Kwietniowa niespodzianka: Hongkong uruchomi pierwsze w historii fundusze ETF Bitcoin Spot

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Hongkong jest bliski zatwierdzenia pionierskich azjatyckich funduszy ETF typu spot bitcoin w tym miesiącu, a ogłoszenie pierwszego zestawu zatwierdzeń spodziewane jest w przyszłym tygodniu. Rozwój ten opiera się na spostrzeżeniach osób zaznajomionych z sytuacją, przekazanych przez globalnego giganta informacyjnego Reuters i czołowe chińskie media, qq.

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu (SFC), w strategicznym posunięciu, zdecydowała się przyspieszyć proces zatwierdzania. Decyzja ta pozycjonuje Hongkong jako wczesnego nowicjusza i lidera na rozwijającym się rynku Bitcoin ETF w Azji. Postęp ten znacznie wyprzedza to, co wielu w branży przewidywało na premiery zaplanowane na późniejszą część roku kalendarzowego.

Mnóstwo chińskich potentatów finansowych, w tym oddziały Harvest Fund i China Southern Fund z Hongkongu, złożyło niedawno wnioski o wprowadzenie bitcoinowych funduszy ETF. Te spotowe bitcoinowe fundusze ETF różnią się tym, że oferują bezpośrednią ekspozycję na rzeczywiste ruchy cen bitcoina, zamiast polegać na instrumentach pochodnych.

Źródła zbliżone do sprawy wskazały, że SFC planuje ujawnić swoją inauguracyjną partię zatwierdzonych spotowych bitcoinowych ETF-ów do 15 kwietnia. Po zatwierdzeniu fundusze te przystąpią do ubiegania się o notowanie na giełdzie w Hongkongu, co ma nastąpić w ciągu około 10 dni.

Ten przyspieszony harmonogram zatwierdzania jest świadectwem ambitnych wysiłków Hongkongu na rzecz zwiększenia jego atrakcyjności jako wiodącego globalnego centrum finansowego. Wzmacnia to również i tak już przyjazne Bitcoinowi środowisko miasta, czego przykładem jest przyznanie licencji na handel detaliczny giełdzie kryptowalut Hashkey w zeszłym roku.

Impuls stojący za proaktywnymi działaniami Hongkongu można częściowo przypisać przytłaczającemu sukcesowi, jaki odniosły spotowe bitcoinowe fundusze ETF w Stanach Zjednoczonych, które zgromadziły ponad 12 miliardów dolarów napływu od czasu ich zatwierdzenia w styczniu tego roku.
Stając się pierwszą azjatycką jurysdykcją, która zatwierdziła bitcoinowe fundusze ETF typu spot, Hongkong nie tylko ustanawia precedens, ale także potencjalnie katalizuje podobne inicjatywy na innych rynkach w całym regionie.

Rosnące zainteresowanie dostępnymi produktami inwestycyjnymi Bitcoin wśród szerokiego spektrum inwestorów, od instytucjonalnych po detalicznych, jest niewątpliwe. Poprzez strategiczne dostosowanie swoich ram regulacyjnych w celu zaspokojenia tego rosnącego popytu, Hongkong zdecydowanie staje się kluczowym centrum handlu i inwestycji Bitcoin w Azji, wzmacniając swój status i wpływ na globalny krajobraz finansowy.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject