaga stałej uwagi ze strony tradera. Z drugiej strony, tokeny z dźwignią są prostą alternatywą, która nie wymaga żadnego wysiłku z Twojej strony.

Jakie są zagrożenia związane z handlem na marży?
Kryptowalutowe tokeny lewarowane

Nie musisz się martwić o zabezpieczenie lub depozyt zabezpieczający (pożyczone środki od brokera lub giełdy kryptowalut). Ze względu na rebalansowanie, istnieje niewielkie ryzyko likwidacji. Nawet jeśli wartość tokena spadnie, sprzeda on część swojej pozycji, aby pozostać w stanie płynności.

3. podlegają malejącej zmienności.

Jednym z najistotniejszych zagrożeń związanych z używaniem tokenów z dźwignią jest ograniczenie zmienności, które może mieć szkodliwy wpływ na inwestycje. Najwspanialszym sposobem na uchwycenie tej idei jest porównanie.

Załóżmy, że próbujesz kupić bitcoiny. Wydajesz 100 dolarów w celu ich nabycia. Następnego dnia cena wzrosła o 10%, nadając Twojej inwestycji wartość 110$. Jednak następnego dnia cena spada o 10%, zmniejszając Twoją stawkę o 11$. Twoja inwestycja będzie warta 99$.

Na czym polega zasada 2% w tradingu?
Czym jest depozyt zabezpieczający i dźwignia finansowa w handlu kryptowalutami?

Co by było, gdybyś zainwestował 100 dolarów w lewarowaną kryptowalutę, która zwiększyła twoją inwestycję w bitcoina o 300%? Wzrost o 10 procent w pierwszym dniu stałby się wzrostem o 30 procent, co skutkowałoby inwestycją w wysokości 130 dolarów. Jednak 30-procentowy spadek w drugim dniu spowodowałby stratę 39 dolarów, pozostawiając cię z 91 dolarami. Niewielki spadek ceny miałby bardziej znaczący wpływ na twoją inwestycję.

Nawet jeśli ceny kupna i sprzedaży ulegają znacznym wahaniom, spadek zmienności niszczy Twoją inwestycję.

4. Niektóre giełdy kryptowalut nie sprzedają ich.

Kupowanie tokenów lewarowanych może być długim procesem, szczególnie dla mieszkańców USA. Są one dostępne tylko na kilku giełdach kryptowalutowych, a niektóre z tych giełd nie pozwalają na wpłaty gotówkowe.

Co to jest token z dźwignią finansową?
Jak handlować z dźwignią na Binance?

Jak więc można zdobyć tokeny lewarowane? Używanie innej giełdy kryptowalutowej jako “wejścia” do wpłacania pieniędzy, a następnie wysyłanie środków na giełdę, która sprzedaje tokeny z dźwignią, jest popularną strategią. Oto jak to by działało:

 • Dokonaj transakcji na giełdzie, która to obsługuje, takiej jak Coinbase.
 • Aby pomóc Ci w przeprowadzce, zamieściłem link do Coinbase, gdzie możesz kupić kryptowalutę, którą będziesz wysyłać. Stabilne kryptowaluty takie jak USD Coin (USDC) są często wybierane, ponieważ mają stałą wartość.
 • Giełdy takie jak KuCoin i Gate.io mogą pozwolić Ci na konwersję Twojej kryptowaluty na token z dźwignią, co pozwoli Ci czerpać zyski ze wzrostu wartości któregoś z nich.
 • Przed uruchomieniem tego procesu będziesz musiał wypłacić wysłaną kryptowalutę.

W drugiej połowie roku 2023 i w 2024 roku obserwujemy dynamiczny rozwój rynku kryptowalut, wprowadzając nowe możliwości handlu z dźwignią. W ostatnich miesiącach pojawiły się nowe giełdy, takie jak XYZ Exchange, które umożliwiają zakup i handel tokenami lewarowanymi. Jednakże, warto zauważyć, że niektóre z tych platform mogą mieć ograniczenia dotyczące dostępu dla inwestorów z niektórych regionów, w tym USA.

Zmiany regulacyjne w wielu krajach, w tym nowe przepisy dotyczące kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, wpływają na dostępność i warunki handlu tokenami lewarowanymi. Mieszkańcy USA mogą napotykać dodatkowe trudności przy korzystaniu z niektórych giełd kryptowalutowych, co wymaga uważnej analizy dostępnych opcji.

W związku z tym, inwestorzy szukają nowych strategii, a pojawienie się bardziej zaawansowanych instrumentów finansowych, takich jak instrumenty pochodne oparte na kryptowalutach, otwiera nowe możliwości dla traderów zainteresowanych lewarowanym handlem. Jednak zawsze należy pamiętać o związanych z tym ryzykach i być świadomym konsekwencji związanych z korzystaniem z dźwigni finansowej w środowisku kryptowalutowym.

5. Mogą wystąpić dodatkowe koszty.

Tokeny kryptowalutowe z dźwignią finansową
Jak handlować z dźwignią finansową?

Jednym z problemów z utrzymaniem tokenów z dźwignią jest to, że mają one wyższe ryzyko zmienności. Inną kwestią jest to, że często mają dodatkowe opłaty za zarządzanie. Poniżej przedstawiono aktualne koszty zarządzania dla dwóch popularnych rodzajów tokenów z dźwignią:

 • Binance pobiera opłatę za każdy dzień, w którym użytkownik utrzymuje udziały w dowolnym z jego sześciu lewarowanych tokenów kryptowalutowych.
 • Koszt utrzymania lewarowanych tokenów FTX z opłatą dzienną 0,03% jest jedną setną ceny zarządzania zwykłymi funduszami.

Ponieważ są to opłaty miesięczne, może się wydawać, że nie są one znaczące. Zastanów się, ile pieniędzy stracisz, jeśli nadal będziesz korzystać z tego samego konta bankowego w ciągu roku. Dźwigniowe tokeny Binance będą kosztować 3,65 procent, a opłaty za zarządzanie FTX będą wyższe niż 10 procent.

6. Są to inwestycje krótkoterminowe dla zaawansowanych traderów.

Co to są tokeny lewarowane
Jak handlować długo?

Tokeny z dźwignią są nieodpowiednie jako inwestycje długoterminowe ze względu na ich zmniejszoną zmienność i koszty zarządzania. Kryptowaluta jest zmienna, więc jeśli trzymasz tokeny z dźwignią, narażasz się na ryzyko utraty pieniędzy.

Jest to inwestycja o wysokim ryzyku, którą powinieneś zrobić tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że kryptowaluta bazowa wkrótce wzrośnie lub spadnie na wartości. Kupno tokena z dźwignią może znacznie zwiększyć Twoje zyski, ale jest to krótkoterminowa strategia dla zaawansowanych traderów.

Jaki jest najlepszy sposób inwestowania pieniędzy na krótki okres czasu?
Czym są tokeny lewarowane

Połączone niebezpieczeństwo oznacza, że tokeny lewarowane nie są dla nowicjuszy. Możesz stracić większość swoich pieniędzy w krótkim czasie.

W większości przypadków kryptowaluty są preferowane do kupowania i trzymania dla inwestorów. Są już wystarczająco zmienne; dodanie dźwigni tylko zwiększa ich zmienność. Jeśli jesteś zainteresowany tokenami z dźwignią, wykonaj wiele badań i zainwestuj tylko pieniądze, które byłbyś skłonny stracić.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject