Bitcoin rośnie o 5%: Zatwierdzenie ETF ma 99,9% szans?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Najnowsze zgłoszenie BlackRock dotyczące proponowanego funduszu ETF Bitcoin zbiega się w czasie z utrzymaniem przez BTC wsparcia nieco powyżej 40 000 USD.

19 grudnia Bitcoin przekroczył 43 000 USD, napędzany wiadomościami o potencjalnym uruchomieniu inauguracyjnego amerykańskiego funduszu giełdowego BTC (ETF).

Wzrost ceny Bitcoina
Wykres ceny bitcoina – niedawny wzrost do 43 000 USD

Oczekiwania na Bitcoin ETF pozostają wysokie.

Dane TradingView wskazały, że BTC doświadczył odbicia, osiągając szczyt 43 456 USD po dziennym zamknięciu. Pomimo chwiejnego początku tygodnia, BTC/USD szybko nabrał rozpędu, a cena zamknięcia z 18 grudnia oznaczała wzrost o 5% od najniższego punktu dnia.

Następnie poinformowano, że BlackRock, jeden z pretendentów do pierwszego amerykańskiego funduszu ETF Bitcoin spot, zrewidował swoją politykę wykupu produktów, aby uwzględnić BTC jako opcję.

“Umorzenie w naturze niektórych lub wszystkich Akcji Akcjonariusza w zamian za bazowe bitcoiny reprezentowane przez umorzone Akcje zasadniczo nie będzie zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu dla Akcjonariusza”, stwierdza najnowsza iteracja zgłoszenia S1 BlackRock do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W zgłoszeniu wprowadzono również przepisy dotyczące wymiany koszyków akcji na gotówkę zamiast BTC, przy czym ta ostatnia oczekuje na skinienie regulatora.

SEC jest gotowa sfinalizować decyzje w sprawie spot ETF w styczniu 2024 r., co czyni nadchodzący miesiąc kluczowym okresem dla entuzjastów Bitcoina.

Zatwierdzenie ETF może znacząco wpłynąć na przyszłą trajektorię BTC, co zyskuje na popularności po ciągłych opóźnieniach i odmowach.

“Poziom zaangażowania SEC i zwrotów/zmian w bitcoinowym ETF mówi nam, że jest to w 99,9% załatwiona sprawa” – zareagował na najnowsze wydarzenia na X trader i inwestor Bob Loukas.

W tym tygodniu SEC odroczyła werdykt w sprawie wielu Ether ETF do maja.

Trader Bitcoin: 50 000 USD możliwe do końca 2023 r.

Zanim to nastąpi, Bitcoin musi stawić czoła zarówno corocznemu zamknięciu świecy, jak i różnym publikacjom danych makroekonomicznych, które mogą zwiększyć zmienność w okresie świątecznym. Rynek pozostaje podzielony co do bezpośredniej trajektorii BTC, przy czym spadek poniżej 40 000 USD jest nadal możliwy.

W aktualizacji z 18 grudnia Crypto Ed z CryptoTA przewidział potencjalny spadek, po którym nastąpił wzrost, spekulując, że BTC / USD może osiągnąć 50 000 USD do końca 2023 roku.

“Zobaczmy w dalszej części tygodnia, jak to się rozwinie” – podsumował, podając niski cel na poziomie 38 000 USD.

Znany trader Matthew Hyland powtarza ten pozytywny sentyment, zauważając byczą dywergencję między RSI Bitcoina a jego ceną na wykresach dziennych.

Według najnowszych danych dzienny wskaźnik RSI wynosił 60,45, stabilizując się od szczytu, gdy Bitcoin osiągnął ponad 44 000 USD, najwyższy poziom od 19 miesięcy.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject