Bitcoin gotowy na wybuchowy rajd: 100 tys. dolarów w następnej kolejności?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Bitcoin (BTC) osiągnął w marcu rekordowy poziom ponad 73 000 USD. Wielu uważa, że kolejnym celem jest 100 000 USD. Cel ten wydaje się możliwy, według eksperta ds. handlu kryptowalutami TradingShot. Zauważyli oni, że Bitcoin może być na skraju znacznego wzrostu cen.

W poście TradingView z 29 maja, TradingShot podzielił się spostrzeżeniami sugerującymi, że Bitcoin wkracza w ostatnią i najbardziej intensywną fazę obecnego cyklu byka, znanego jako rajd paraboliczny.

„Bitcoin rozpoczyna ostatnią i najbardziej agresywną część obecnego cyklu byka: rajd paraboliczny. Najnowszy i być może najsilniejszy sygnał potwierdzający ten fakt pochodzi z dobrze znanych wskaźników płynności combo, które opracowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedział ekspert.

Kluczowe sygnały wskazują na paraboliczny rajd Bitcoina przed nami

Kluczowe wskaźniki tego rajdu obejmują globalną pulę rentowności obligacji, płynność w obiegu, wysokodochodowe obligacje korporacyjne oraz stochastyczny wskaźnik siły względnej (RSI).

Wykres handlu bitcoinami

Analityk wspomniał, że globalna pula rentowności obligacji po raz pierwszy w tym roku odwróciła się w górę. W przeszłości takie odwrócenia prowadziły do znacznych wzrostów ceny Bitcoina.

Ponadto dominujące wskaźniki płynności i wysokodochodowych obligacji korporacyjnych wzrosły po osiągnięciu dna. Podobne wzorce zaobserwowano w kwietniu 2020 r., październiku 2016 r. i lipcu 2012 r., po których nastąpiły znaczące wzrosty Bitcoina.

Stochastyczny RSI, wskaźnik dynamiki, właśnie przekroczył poziom wykupienia 80 w dwumiesięcznych ramach czasowych. To wydarzenie historycznie wywoływało bycze odwrócenie wskaźników płynności, prowadząc Bitcoina do osiągnięcia szczytu cyklu w ciągu 12 do 13 miesięcy.

Analiza TradingShot porównała również obecne trendy z poprzednimi cyklami hossy Bitcoina. Okazało się, że odwrócenie wskaźników płynności i przekroczenie bariery wykupienia na Stoch RSI w przeszłości prowadziło do ogromnych wzrostów cen.

„Za każdym razem, gdy tak się działo w przeszłości, zbiegało się to z ogromnym byczym odwróceniem na tych wskaźnikach płynności (LI), a Bitcoin osiągał szczyt cyklu w ciągu 12-13 miesięcy później. W rezultacie spodziewamy się, że BTC osiągnie szczyt za rok, około maja 2025 roku. Przygotuj się na szaloną jazdę” – dodał TradingShot.

Jeśli ta prognoza się sprawdzi, będzie to dobra wiadomość dla inwestorów Bitcoina. Bitcoin powrócił do handlu w okolicach 67 000 USD, co wskazuje, że na horyzoncie może pojawić się znaczący ruch cenowy z powodu trwających zmagań rynkowych między niedźwiedziami i bykami.

Długi okres konsolidacji Bitcoina

Niedawno Bitcoin osiągnął poziom 71 500 USD pod wpływem emocji związanych z funduszem ETF Ethereum (ETH), który okazał się pułapką na byki. Mimo to Bitcoin utrzymał się powyżej wsparcia 67 000 USD.

Podczas tej konsolidacji analityk kryptowalut Rekt Capital zasugerował 28 maja, że inwestorzy mogą zobaczyć przedłużony handel boczny między 60 000 a 70 000 USD przed jakimkolwiek większym wzrostem.

„Bitcoin coraz częściej wykazuje oznaki, że ostatnie odbicie przyczyniło się do powstania kolejnego lokalnego szczytu (niebieski kwadrat). Ostatecznie historia sugeruje, że Bitcoin będzie prawdopodobnie kontynuował konsolidację między ~ 60 000 USD a ~ 70 000 USD”, powiedział.

Konsolidacja Bitcoina

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject