Bitcoin zniknie z giełd w ciągu 9 miesięcy, ostrzega Bybit!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Przeprowadzona przez Bybit analiza niedawnego wydarzenia halvingu bitcoina wskazuje, że malejące rezerwy bitcoina (BTC) na różnych giełdach można przypisać przede wszystkim wzrostowi retencji inwestorów w połączeniu ze spadkiem wydajności wydobycia. Wydarzenie halvingu, które drastycznie obniża nagrody przyznawane za wydobywanie nowych bitcoinów, zmniejsza o połowę ilość monet dodawanych do rynku. Redukcja ta często prowadzi do napiętej sytuacji podażowej, która jest pogarszana przez zwiększoną tendencję inwestorów do zatrzymywania swoich aktywów przez dłuższy czas.

Co więcej, odnotowano stały wzrost instytucjonalnego zainteresowania bitcoinem, zwłaszcza wraz z wprowadzeniem spotowych bitcoinowych funduszy giełdowych (ETF) w Stanach Zjednoczonych, jak wynika z raportu Bybit.

Według tego raportu, instytucje coraz częściej postrzegają bitcoina jako stabilne aktywo, co spowodowało znaczny wzrost inwestycji zarówno ze strony podmiotów zaznajomionych z kryptowalutami, jak i tych z tradycyjnego sektora finansowego. Ten trend pozyskiwania i utrzymywania inwestorów przyczynił się do spadku ilości bitcoinów będących przedmiotem aktywnego obrotu na giełdach.

Rezerwy bitcoinów na wszystkich scentralizowanych giełdach wyczerpują się coraz szybciej

Badania Bybit wskazują, że “rezerwy bitcoinów na wszystkich scentralizowanych giełdach wyczerpują się coraz szybciej. Przy zaledwie 2 milionach bitcoinów i przy założeniu dziennego napływu 500 milionów dolarów do [spotowych bitcoinowych funduszy ETF], oczekuje się, że około 7 142 bitcoinów będzie codziennie wycofywanych z rezerw giełdowych. Takie tempo wycofywania oznacza, że wyczerpanie wszystkich pozostałych rezerw może zająć tylko dziewięć miesięcy” – wyjaśniają badacze w swojej analizie.

W raporcie dodano:

“Mając to na uwadze, nic dziwnego, że cena bitcoina może nadal rosnąć przed halvingiem, a nawet po nim, ponieważ ograniczenie podaży napędza cenę do kolejnego nowego rekordu”.

Raport podkreśla również zmianę w zachowaniu inwestorów, pokazując wyraźny wzrost odsetka BTC przechowywanych w chłodni, co wiąże się z utrzymywaniem kryptowaluty w trybie offline w celu zwiększenia bezpieczeństwa i zmniejszenia skłonności do sprzedaży, pomagając w ten sposób w łagodzeniu ograniczeń podaży. Tendencja ta wynika z optymistycznych perspektyw rynkowych i chęci wykorzystania potencjalnych przyszłych wzrostów cen, co sugerują dane Bybit.

Bybit postuluje, że jeśli istniejące trendy się utrzymają, ogólny rynek bitcoinów może doświadczyć dalszego zaostrzenia podaży BTC. Zacieśnienie to może potencjalnie podnieść ceny, ponieważ trwający popyt przewyższa malejącą podaż. Prognoza ta jest poparta badaniem wcześniejszej dynamiki rynku w porównywalnych warunkach, co zwykle skutkowało znacznym wzrostem cen.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject