Konto MicroStrategy X zhakowane: Ujawnienie oszustwa związanego z tokenem Ethereum o wartości 440 tys. dolarów!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Oficjalne konto MicroStrategy X padło niedawno ofiarą incydentu hakerskiego, w którym złośliwi aktorzy przejęli kontrolę i przystąpili do rozpowszechniania szeregu szkodliwych linków rzekomo oferujących zrzut rzekomego tokena MSTR opartego na Ethereum. Konto to, powiązane z wybitną firmą analityczną MicroStrategy, stało się kanałem promującym zwodniczy schemat airdrop.

Osoby, które kliknęły w oszukańcze linki, zostały przekierowane na fałszywą stronę MicroStrategy, zachęcającą do podłączenia portfela i odebrania fikcyjnego zrzutu MSTR. Przyznając szereg uprawnień w swoich portfelach Web3, nieświadomi użytkownicy nieświadomie narażali się na ryzyko wyłudzenia tokenów przez atakujących.

Raporty analityka blockchain ZachXBT i platformy Scam Sniffer rzuciły światło na zakres szkód wyrządzonych przez ten nikczemny plan, wskazując na straty przekraczające 440 000 USD. Co ciekawe, w ciągu kilku minut od pojawienia się początkowego złośliwego linku na koncie X MicroStrategy, pojedyncza ofiara poniosła straty przekraczające 420 000 USD w wyniku oszustwa phishingowego.

Niefortunna osoba została uwikłana w podstępną sztuczkę, tracąc znaczną sumę w wysokości 424 786 USD w różnych altcoinach. Dokonano przelewów, kierując 134 000 USD Wrapped Balance AI (wBAI), 122 000 USD Chintai (CHEX) i 45 000 USD Wrapped Pocket Network (wPOKT) na adres portfela atakującego. Co więcej, część zrabowanych środków trafiła do dodatkowego portfela powiązanego z osławioną grupą hakerską PinkDrainer.

Obecnie adres portfela powiązany z atakującym MicroStrategy zawiera tokeny oparte na Ethereum o wartości 329 000 USD, jak donosi Ethereum DeBank. Obserwatorzy branży szybko zwrócili uwagę na rzucający się w oczy charakter oszustwa, a znany brytyjski inwestor kryptowalutowy Cobie wskazał na nieprawdopodobieństwo MicroStrategy, firmy zajmującej się wyłącznie analityką biznesową, podejmującej się uruchamiania tokenów na Ethereum.

“Oczywiście staram się nie obwiniać ofiar, ale trzeba być bardzo wyjątkowym, aby myśleć, że MicroStrategy uruchamia token ETH po tym, jak Saylor spędził wiele lat bardzo słynnie mówiąc” nie ma drugiego najlepszego “i” używasz tylko jednego krzesła “itp.”.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject