Etiopska elektrownia wodna przyciąga chińskich górników bitcoinów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Etiopii zawarło niedawno umowy z 21 firmami wydobywającymi bitcoiny, co stanowi znaczący krok w pozycjonowaniu afrykańskiego kraju jako rozwijającego się centrum operacji wydobywczych bitcoinów. Te strategiczne partnerstwa nie tylko podkreślają pojawienie się Etiopii jako globalnego gracza w sektorze wydobywczym bitcoinów, ale także zwiastują obiecującą drogę do wzmocnienia jej rezerw walutowych.

Według raportu Bloomberga, Nuo Xu, założyciel China Digital Mining Association, uważa, że współpraca Etiopii z górnikami bitcoinów, w połączeniu z rozpoczęciem eksploatacji Wielkiej Etiopskiej Zapory Renesansowej (GERD), może przyciągnąć znaczne zainteresowanie ze strony chińskich przedsiębiorstw wydobywczych. Oczekuje się, że ten zbieg czynników podniesie status Etiopii jako preferowanego miejsca docelowego dla chińskich inwestorów obserwujących rynek kryptowalut.

Oferując zniuansowaną perspektywę, warto zauważyć, że wśród 21 górników bitcoinów z zabezpieczonymi umowami o dostawę energii w Etiopii, oszałamiająca większość pochodzi z Chin, z jedynie marginalną reprezentacją podmiotów spoza Chin.

Pomimo twierdzeń sugerujących priorytetowe traktowanie generowania walut obcych w stosunku do obaw środowiskowych wyrażanych przez anty-bitcoinowych aktywistów klimatycznych, spostrzeżenia Nemo Semreta, dyrektora generalnego QRB Labs, sugerują inaczej. Semret potwierdza rygorystyczne ramy regulacyjne Etiopii, podkreślając rygorystyczny proces weryfikacji podjęty przez rząd w ciągu ostatnich dwóch lat w celu zapewnienia zgodności w rozwijającym się sektorze kryptowalut.

Proaktywne stanowisko rządu Etiopii, kierowanego przez premiera Abiy Ahmeda, jest widoczne w wydawaniu dyrektyw mających na celu regulację produktów kryptograficznych, w tym działalności wydobywczej. To proaktywne podejście podkreśla zaangażowanie Etiopii we wspieranie sprzyjającego otoczenia regulacyjnego przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjalnych korzyści ekonomicznych płynących z branży kryptowalut.

Patrząc w przyszłość, trwałość operacji wydobywczych bitcoinów w Etiopii pozostaje przedmiotem spekulacji. Jednak obfite zasoby energii wodnej ułatwione przez GERD są obiecujące w łagodzeniu obaw związanych z wpływem wydobycia bitcoinów na środowisko, często krytykowanym za zależność od nieodnawialnych źródeł energii.

Co więcej, korzystne cechy geograficzne Etiopii, takie jak duża wysokość jej stolicy, Addis Abeby, która znajduje się na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza, oferują korzystne warunki dla działalności wydobywczej. To, w połączeniu z umiarkowanymi średnimi temperaturami, stawia Etiopię jako potężnego rywala w globalnym krajobrazie wydobywczym bitcoinów, potencjalnie rywalizującego z uznanymi ośrodkami, takimi jak amerykański stan Teksas.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject