CEO Ripple przewiduje kryptowalutowe tsunami o wartości 5 bilionów dolarów do 2025 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W niedawnym wywiadzie dla CNBC, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, przedstawił odważną prognozę dotyczącą przyszłości kryptowalut, sugerując, że całkowita kapitalizacja rynkowa walut cyfrowych może wzrosnąć do imponującego poziomu 5 bilionów dolarów do roku 2025. Garlinghouse wyraził silny optymizm w odniesieniu do bieżących wydarzeń w sektorze kryptowalut.

Podkreślił pojawienie się funduszy ETF (Bitcoin exchange-traded funds) jako istotnego czynnika napędzającego wzrost wartości kryptowalut. Według Garlinghouse’a, branża po raz pierwszy jest świadkiem napływu znacznych inwestycji instytucjonalnych, co oznacza kluczową zmianę w jej trajektorii.

Podkreślając transformacyjny wpływ zatwierdzeń regulacyjnych, Garlinghouse zwrócił uwagę na kluczową rolę zatwierdzenia przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kilku funduszy ETF Bitcoin. Jego zdaniem rozwój ten nie tylko zwiększa wiarygodność kryptowalut jako legalnej klasy aktywów, ale także stanowi kluczowy impuls do ich przyjęcia przez inwestorów instytucjonalnych.

Uruchomienie Bitcoin ETF na początku stycznia spotkało się z niezwykłym sukcesem, bijąc kilka rekordów. W szczególności, tylko w marcu te fundusze ETF osiągnęły zdumiewający wolumen obrotu w wysokości 111 miliardów dolarów.

Ponadto Garlinghouse spekulował na temat potencjalnych konsekwencji nadchodzącego wydarzenia halvingu Bitcoina, sugerując, że może ono działać jako kolejny znaczący katalizator wzrostu sektora kryptowalut. Wspomniał, że analitycy przewidują szok podażowy w połączeniu z rosnącym popytem, który może pchnąć wiodącą kryptowalutę w nowe, niezbadane obszary wartości.

Garlinghouse zidentyfikował również korzystne warunki mikrofinansowe jako kluczowy element, który może wpłynąć na kierunek rynku kryptowalut w najbliższej przyszłości. Tymczasem kryptowaluta ściśle związana z Ripple, XRP, zajmuje siódme miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Zajmując krytyczne stanowisko wobec mediów kryptowalutowych, Garlinghouse skrytykował niedawno Coindesk za insynuacje, że Ripple może porzucić XRP po wprowadzeniu nowego stablecoina. Odrzucił takie twierdzenia, podkreślając ciągłe zaangażowanie Ripple w XRP pomimo rozszerzenia oferty walut cyfrowych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject