Mt. Gox w końcu rozpocznie spłatę Bitcoinów w lipcu

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Mt. Gox, giełda kryptowalut, która straciła 850 000 Bitcoinów w 2014 roku, zacznie spłacać swoich użytkowników.

Począwszy od lipca 2024 r., powiernik rehabilitacji Mt. Gox rozpocznie przetwarzanie spłat w Bitcoin i Bitcoin Cash. Informacja ta została udostępniona w notatce wydanej przez giełdę 24 czerwca.

Powiernik poprosił użytkowników o cierpliwość, stwierdzając, że kolejność płatności będzie zależeć od każdej giełdy kryptowalut:

“Rozpoczniemy spłaty od giełd, które zakończyły wymaganą wymianę informacji i potwierdzenie. Prosimy o chwilę oczekiwania, aż spłaty zostaną dokonane”.

Mt. Gox jest winien Bitcoin o wartości ponad 9,4 miliarda dolarów około 127 000 wierzycielom. Wierzyciele ci czekają od ponad 10 lat na odzyskanie swoich środków po upadku giełdy w 2014 roku z powodu licznych włamań.

Mt. Gox’s $9.6B Bitcoin Transfer w maju był częścią spłaty

Plany spłaty Mt. Gox były ściśle monitorowane przez branżę kryptowalut. Użytkownicy z niecierpliwością czekali na zwrot utraconych Bitcoinów przez ponad dekadę.

28 maja Mt. Gox przeniósł 141 686 BTC o wartości 9,62 mld USD do nowego portfela o nazwie “1Jbez”. Środki te zostały przeniesione z kilku innych zimnych portfeli powiązanych z Mt. Gox. Ruch ten oznaczał pierwszy transfer środków z giełdy onchain od ponad pięciu lat.

Wykres Mt. Gox transferującego 141 686 BTC w dniu 28 maja

Wkrótce po tym transferze Nobuaki Kobayashi, powiernik rehabilitacji Mt. Gox, potwierdził, że konsolidacja jest częścią planów spłaty giełdy. Nie sprecyzował jednak, kiedy rozpocznie się spłata. W ogłoszeniu z 28 maja Kobayashi stwierdził:

“Powiernik rehabilitacji przygotowuje się do dokonania spłat części roszczeń o rehabilitację kryptowalut, do których przypisana jest kryptowaluta. Prosimy o chwilę oczekiwania na spłatę”.

Upadek Mt. Gox w 2014 r. spowodował spadek BTC poniżej 500 USD

Mt. Gox była jedną z najwcześniejszych giełd kryptowalut, obsługującą niegdyś ponad 70% wszystkich transakcji w ekosystemie blockchain.

Giełda przestała działać w 2014 roku po tym, jak naruszenie bezpieczeństwa spowodowało utratę ponad 850 000 BTC w środkach użytkowników, wartych ponad 51,9 miliarda dolarów według dzisiejszej wartości. Obecnie cena Bitcoina wynosi ponad 61 100 USD.

W lutym 2014 r. cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu 420 USD wkrótce po tym, jak giełda została wyłączona. Raporty wskazują, że Mt. Gox został zhakowany sześć razy w latach 2011-2014.

Pomimo niedawnego oświadczenia syndyka, spłaty mogą napotkać dalsze opóźnienia. Najnowszy termin został ustalony na wrzesień 2023 r., Miesiąc wcześniej Mt. Gox początkowo miał spłacić wierzycieli do 31 października 2023 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject