Argentyna uruchamia obowiązkowy rejestr kryptowalut

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Organ regulacyjny dla rynków w Argentynie, znany jako Comisión Nacional de Valores (CNV), zainicjował wdrożenie obowiązkowego rejestru zaprojektowanego specjalnie dla dostawców usług kryptowalutowych.

Ta innowacyjna inicjatywa CNV wprowadza Rejestr Dostawców Usług Aktywów Wirtualnych (PSAV), zmuszając organizacje z sektora kryptowalut, w tym platformy transakcyjne, do przesyłania szczegółowych informacji zgodnie z zaleceniami regulatora na jego oficjalnej stronie internetowej w celu zabezpieczenia autoryzacji ich działalności operacyjnej w kraju.

Roberto E. Silva, który przewodniczy CNV, ujawnił, że strategiczny czas ujawnienia tego nowego rejestru został celowo dostosowany do zaplanowanej wizyty Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF). FATF jest ważnym międzynarodowym podmiotem, który formułuje standardy zwalczania prania pieniędzy i opracowuje strategie mające na celu udaremnienie finansowania terroryzmu.

“Pracowaliśmy pod presją czasu, aby przyspieszyć zgodność z ustawą nr 25 246, która reformuje krajowy system regulacyjny w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, a dziś przedstawiamy utworzenie rejestru PSAV przed zakończeniem wizyty FATF w kraju i biorąc pod uwagę jej zalecenia w tej sprawie”.

Posunięcie to podkreśla zaangażowanie Argentyny w przestrzeganie globalnych standardów regulacji finansowych i zwiększanie integralności rozwijającego się rynku kryptowalut.

W obliczu eskalacji inflacji i późniejszej deprecjacji waluty krajowej, nastąpił znaczący wzrost popularności Bitcoina (BTC) wśród ludności Argentyny jako bezpiecznej przystani finansowej. Tendencja ta jest odzwierciedleniem rosnących obaw dotyczących stabilności gospodarczej kraju i chęci Argentyńczyków do zabezpieczenia swojego majątku.

Istotne doniesienia Bloomberga podkreślają znaczny wzrost zakupów Bitcoinów za pośrednictwem argentyńskiej giełdy kryptowalut Lemon, w kraju zmagającym się z jedną z najwyższych stóp inflacji na świecie.

Zjawisko to nie jest odizolowane tylko od Lemon; inne znane argentyńskie giełdy, takie jak Ripio i Belo, zaobserwowały porównywalną skłonność do inwestycji w kryptowaluty. Ten zbiorowy ruch w kierunku walut cyfrowych wskazuje na szerszą zmianę w zachowaniach finansowych Argentyńczyków, napędzaną potrzebą zachowania aktywów finansowych w niestabilnym środowisku gospodarczym.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject