Hiszpania rozpoczyna testy stablecoina wspieranego przez euro

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Hiszpańska firma fintech Monei rozpoczęła testy EURM, stablecoina wspieranego przez euro, pod nadzorem Banku Hiszpanii. Zgodnie z ogłoszeniem na stronie internetowej Monei z dnia 29 stycznia, test piaskownicy regulacyjnej rozpoczął się w styczniu, angażując indywidualnych użytkowników w celu zminimalizowania błędów.

Test koncentruje się na ocenie możliwości transakcyjnych EURM. Użytkownicy weryfikują swoją tożsamość, przesyłają swoje portfele, wpłacają 10 euro na swoje konta i wymieniają je na 10 EURM. Każdy EURM jest powiązany 1:1 z euro i bezpiecznie przechowywany w hiszpańskich bankach, takich jak BBVA i Caixabank.

Dyrektor generalny Monei, Alex Saiz Verdaguer, postrzega test jako kluczowy krok w kierunku kompleksowej cyfryzacji płatności. Przewiduje on, że stablecoin zaoferuje bardziej bezpieczny, programowalny, ekonomiczny, demokratyczny i zliberalizowany sposób wysyłania pieniędzy.

Zgodnie z zapowiedzią, EURM ma na celu ułatwienie niemal natychmiastowych transakcji między osobami z dostępem do telefonu komórkowego, pobierając jedynie “tysięczne części euro za transakcję” w postaci prowizji. Ponadto infrastruktura stablecoina obsługuje opcje korporacyjne, w tym miesięczne lub dzienne płatności dla pracowników oraz premie za produktywność w czasie rzeczywistym w oparciu o instrukcje robotów.

Verdaguer zasugerował również, że EURM może stać się preferowaną technologią Banku Hiszpanii, dostosowując się do uruchomienia przez bank programu hurtowej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC) w 2022 roku. Hiszpański program CBDC wyróżnia się niezależnością od projektu cyfrowego euro, który obejmuje wszystkie gospodarki w strefie euro, jeśli zostanie wdrożony.

Ponadto hiszpańskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych i Transformacji Cyfrowej ogłosiło plany wdrożenia rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie rynków aktywów kryptograficznych na sześć miesięcy przed upływem terminu, pokazując proaktywne podejście Hiszpanii do transformacji cyfrowej w sektorze finansowym.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject