Czy nowy Stablecoin może podnieść XRP?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W trakcie toczącej się batalii prawnej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Ripple skupia się na swojej ofercie kryptowalut. Ten strategiczny zwrot podkreśla ogłoszenie przez firmę zamiaru wprowadzenia na rynek stablecoina.

Ten nadchodzący stablecoin, który ma zostać zaprezentowany pod koniec 2024 roku, będzie miał wartość powiązaną z kombinacją aktywów, w tym depozytów w dolarach amerykańskich, krótkoterminowych papierów wartościowych rządu USA i innych form ekwiwalentów pieniężnych. Rozwój ten został zgłoszony przez CoinDesk 4 kwietnia.

Plan Ripple obejmuje początkowe uruchomienie stablecoina na dwóch głównych platformach blockchain: XRP Ledger i blockchain Ethereum, wykorzystując dobrze oceniany standard tokenów ERC-20, który oferuje Ethereum. Docelowa grupa demograficzna firmy dla tego tokena obejmuje klientów korporacyjnych i instytucje finansowe.

“To, co naszym zdaniem będzie naszym wyróżnikiem, to fakt, że aktywa będą w dolarach, Treasuries – solidne jak skała. Nie próbujemy wycisnąć z tego ostatnich kilku miejsc po przecinku. Chcemy podbić rynek i być na nim przez długi czas” – powiedział David Schwartz, CTO Ripple.

Dyrektor ds. technologii w Ripple, David Schwartz, podkreślił znaczenie przejrzystości we wdrażaniu tego nowego stablecoina. Przejrzystość była w przeszłości kwestią sporną wśród emitentów stablecoinów, a Ripple zamierza uczynić ją kamieniem węgielnym swojej strategii, wkraczając w to nowe przedsięwzięcie.

Decyzja o kontynuowaniu inicjatywy stablecoin, pomimo obecnych komplikacji prawnych Ripple z SEC, jest częściowo oportunistyczna. Ripple zdaje sobie sprawę z ewoluującej dynamiki rynku i potencjału do wyrzeźbienia dla siebie przestrzeni wśród potężnych konkurentów, takich jak USDT Tether i USDC Circle.

Wpływ na Ripple i jego token XRP

Schwartz stwierdził, że wprowadzenie stablecoina Ripple może znacznie odmłodzić zdecentralizowany krajobraz finansowy (DeFi) w ekosystemie XRP Ledger. Chociaż księga zawiera zdecentralizowaną giełdę (DEX), jej wykorzystanie było stosunkowo skromne w porównaniu z innymi sieciami blockchain.

Rośnie również ciekawość, w jaki sposób ten stablecoin może wpłynąć na istniejącą ofertę Ripple, zwłaszcza na natywny token XRP. Mimo że wyrok sądowy wyjaśnił, że XRP nie jest papierem wartościowym, jego wartość rynkowa nie uległa znaczącym zmianom. Ta stagnacja jest często przypisywana utrzymującym się skutkom trwającego postępowania sądowego.

Uruchomienie stablecoina Ripple może jednak posłużyć jako katalizator zwiększający zarówno użyteczność, jak i płynność XRP, potencjalnie ożywiając zaufanie rynku do tokena.

W momencie ostatniej aktualizacji cena rynkowa XRP wynosiła 0,59 USD, co oznacza wzrost o około 3% w ciągu poprzednich 24 godzin. Wyniki aktywów w ciągu tygodnia wskazują na konsolidację, z niewielkim spadkiem o nieco ponad 3% obserwowanym w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject