Najnowsza inwestycja MicroStrategy w Bitcoin: 850 BTC za 37 milionów dolarów!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

MicroStrategy, wiodąca firma zajmująca się analizą biznesową i oprogramowaniem, potwierdziła swoje niezachwiane zaangażowanie w Bitcoin, nabywając dodatkowe 850 BTC za łączną kwotę 37,2 miliona dolarów, jak ogłosił dziś założyciel i prezes Michael Saylor.

Andrew Kang, dyrektor finansowy MicroStrategy, ujawnił: “Od końca trzeciego kwartału nabyliśmy 31 755 dodatkowych bitcoinów, co oznacza największy kwartalny wzrost zasobów bitcoinów w ciągu ostatnich trzech lat i 13. kwartał z rzędu, w którym dodaliśmy więcej bitcoinów do naszego bilansu. Wykorzystaliśmy znaczny wzrost cen bitcoinów w czwartym kwartale i nadal korzystaliśmy z naszych strategicznych działań na rynkach kapitałowych i dostępnych środków pieniężnych, aby gromadzić więcej bitcoinów, zwiększając wartość dodaną dla naszych akcjonariuszy. To właśnie nasza unikalna strategia bitcoinowa i udokumentowane osiągnięcia pozwoliły nam zgromadzić 190 000 bitcoinów po średniej cenie zakupu wynoszącej 31 464 USD”.

Wejście firmy na rynek Bitcoin rozpoczęło się w sierpniu 2020 r., wraz z początkową inwestycją w wysokości 250 mln USD w BTC. Od tego czasu MicroStrategy konsekwentnie zwiększa swoje rezerwy Bitcoinów, ustanawiając strategię rezerw skarbowych, która zgromadziła ponad 190 000 bitcoinów, wycenianych na ponad 8,2 miliarda dolarów według obecnej wartości rynkowej.

“Rok 2023 okazał się wyjątkowym rokiem dla MicroStrategy, ponieważ strategicznie pozyskaliśmy kapitał, aby znacznie zwiększyć nasze zasoby bitcoinów, jednocześnie kontynuując innowacje, w tym rozwój i uruchomienie MicroStrategy AI, naszego pionierskiego narzędzia BI opartego na sztucznej inteligencji” – zauważył Phong Le, prezes i dyrektor generalny MicroStrategy. “Osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost przychodów z usług subskrypcyjnych zarówno w czwartym kwartale, jak i w całym roku, podkreślając nasze ciągłe zaangażowanie w przenoszenie naszej działalności do chmury. Wierzymy, że nasze ramy operacyjne, strategia bitcoinowa i nacisk na innowacje technologiczne stanowią wyjątkową okazję do tworzenia wartości dla naszych akcjonariuszy”.

Wraz z czwartym halvingiem Bitcoina na horyzoncie, MicroStrategy utrzymuje swoją agresywną strategię inwestycyjną Bitcoin, nie wykazując żadnych oznak spowolnienia swojego proaktywnego podejścia.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject