Bańka kryptowalutowa: What’s Next?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Co oznacza bańka kryptowalutowa?

Według punktu widzenia sceptyków, kryptowaluty to bańka spekulacyjna, która wkrótce pęknie.

⚡️ Która kryptowaluta wybuchnie jako następna?

Chainlink to jedna z najsolidniejszych obecnie kryptowalut. Jest to jedna z najlepszych kryptowalut, które mają gwałtownie wzrosnąć w 2022 roku z tego powodu. Chainlink to kryptowaluta, która łączy blockchainy ze światem zewnętrznym za pomocą “wyroczni”

⚡️ Czy Etherium jest kryptowalutą bańkową?

Pomimo faktu, że Etherium odnotował znaczny wzrost popularności w 2017 roku, niektórzy eksperci twierdzą, że nie jest to bańka kryptowalutowa. Rynek kryptowalut eksplodował w zeszłym roku, a Etherium jest jednym z wielu przykładów. Cena Ether rozpoczęła rok na poziomie zaledwie 8 dolarów za monetę, co uczyniło ją drugą największą walutą cyfrową na świecie pod względem kapitalizacji.

⚡️ Czy XRP eksploduje?

Od tego czasu większość kryptowalut, zwłaszcza ciężkich, takich jak Bitcoin (BTC-USD), Etherium (ETH-USD) i Solana (SOL-USD), spadła pod presją. Mimo to popularność monet i stojąca za nimi technologia blockchain są nadal silne.

Bańka to termin, który ostatnio jest nadużywany w prasie finansowej do opisywania wszystkiego, od rynku mieszkaniowego, przez akcje, po używane samochody.

Ponieważ Rezerwa Federalna wstrzyknęła do gospodarki biliony dolarów w celu zwalczania COVID-19, ceny nieruchomości i akcji poszybowały w górę.

Co to znaczy kryptowaluta z bańką?
Czy mamy do czynienia z bańką kryptowalutową?

Chociaż prawdą jest, że wyceny rynkowe stały się naciągane w wyniku czynników konwencjonalnych, a rynek nieruchomości być może nigdy nie był bardziej gorący, trudno jest określić, czy aktywa te są w bańce, czy nie.

Następnie są kryptowaluty, szybko rozwijająca się klasa aktywów, która podczas pandemii wyprodukowała pieniądze, które zmieniły życie wczesnych inwestorów.

Cena XRP wahała się dramatycznie w ostatnich tygodniach, a wiele osób wyraziło obawy, że cały rynek kryptowalut jest bańką spekulacyjną. Bitcoin i etherium to dwie najpopularniejsze na świecie kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Od 2019 roku zarówno bitcoin, jak i ethereum odnotowały meteoryczny wzrost, pozostawiając niektórym przekonanie, że globalny rynek kryptowalut jest w bańce.

Jak działają bańki kryptowalutowe?
Która kryptowaluta eksploduje w następnej kolejności?

Czym jest bańka kryptowalutowa?

Bańka kryptowalutowa jest definiowana jako stan rynku, w którym ceny gwałtownie rosną, a następnie nagle się załamują. Kryptobańka z 2017 roku była napędzana przez spekulacje, że cena Bitcoina będzie rosła w nieskończoność. Kiedy cena Bitcoina osiągnęła szczyt na poziomie prawie 20 000 USD w grudniu 2017 r., krypto-bańka pękła, a cena Bitcoina spadła do około 6000 USD w ciągu kilku miesięcy.

Jednym z powodów, dla których jednostki mogły zaniedbać kryptowaluty podczas kryzysu, jest to, że można nimi handlować praktycznie z każdego miejsca na Ziemi przez cały czas, co czyni je płynnymi i zdecentralizowanymi aktywami nie zależnymi od jednego banku centralnego lub rządu.

Która bańka kryptowalutowa wybuchnie następna?
Czy bitcoin może runąć do zera?

Podczas epidemii wielcy inwestorzy instytucjonalni zaczęli inwestować w rynki kryptowalut, a legendarni inwestorzy, tacy jak Paul Tudor Jones, objęli te fascynujące instrumenty finansowe.

Masz też FOMO, czyli Fear of Missing Out on a Chance, który pomógł wypchnąć ceny rynku kryptowalut na rekordowe szczyty.

Dodaj do tego rządowe płatności stymulacyjne i ludzi uwięzionych w domu praktykujących izolację społeczną, a masz makiety epidemii.

W miarę wychodzenia z epidemii wielu inwestorów próbuje ustalić, czy niesamowita ekspansja na rynkach kryptowalut była po prostu wynikiem zwiększonej płynności w systemie finansowym.

Trwa debata na temat tego, czy kryptowaluty są realną klasą aktywów opartą na najnowocześniejszej technologii, która może zmienić sposób, w jaki ludzie myślą o pieniądzach.

Bańka kryptowalutowa znaczenie
Kryptowalutowe startupy przynoszą miliardy nawet przy wysokich wycenach

Nie sposób określić, która wersja jest poprawna, ale istnieje kilka kwestii, na które inwestorzy kryptowalutowi powinni zwracać uwagę w przyszłości.

Przyjrzyjmy się niektórym znakom ostrzegawczym, że bańka kryptowalutowa jest tuż pod naszym nosem.

Bańka kryptowalutowa jest przykładem manii spekulacyjnej.

Krypto pesymiści mają wiele dowodów na to, że rynek kryptowalut jest w bańce.

Czy Etherium to kryptowaluta, która jest bańką?
Jak bardzo przecenione są startupy kryptowalutowe?

Warto zrobić wysokopoziomowy przegląd tych zmiennych aktywów i ich celów.

Bitcoin, najpopularniejsza na świecie waluta wirtualna, to prywatny i zdecentralizowany pieniądz cyfrowy, który pod kilkoma względami przewyższa waluty fiat, ale ze względu na swoją ekstremalną zmienność ma więcej wspólnego z akcjami o wysokiej dynamice niż z walutami narodowymi, takimi jak dolar amerykański.

Czy to bańka venture capital, czy po prostu nowa norma?
Gdzie inwestują inwestorzy venture capital w 2022 r.

Te cyfrowe waluty są dalekie od bezpiecznej metody oszczędzania, ponieważ koszty często się zmieniają.

Łatwo jest również je podrobić, ponieważ wszystko, czego potrzeba, to skromne umiejętności programowania. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 12 000 różnych kryptowalut, według CoinGecko.

Dlaczego strona internetowa bańki kryptowalutowej pęka?
Czy bitcoin może osiągnąć 1 milion dolarów?

Rynek kryptowalut stracił ponad 1,2 biliona dolarów wartości rynkowej od czasu osiągnięcia rekordowych szczytów na początku listopada, zapewniając niedawne przypomnienie inwestorom, jak szybko ceny mogą się wahać.

Bańki kryptowalutowe na żywo zwykle podążają za tymi pięcioma fazami: wyparcie, wzrost, euforia, profit-taking i panika.

Można sobie wyobrazić, że rozpoczęło się odbieranie zysków i fascynujące będzie obserwowanie, jak rynki kryptowalutowe radzą sobie, gdy Rezerwa Federalna zacieśnia politykę monetarną, aby walczyć z inflacją.

Czy bitcoin może runąć do zera?
Czy kryptowaluty są powiązane z giełdą?

Wyceny w startupach kryptowalutowych coraz bardziej się pieniły.

Warto również zauważyć, że kryptowaluty takie jak FTX i OpenSea, które doświadczyły gwałtownego wzrostu wycen, mogą być oznakami bańki.

Do niedawnego wzrostu cen kryptowalut przyczynił się szereg innych czynników, w tym zakaz Chin dotyczący początkowych ofert monet (ICO). Chińskie władze ogłosiły swoją decyzję o regulacji lub zakazie transakcji Bitcoin w połowie stycznia. Nie minęło wiele czasu, gdy negatywne wiadomości z Chin wywołały globalny spadek cen. Gwałtownie rosnąca popularność i wykorzystanie kryptowalut spowodowało eksplozję liczby bankomatów Bitcoin.

Choć firma wyraźnie przeżywa znaczny rozwój od czasu ostatniej rundy finansowania, podobnie jak wiele innych firm z branży IT, przypomina mi to bańkę dot-com, kiedy niemal każda firma technologiczna była wyceniana na miliard dolarów lub więcej.

Co lepiej inwestować w kryptowaluty czy akcje?
Jak kryptowaluty odnoszą się do kapitalizacji rynkowej?

Dominujący rynek kryptowalut, OpenSea , jest wart 13,3 mld dolarów, według CoinMarketCap.

W styczniu NFT po raz pierwszy wygenerowały 7 miliardów dolarów sprzedaży, co jest rekordowym wynikiem. Jednak wiele z tych sprzedaży było oszustwem, ponieważ sprzedawca kupuje własne towary, aby stworzyć sztuczny popyt i znacząco wpłynąć na cenę swoich aktywów.

To nie jest taki występ, który napawa optymizmem.

Kiedy masz tak spienione wyceny firm kryptowalutowych i rozpikselowane obrazy NFT “CryptoPunks” sprzedających się za 23,7 miliona dolarów, trudno odrzucić pogląd, że bańka jest ukryta na widoku.

Czy uważasz, że handel kryptowalutami jest lepszy niż handel akcjami? Dlaczego tak twierdzisz?
Czy krach giełdowy wpłynie na kryptowaluty?

Najbardziej rygorystyczny test kryptowalut

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się wiele sygnałów ostrzegawczych, że rynki kryptowalut mogą zmierzać w kierunku długiego rynku niedźwiedzia, a rozsądne jest przewidywanie, że rok 2022 będzie ważny dla przyszłości tej ekscytującej klasy aktywów.

Czy bańka kryptowalutowa wkrótce pęknie, ponieważ płynność w systemie finansowym wysycha?

Czy inwestorzy stworzą więcej wyborów dla tych cyfrowych walut o ograniczonej podaży, aby chronić się przed inflacją lub wykorzystać rosnącą liczbę rzeczywistych zastosowań kryptowalut i technologii blockchain?

Jakie kryptowaluty przeżyją boom w 2022 roku?
Co Bill Gates powiedział o kryptowalutach?

Jedno jest pewne: pierwsi inwestorzy w kryptowaluty zostali sowicie wynagrodzeni za swoją wiarę w tę rewolucyjną technologię.

Bańki kryptowalutowe często pękają, pozostawiając inwestorów, którzy spóźnili się na imprezę, mocno poparzonych. Biorąc pod uwagę powyższe sygnały niebezpieczeństwa, inwestorzy kryptowalutowi powinni być szczególnie ostrożni w inwestowaniu w tym momencie, ponieważ

Porównanie cen kryptowalut do rynku akcji

Ceny kryptowalut rutynowo przewyższają rynek akcji. Pojedynczy token Dogecoin nigdy nie był wart więcej niż jeden dolar, ale jego wartość wystrzeliła w zeszłym roku do 72 centów z pół centa pod koniec 2020 roku, co spowodowało wzrost o 15 000 procent. Później równie szybko spadła.

Jakie są 2 zagrożenia związane z kryptowalutami?
Jak kryptowaluta zapobiega podwójnym wydatkom?

Rynek kryptowalut zaczyna rozkwitać dzięki kilku nowym i ekscytującym projektom. Wiele z tych sieci ma swoje własne monety, które mogą pewnego dnia zostać wykorzystane do handlu wszystkim, od kredytów węglowych do cyfrowych kopii podręczników edukacyjnych. Inne sieci obejmują Solana, Polygon i inne z własnymi kryptowalutami, które mogą być wykorzystywane do handlu wszystkim, od kredytów węglowych do podręczników akademickich.

Wiele monet, takich jak Dogecoin i Shiba Inu, które zostały zaprojektowane jako żarty internetowe lub $wool, token stworzony dla Wolf Game, który nie ma żadnej dostrzegalnej funkcji innej niż jako środek handlu. Przez pewien czas Dogecoin był wart więcej niż cała wartość akcji Twittera w 2017 roku. Kapitalizacja rynkowa Shiba Inu jest większa niż kapitalizacja American Express, a $wool to więcej niż Goldman Sachs.

Czy można stracić więcej niż się inwestuje w kryptowaluty?
Czy kryptowaluty są w bańce?

George Caludis, analityk w publikacji medialnej CoinDesk, powiedział, że kryptowaluta wywraca na głowę nasze pojęcie “wartości”. “Shiba Inu nie powinna być warta niczego zbliżonego do 11-cyfrowej kwoty” – dodał.

Niektórzy przedsiębiorcy kryptowalutowi nadal są skłonni podwoić się mimo zagrożenia.

PDX to firma przetwarzająca płatności założona przez byłego bankiera inwestycyjnego Shane’a Rogersa, która pozwoli klientom dokonywać zakupów za pomocą kryptowalut od sprzedawców, którzy ich nie akceptują. Z kolei pan Rogers uruchomił PDX Coin w grudniu, zamiast prosić konwencjonalnych inwestorów o finansowanie swojej firmy. Założyciel tej firmy może sprzedawać tokeny w miejsce akcji.

Czy Ethereum może pęknąć?
Czy Ethereum czeka boom?

Pan Rogers żyje w strachu, że znaczna wyprzedaż kryptowalut może zniszczyć wartość aktywów jego firmy i zredukować je do zera, ponieważ całą jej wartość ulokował w bitcoinie, a nie w twardej walucie. Bitcoin spadł o 30 procent na przykład 19 maja, po tym jak chiński rząd ogłosił, że zabroni bankom handlu kryptowalutami, co spowodowało spadek cen wszystkich cyfrowych aktywów.

Porównanie ośmiu kryptowalut pokazuje, że Bitcoin Cash ma najszybszą prędkość transakcji, a następnie Litecoin.

Bitcoin i Etherium są warte razem ponad bilion dolarów, jednak inne kryptowaluty stanowią o rząd wielkości mniej. A liczba osób obracających znaczącymi sumami pieniędzy jest w niektórych przypadkach naprawdę skromna.

Czy jest nadzieja dla Ethereum?
Czy jest nadzieja dla Ethereum?

“Bitcoin jest wykorzystywany przez osoby na całym świecie”, według Maddie Kennedy z Chainalysis. “Monety o dużej aktywności niewielkiej liczby użytkowników są zdominowane przez aktywny klub insiderów”.

Co więc powinien zrobić początkujący inwestor? Wybór monety lub tokena przeznaczonego do zaspokojenia konkretnej potrzeby – w przeciwieństwie do konwencjonalnego pieniądza, takiego jak bitcoin, lub powiedzmy jako środka do przesyłania pieniędzy w regionach, w których podstawowe usługi finansowe są ograniczone – może pomóc Ci przebić się przez dżunglę. Niezależnie od tego, czy jego wartość rośnie i spada, można założyć, że zawsze znajdzie się dla niego zastosowanie.

Jednak, jak w przypadku każdej inwestycji, najpierw należy odrobić pracę domową. Bańki kryptowalutowe mogą tworzyć się i wyskakiwać pozornie z dnia na dzień, więc ważne jest, aby zrozumieć technologię leżącą u podstaw każdego projektu, a także potencjalne ryzyko z nim związane.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject