Bitcoin ETF Surge wywołuje prognozy ceny 112 tys. dolarów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Zgodnie ze spostrzeżeniami dostarczonymi przez CryptoQuant, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny Bitcoina mogą wzrosnąć do oszałamiającej kwoty 112 000 USD w ciągu bieżącego roku, jeśli utrzyma się ciągły napływ środków do spotowych funduszy giełdowych (ETF).

Prognoza ta, przedstawiona przez CEO Ki Young Ju, podkreśla potencjalną wzrostową trajektorię rynku kryptowalut. Ju, podczas dyskusji na X, podkreślił, że nawet w “najgorszym” scenariuszu Bitcoin może nadal doświadczyć znacznego wzrostu, osiągając co najmniej 55 000 USD. Prognoza ta oznacza znaczny wzrost o prawie 15% w stosunku do cen obserwowanych w poniedziałek.

Prognozy te opierają się na analizie wpływu tych napływów na kapitalizację rynkową Bitcoina, w połączeniu ze skrupulatnym badaniem wskaźnika metrycznego historycznie wskazującego, czy ceny są uważane za “przewartościowane” czy “niedowartościowane”.

Podkreślając znaczne napływy z funduszy ETF typu spot w wysokości około 9,5 miliarda dolarów miesięcznie, Ju spekulował na temat potencjalnego rocznego wzrostu zrealizowanej kapitalizacji, która może osiągnąć imponujący poziom 114 miliardów dolarów. Nawet przy odpływach z podmiotów takich jak GBTC, Ju przewidywał znaczny wzrost o około 76 miliardów dolarów, potencjalnie podnosząc zrealizowany pułap z obecnych 451 miliardów dolarów do przedziału 527-565 miliardów dolarów.

Ju wyjaśnił ponadto znaczenie wskaźnika śledzącego kapitalizację rynkową Bitcoina w stosunku do jego zrealizowanej kapitalizacji – miary odzwierciedlającej aktywne tokeny po ich ostatniej cenie w obrocie. Wskaźnik ten, który ma osiągnąć 3,9 w spekulowanym przedziale cenowym od 104 000 USD do 112 000 USD, historycznie sygnalizuje potencjalny szczyt rynkowy.

Błyskawiczny wzrost funduszy ETF typu spot Bitcoin wskazuje na rosnący trend, a ich zasoby przekroczyły 192 000 Bitcoinów według najnowszych dostępnych danych, zaledwie miesiąc po ich utworzeniu.
Pomimo stosunkowo krótkiego istnienia, fundusze te zdołały już przyciągnąć miliardy dolarów od inwestorów poszukujących ekspozycji na Bitcoin bez konieczności bezpośredniego posiadania i przechowywania. To rosnące zainteresowanie jeszcze bardziej umacnia potencjał wzrostu Bitcoina w krajobrazie finansowym, podkreślając ewoluującą dynamikę strategii inwestycyjnych w kryptowaluty.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject