Bomba KuCoin o wartości 9 miliardów dolarów: Pranie brudnych pieniędzy

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Departament Sprawiedliwości (DOJ) formalnie oskarżył giełdę kryptowalut KuCoin, wraz z jej współzałożycielami, o naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Działania prawne, ogłoszone we wtorek, są wymierzone w KuCoin i jego założycieli Chun Gana i Ke Tanga z zarzutami prowadzenia przedsięwzięcia polegającego na przekazywaniu pieniędzy bez wymaganego zezwolenia i naruszania przepisów ustawy o tajemnicy bankowej.

Departament krytykuje giełdę za nieodpowiednie środki przeciwdziałania praniu pieniędzy, podkreślając brak wdrożenia skutecznych procedur weryfikacji tożsamości klientów, a także zaniedbania w zgłaszaniu podejrzanych działań zgodnie z wymogami prawa.

W szczegółowych zarzutach DOJ oskarża KuCoin o świadome unikanie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i Poznaj swojego klienta obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Unikanie to zostało podobno osiągnięte przez KuCoin fałszywie przedstawiając swoje operacje jako pozbawione amerykańskiej klienteli, pomimo posiadania znacznej liczby użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Akt oskarżenia podkreśla oskarżenie rządu, że platforma KuCoin ułatwiła pranie ponad 9 miliardów dolarów, wykorzystując znaczną bazę klientów z USA.

Damian Williams, amerykański prokurator dla południowego okręgu Nowego Jorku, zauważył, że KuCoin wykorzystał swoją dużą bazę klientów w USA, aby wspiąć się w szeregi wiodących na świecie giełd kryptowalut, szczycących się miliardami transakcji dziennie i rocznym wolumenem obrotu sięgającym bilionów dolarów.

Williams podkreślił, że chociaż KuCoin skorzystał z możliwości oferowanych w Stanach Zjednoczonych, rzekomo zdecydował się zignorować amerykańskie przepisy mające na celu identyfikację i eliminację przestępstw finansowych i korupcji. Według niego podmioty finansowe, takie jak KuCoin, które cieszą się korzyściami oferowanymi przez rynek amerykański, są również zobowiązane do przestrzegania jego ram prawnych w celu zwalczania przestępczej działalności finansowej.

Co więcej, w ten sam wtorek, co ogłoszenie Departamentu Sprawiedliwości, Commodity Futures Trading Commission wszczęła oddzielny pozew cywilny przeciwko KuCoin, zgodnie z Departamentem Sprawiedliwości, wskazując na skoordynowane wysiłki amerykańskich organów regulacyjnych w celu zajęcia się domniemanymi naruszeniami prawa przez giełdę kryptowalut i jej kierownictwo.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject