Kryptowaluta Cosmos: szczegółowe badanie przestrzeni kosmicznej

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czym jest Blockchain?

Blockchain to łańcuch bloków, który nigdy się nie kończy. Obejmuje on wszystkie transakcje, nawet te dotyczące cebulek tulipanów w ogrodzie botanicznym. Te zapisy, w przeciwieństwie do konwencjonalnych baz danych, nie mogą być zmienione lub usunięte; mogą być tylko dodane.

⚡️ Czym jest Cosmos Blockchain?

W Cosmos wierzymy, że interoperacyjność jest najbardziej fundamentalną cechą blockchaina. Celem ekosystemu Cosmos jest zapewnienie interoperacyjności. Podstawowym łańcuchem Cosmos jest Cosmos Hub, który służy jako centralny rejestr dla interoperacyjnych blockchainów zwanych strefami.

⚡️ Ile jest w sumie rodzajów kryptowalut?

Na rynku jest dziś ponad 1100 odrębnych rodzajów kryptowalut, według CoinMarketCap – Forbes. A ogólna kapitalizacja rynku wynosi 133 miliardy dolarów.

⚡️ Która kryptowaluta jest najbardziej obiecująca?

W naszym zestawieniu najbardziej obiecujących kryptowalut do inwestycji w 2022 roku znajdują się trzy fundamentalne projekty: Ethereum, polkadot communications i Cosmos.

Cosmos Hub to technologia blockchain, na której opiera się rosnąca liczba blockchainów zbudowanych na Cosmos Network, umożliwiając im komunikację między sobą. Działa w taki sam sposób jak program do wymiany plików komputerowych, który może być używany na dowolnym systemie operacyjnym.

Cosmos crypto Hub to standard blockchain, który stanowi podstawę rosnącej liczby blockchainów tworzonych w sieci Cosmos Network, umożliwiając im wzajemną interakcję. Działa w taki sam sposób jak program do wymiany plików komputerowych, który może być używany w dowolnym systemie operacyjnym.Moneta kosmosu to atom kryptowaluta, która jest silnikiem stojącym za Cosmos Hub. atom kryptowaluta służy do różnych celów:

Gdzie można kupić atom kryptowaluta?
Jak kupić token Atom?
  • Utrzymanie konsensusu w sieci jest niezbędne.
  • Poprzez motywacyjne węzły walidacyjne można połączyć więcej niż jeden węzeł.
  • Spamming jako sposób na opłacenie benzyny
  • Stworzenie mechanizmu głosowania nad propozycjami dotyczącymi zarządzania Cosmosem.

Członkowie Tendermint Core, głównej organizacji stojącej za rozwojem i uczestnictwem w sieci Cosmos, budują Cosmos Crypto Hub. Odgrywają oni zasadniczą rolę w rozwoju kluczowej infrastruktury sieciowej, takiej jak Cosmos Hub, Cosmos SDK i Tendermint Core, a także dostarczają najnowocześniejsze narzędzia, aby pomóc w realizacji pełnego potencjału sieci Cosmos.

Ile jest monet kryptowaluty kosmos?
Ile kosztuje Mały eliksir miłości?

Cosmos Hub to platforma blockchain zbudowana przez zespół Tendermint, która pozwala na połączenie protokołu z samodzielnymi blockchainami, lub strefami, w sieci Cosmos.

W tym poście najpierw poznamy trzy ważne aspekty sieci Cosmos:

  • Technika konsensusu Tendermint Core Byzantine Fault Tolerance (BFT): niezależny od języka algorytm konsensusu zaprojektowany przez zespół Tendermint w celu replikacji maszyny stanu skończonego w innych sieciach blockchain utworzonych na kryptowalucie cosmos.
  • Zespół Tendermint zaprojektował Inter-Blockchain Communication Protocol (IBC), który jest interoperacyjną warstwą komunikacyjną między różnymi sieciami blockchain, jako sposób na ułatwienie komunikacji cross-blockchain.
  • Cosmos Software Development Kit (SDK) to skalowalna, open-source’owa infrastruktura do tworzenia wieloaktywnych systemów PoA i blockchain PoS w sieci Cosmos.
Ile jest monet kryptowalutowych cosmos?
Gdzie Stepn handluje?

Tendermint Core BFT Consensus Mechanism

Protokoły Blockchain, które wykorzystują mechanizm konsensusu proof-of-work (PoW), są powolne i kosztowne, co wiąże się z poważnymi problemami ze skalowalnością i wysokim zużyciem energii. Metoda konsensusu Tendermint BFT przezwycięża te problemy, wykorzystując algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS), który został stworzony specjalnie w celu przyspieszenia operacji sieciowych.

Tendermint, mechanizm konsensusu Cosmos Crypto Network, został zaprojektowany jako wysokowydajna platforma BFT SMR ( finite state machine replication ), która replikuje usługi i może być modelowana jako deterministyczne, nielosowe maszyny stanu skończonego. Innymi słowy, Tendermint Core został opracowany w celu replikacji wyspecjalizowanych serwerów (lub stanów).

Jak kupić kryptowalutę cosmos?
Jak kupić kryptowalutę Atom na Binance?

Odbywa się to za pomocą urządzenia sprzętowego, które dystrybuuje serwery w całej globalnej sieci kryptowalut cosmos i klonuje je. Ta procedura umożliwia inżynierom oprogramowania Tendermint Core tworzenie blockchaina na maszynach stanu skończonego na całym świecie.

Rozległe możliwości technologiczne Tendermint pozwalają deweloperom zbudować własną platformę blockchain bez konieczności zaczynania od podstaw. Ponieważ wszystkie podstawowe elementy, takie jak protokoły konsensusu i systemy przechowywania, są już wstępnie zainstalowane, jest to niezmiernie korzystne, ponieważ pozwala użytkownikom zbudować prawie każdy rodzaj systemu blockchain, którego pragną, z niewielkimi tylko modyfikacjami.

Kava (KAVA), Terra (LUNA), Band Protocol (BAND), Aragon (ANT) i Akash Network (AKASH) to niektóre z tokenów Cosmos.

Co to jest Steaking cosmos crypto?
Ile warta jest kryptowaluta atomowa?

Moneta Cosmos atom kryptowaluta jest również ważnym elementem mechanizmu konsensusu BFT firmy Tendermint, ponieważ platforma blockchain Cosmos Hub opiera się na proof-of-stake. Aby wszystko działało sprawnie, cosmos crypto polega na sieci 100 węzłów walidacyjnych, aby zapewnić konsensus, bezpieczeństwo i wydajność operacyjną. Użytkownicy muszą obstawiać swoje monety ATOM, aby zostać walidatorem w sieci.

Walidator jest odpowiedzialny za pełny węzeł, który zatwierdza zasady sieci i transmituje je do sieci, po czym są one popełniane w blockchainie. Walidator zarabia w zależności od tego, ile monet ATOM zostało dostarczonych jako zabezpieczenie.

Co to jest Blockchain kosmos kryptowaluta?
Jak nazywa się kryptowaluta?

Wreszcie, moneta Cosmos ATOM jest wykorzystywana jako narzędzie do zapobiegania spamowi (podobnie jak eter jest używany do opłat za gaz na Ethereum). Zapobieganie wielu transakcjom spamowym poprzez pobieranie opłat za transakcje jest skuteczne. Moneta kryptograficzna Cosmos jest również wykorzystywana jako urządzenie kontrolne do głosowania nad zmianami w sieci, które wpłyną na kierunek sieci Cosmos. Członkowie sieci Cosmos mogą głosować nad propozycjami, które zostały przedstawione przez deweloperów.

Od momentu uruchomienia w marcu 2019 roku, sieć Cosmos odnotowała wiele sukcesów i adopcji. W ciągu mniej niż roku ponad 30 projektów uruchomiło własne blockchainy w sieci Cosmos. Projekt zyskał również wsparcie od niektórych największych nazwisk w przestrzeni kryptowalutowej, takich jak Binance, OKCoin i Kraken.

Cosmos crypto (ATOM)
Czy kryptowaluta cosmos ATOM jest blockchainem?

Zespół Cosmos pracuje obecnie nad rozszerzeniem ekosystemu o nowe funkcje i ulepszenia, takie jak aplikacje cross-chain oparte na IBC i zdecentralizowane giełdy. Dzięki silnym fundamentom technologicznym i rosnącej adopcji, przyszłość wygląda jasno dla kryptowaluty cosmos i jej monety ATOM.

Protokół komunikacji wewnątrz bloku (IBC)

Protokół cosmos crypto IBC został stworzony w celu rozwiązania jednego z dzisiejszych najbardziej palących problemów w technologii blockchain: braku komunikacji i wymiany danych między sieciami.

Na jakim blockchainie działa Cosmos?
Czy kryptowaluta ATOM cosmos to dobra inwestycja?

Interoperacyjność i zdolność do komunikowania się zarówno z zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi protokołami blockchain są niezbędne do powszechnego stosowania w świecie rzeczywistym i technologicznego przyjęcia technologii blockchain. Rozważ sieć telefoniczną, która może współdziałać tylko z tymi, którzy znajdują się w bliskim sąsiedztwie.Prawdopodobnie już myślisz, dlaczego mielibyśmy blockchain transakcyjny, a nie rozwiązanie offchain? To by nie działało. Cosmos IBC to protokół komunikacyjny podobny do TCP/IP, który ma służyć do przesyłania informacji i danych pomiędzy wieloma blockchainami.

Cosmos SDK posiada następujące cechy:

Co to jest cosmos sdk
Czy kryptowaluta Cosmos ma przyszłość?

Cosmos crypto SDK (Software Development Kit) jest open-source’ową, skalowalną infrastrukturą do budowy publicznych, wieloasetowych platform PoS blockchain, takich jak Cosmos Hub, a także autoryzowanych blockchainów Proof of Authority (PoA). Inżynierowie oprogramowania stawiają na pierwszym miejscu prostotę i użyteczność podczas opracowywania interoperacyjnych blockchainów dla poszczególnych aplikacji.Cosmos SDK to modułowa architektura do tworzenia blockchainów, która funkcjonuje bez konieczności stosowania maszyn wirtualnych.

Maszyna wirtualna (VM) blockchain, taka jak Ethereum, została stworzona w celu zintegrowania rozwoju aplikacji na szczycie istniejącego blockchain jako zbiór inteligentnych kontraktów. Inteligentne kontrakty mogą być przydatne do ograniczonych celów, takich jak jednorazowe aplikacje. Jednak często są one nieefektywne, gdy są używane do budowania wyrafinowanych zdecentralizowanych platform.

W jaką kryptowalutę powinienem zainwestować w 2021 roku?
Сosmos prognoza cen kryptowalut

Inteligentne kontrakty są ograniczone pod względem ich wszechstronności, suwerenności i właściwości technicznych. Specyficzne dla aplikacji blockchainy Cosmos są przeznaczone do pracy z konkretnymi aplikacjami i zapewniają inżynierom swobodę wprowadzania zmian strukturalnych wymaganych do optymalnego działania aplikacji.

Cosmos SDK umożliwia deweloperom wykorzystanie zarówno wstępnie zbudowanych, jak i niestandardowych komponentów, pozwalając im uruchomić własną publiczną sieć rdzeniową (protokoły blockchain, które zakończyły testy i są gotowe do publicznego użytku) przed umieszczeniem jej na zewnątrz.

Jaka jest przyszłość monety ATOM?
Czy Kosmos (ATOM) to dobra inwestycja?

W celu zwiększenia płynności i przyjęcia przez użytkowników, Cosmos SDK można wykorzystać do podłączenia własnego blockchaina do Cosmos Network za pośrednictwem IBC. Cosmos SDK został również wykorzystany w rozwoju wielu ważnych projektów blockchain i kryptowalut, w tym Binance DEX, Kava, Terra i IRISNet.

Świat interoperacyjnych blockchainów

Mechanizm konsensusu BFT, protokół IBC i Cosmos SDK zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić twórcom oprogramowania tworzenie własnych protokołów blockchain wewnątrz sieci Cosmos. Elastyczna i interoperacyjna struktura sieci cosmos została już wykorzystana przez wiele znanych firm zajmujących się blockchainem.

Czy Cosmos to dobra inwestycja

Cosmos Hub to ekosystem oparty na blockchainie, który zapewnia możliwości uczenia maszynowego, sygnały handlowe w czasie rzeczywistym i mnóstwo instrumentów finansowych. Jest to pierwsza na świecie platforma do inteligencji społecznościowej i podejmowania decyzji w oparciu o interakcje między ludźmi. Członkowie są niezrażeni, ponieważ sam hub kosmosu jest bardzo potężną zdecentralizowaną siecią blockchain ze strukturą i zasadami zarządzania.

Co to jest Cosmos?

Kto stoi za kryptowaluta atom?
Czy kosmos to dobra inwestycja?

Cosmos wykorzystuje pakiet narzędzi open-source, aby połączyć wszystkie warstwy i umożliwić deweloperom konstruowanie aplikacji blockchain.

Silnik Tendermint BFT, będący częścią sieci, która pozwala deweloperom budować blockchainy bez konieczności pisania ich od podstaw, jest najbardziej kluczowym aspektem tej wielowarstwowej architektury.

Algorytm Tendermint BFT, który jest wykorzystywany przez sieć komputerów programowych Cosmos do weryfikacji transakcji i oznaczania bloków do blockchaina, jest przykładem protokołu Byzantine Fault Tolerant. Komunikuje się on z aplikacjami za pośrednictwem Application Blockchain Interface.

Kto inwestuje w cosmos atom kryptowaluta
Kto jest właścicielem sieci Cosmos?

Byzantine failover Tendermint (BFT) to rodzaj mechanizmu konsensusu blockchain.

Tendermint Core to mechanizm kontrolny PoS, który utrzymuje w ryzach rozproszoną sieć komputerów obsługujących Cosmos Hub.

Aby uruchomić blockchain i głosować nad modyfikacjami, walidatorzy (“validator nodes”) muszą najpierw chronić ATOM. Aby zostać walidatorem, węzeł musi znajdować się w top 100 hostów ATOM. Liczba głosów jest proporcjonalna do ilości przekazanych tokenów.

Użytkownicy mogą również delegować swoje tokeny do innych walidatorów, którzy oddając swoje głosy otrzymają część nagrody za blok.

Czy kryptowaluta cosmos ma przyszłość?
Czy Cosmos jest zbudowany na Etherium?

Operatorzy walidacji mają interes w uczciwym działaniu, ponieważ użytkownicy mogą szybko zmienić swoje delegowanie kryptowalut atomowych do walidatorów w oparciu o ich wybory w głosowaniu.

Dodałem też trochę szczegółów do kart w hubie kosmosu i stref.

Cosmos Hub to pierwszy blockchain, który został wprowadzony w sieci Cosmos. Został on opracowany, aby służyć jako pośrednik dla wszystkich unikalnych blockchainów utworzonych w sieci Cosmos, znanych jako “strefy”.

Każda strefa w Cosmos jest w stanie samodzielnie realizować podstawowe zadania. Obejmuje to uwierzytelnianie kont i transakcji, generowanie i emitowanie nowych kryptowalut oraz modyfikowanie samego blockchaina.

Czym zajmuje się sieć cosmos kryptowaluta
Co to jest strefa kosmosu?

Monitorując stany wszystkich stref w sieci, Cosmos Hub odpowiada za ułatwienie koordynacji między nimi.

Protokół komunikacji międzyblokowej

Strefy dołączają do Cosmos Hub poprzez Interblockchain Communication Protocol (IBC), mechanizm pozwalający na swobodne i bezpieczne przemieszczanie się informacji pomiędzy nimi.

Po połączeniu strefy z Cosmos Hub, może ona komunikować się z każdą inną strefą podłączoną do huba, umożliwiając wymianę informacji między blockchainami z różnymi aplikacjami, walidatorami i algorytmami konsensusu.

Na czym polega protokół Cosmos?
Jakie kryptowaluty są budowane na Cosmosie?

SDK dla kryptowaluty Cosmos.

Zespół Cosmos opracował Cosmos Software Development Kit (SDK), który umożliwia deweloperom wykorzystanie algorytmu konsensusu Tendermint do tworzenia blockchainów.

SDK zabiera zgadywankę z rzeczy, zapewniając najczęstsze funkcje blockchain (np. Układanie w stos, kontrola, tokeny). Deweloperzy mogą rozszerzać wtyczki, aby dodać dowolną nową funkcjonalność, której pragną.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject