Jakie jest 8 zalet i wad NFT

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czym jest NFT i jak działa?

Definicja VRF to wirtualne aktywa reprezentujące rzeczy z prawdziwego świata, takie jak sztuka, muzyka, przedmioty w grze i filmy. Są one przedmiotem handlu online i często za kryptowalutę, i są zwykle tworzone przy użyciu tego samego bazowego programowania, co kilka kryptowalut.

⚡️ Jak działa Blockchain?

Blockchain to łańcuch bloków, który nigdy się nie kończy. Zawiera każdy zapis transakcji, nawet cebulki tulipanów w ogrodzie botanicznym. Tych zapisów nie można zmienić ani wymazać, można za to dodać nowe. nNiestety w przeciwieństwie do konwencjonalnych baz danych, blockchain jest niezmienny i niezmiennie zapisany na tysiącach komputerów na całym świecie.

⚡️ Czy NFT są zmienne?

To odważny ruch – jak wszystkie przedsięwzięcia biznesowe, NFT mają zagrożenia. Są one pozbawione nadzoru, a otaczająca je mania może spowodować wahania cen: nabywcy mogą kupić drogie NFT, by później odkryć, że nie są one wiele warte. Wymiana NFT na gotówkę jest trudna, ponieważ nie są one łatwo wymienialne.

⚡️ Czym jest kryptowaluta atomic swap?

Atomowe swapy to zautomatyzowane umowy wymiany, które pozwalają dwóm osobom z różnych sieci blockchain na wymianę tokenów. Mechanizm ten, czasami znany jako handel atomowymi połączeniami, całkowicie eliminuje potrzebę pośredników stron trzecich do realizacji transakcji.

Nft crypto

Co to jest token niewymienny i jak działa?

Tokeny niewymienialne (NFT) to oparte na blockchainie aktywa kryptograficzne z odrębnymi kodami identyfikacyjnymi i metadanymi, które odróżniają je od siebie. Nie można nimi handlować ani wymieniać na ekwiwalent w taki sam sposób, jak mogą to robić kryptowaluty, w przeciwieństwie do wymiennych tokenów, takich jak kryptowaluty, które są identyczne ze sobą i dlatego mogą służyć jako medium do transakcji handlowych.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

  • NFT to całkowicie unikalne, niezmywalne tokeny cyfrowe, które rezydują w obrębie blockchaina i nie mogą zostać zduplikowane.
  • NFT mogą reprezentować przedmioty świata rzeczywistego, takie jak sztuka i własność. Kupno i sprzedaż rzeczywistych aktywów materialnych, takich jak metale szlachetne, banknoty i monety, jest bardziej efektywne dzięki “tokenizacji”.
  • Przy prawidłowej implementacji, kryptowaluty vs nft mogą reprezentować szeroki zakres informacji. Mogą być również używane do przedstawiania informacji osobistych, praw własności i innych.
Co to jest token niewymienialny?
Czy kryptowaluty vs nft to dobra inwestycja?

Zrozumienie kryptowalut Nft

Kryptowaluty, podobnie jak prawdziwe pieniądze, są zamienne. Oznacza to, że kryptowaluty mogą być sprzedawane lub wymieniane jedna na drugą. Jeden bitcoin jest zawsze wart tyle samo co inny; podobnie jeden eter jest zawsze równy innemu eterowi. Ponieważ kryptowaluty mają tę cechę wymienności, są idealne jako bezpieczny sposób przeprowadzania transakcji w gospodarce cyfrowej.

Kryptowaluty zostały zaprojektowane jako globalne waluty, które są wysoce odporne na fałszowanie. kryptowaluty vs nft łamią paradygmat kryptograficzny, czyniąc każdy token unikalnym i niewymiennym, uniemożliwiając w ten sposób, aby dwa niewymienne tokeny były równe. Są one cyfrową reprezentacją aktywów, podobną do paszportów, ponieważ każdy token ma unikalny, niepowtarzalny kod. Najpopularniejszym przypadkiem użycia listy kryptowalut nft jest gra, gdzie są one używane do reprezentowania cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak kryptowaluta kitties.

Co można zrobić z kryptowalutami vs nft?
Co to jest NFT

NFT, podobnie jak bitcoin, przechowują informacje o własności, aby ułatwić identyfikację i transfer między posiadaczami tokenów. Posiadacze mogą również dodać do NFT metadane lub właściwości odnoszące się do aktywów. Na przykład tokeny kawy mogą być oznaczone jako fair trade. Alternatywnie, twórcy mogą umieszczać swój własny podpis w metadanych utworów cyfrowych.

Standard ERC-721 został stworzony z myślą o tokenach niefunkcjonalnych. Podstawowy interfejs – informacje o własności, bezpieczeństwo i metadane – wymagany do handlu i dystrybucji monet gier został zdefiniowany przez twórców inteligentnego kontraktu ERC-20. Poprzez obniżenie kosztów transakcji i przechowywania kryptowalut nft cena, standard ERC-1155 rozszerza koncepcję kryptowalut na inne przypadki użycia.

Plusy i minusy inwestowania w NFT

Czy kryptowaluty vs nft są nadal popularne?
Czy na NFT można stracić pieniądze?

Inwestowanie to skomplikowany świat, a zrozumienie wielu klas aktywów, struktur funduszy i instrumentów korzystnych podatkowo dostępnych na rynku może być trudne. Jeśli dodamy do tego niewyobrażalne wcześniej okoliczności, takie jak światowa pandemia czy ujemne stopy procentowe, to złożoność sytuacji wzrośnie jeszcze bardziej.

To jeszcze nie koniec. Coraz bardziej rozpowszechnione technologie, takie jak mobilne aplikacje gotówkowe, platformy pożyczkowe peer-to-peer, robo-doradcy i bazy danych blockchain, rewolucjonizują sposób, w jaki prowadzimy biznes, zarządzamy transakcjami finansowymi i inwestujemy.

Ten artykuł skupia się na bazach danych opartych na blockchainie. W szczególności będę mówił o niewymienialnych tokenach. Bez wątpienia myślisz “Słyszałem to już wcześniej”.

Jaka jest definicja tokena niewymiennego?

Aktywa wymienne i aktywa niewymienne to dwa rodzaje aktywów.

Jak działa token niewymienny?
Które NFT warto kupić?

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest słowo zamienny. Zamienne aktywa to takie, które można łatwo wymienić na inne tego samego typu i o tej samej wartości. Na przykład banknot dolarowy jest przedmiotem zamiennym. Możesz wymienić je na siebie i skończyć z tą samą kwotą. Bitcoin, podobnie jak inne kryptowaluty, pozwala Ci na to.

Majątek niewymienny jest jedyny w swoim rodzaju. Jest unikalny, nie do zastąpienia i niezastąpiony. Diamenty i oryginalne dzieła sztuki to dwa przykłady. Każdy z tych aktywów ma swój własny zestaw cech, które nie mogą być konsekwentnie odtwarzane. Każdy diament ma swój własny kształt, kolor, rozmiar i stopień, na przykład.

Niektórzy twierdzą, że żadne aktywa nie są naprawdę wymienne. W końcu kilka banknotów dolarowych z pewnością będzie miało zauważalne różnice fizyczne: być może poszarpane krawędzie, plamy z atramentu lub różne daty serii. Jest to prawda, która podkreśla potrzebę określenia wartości aktywów, a nie ich cech technicznych przy klasyfikowaniu ich jako interoperacyjne lub niewymienne.

Czym są niewymienialne tokeny i jak działają?

Dlaczego ludzie inwestują w kryptowaluty vs nft?
Jakie są wady NFT?

Wreszcie dochodzimy do niewymienialnych tokenów (NFT), które są rodzajem kryptowaluty. NFT to cyfrowe reprezentacje aktywów zbudowane i utrzymywane przy użyciu technologii blockchain. Każdy NFT ma swój własny numer identyfikacyjny, który odróżnia go od innych NFT i zapobiega duplikacji. Każda NFT jest również rozszerzalna, co pozwala na jej personalizację za pomocą dodatkowych informacji.

CZY WIEDZIAŁEŚ?

Obecnie większość NFT mieści się na blockchainie Ethereum, który obsługuje walutę Ethereum. NFT różnią się od kryptowalut tym, że ich kody identyfikacyjne zawierają dodatkowe dane, takie jak metadane o zdigitalizowanym aktywie.

NFT mogą być tworzone dla niemal wszystkiego, co można zdigitalizować. Wzrost tego sektora jest napędzany przez chęć przechowywania i handlu sztuką cyfrową i pamiątkami sportowymi, ale każdy statyczny obraz, klip wideo, dźwięk lub tekst może zostać zdigitalizowany i ewentualnie spieniężony. W rzeczywistości Jack Dorsey, twórca Twittera, właśnie zdigitalizował i sprzedał swój pierwszy tweet jako kryptowalutę vs nft za dwa miliony dolarów.

Czy NFT zwiększą wartość Ethereum w czasie?
Ethereum skacze w górę dzięki NFT

Chociaż przykład tweeta może wydawać się nieistotny, NFT mają znaczące zastosowania biznesowe. Zostały one wykorzystane w transakcjach na rynku private equity i nieruchomości, aby ułatwić skomplikowane sytuacje, a także zakłócają sposób, w jaki kupujący i sprzedający wchodzą w interakcje w różnych segmentach rynku sztuki. Omówimy te koncepcje szczegółowo, jak również zbadamy zalety i wady NFT.

Poniżej przedstawiono niektóre z zalet tokenów niewymiennych.

Efektywność rynku jest napędzana przez NFT.

Czy inwestowanie w NFT jest rozsądne?
Dlaczego niektóre NFT są przewartościowane

Najbardziej widoczną zaletą NFT jest ich potencjał do poprawy efektywności rynku. Zamiana aktywów świata rzeczywistego na aktywa cyfrowe może usprawnić procedury, wyeliminować pośredników, usprawnić łańcuchy dostaw i zwiększyć bezpieczeństwo.

Chodzi o to, że można oczekiwać znacznie więcej, ponieważ bitcoin został zaprojektowany do funkcjonowania jako system płatności. Głównym celem Bitcoina, mimo wszystko, nie jest używanie go jako waluty; ma on służyć jako technologia bazowa dla przyszłych walut cyfrowych. Świat sztuki jest jednym silnym przykładem tego. Z kryptowalutą vs nft, artyści mają bardziej bezpośredni dostęp do nabywców i nie ma pośredników, którzy mogliby wziąć część zysków.

NFT mają jednak wiele zastosowań poza parkietami giełdowymi. Mogą one z czasem przekształcić się w skuteczny mechanizm zarządzania i regulowania wrażliwych danych i zapisów przez osoby fizyczne i organizacje.

Czym jest NFT w handlu? nft crypto
Co oznacza płeć w NFT?

Rozważ użycie fizycznych paszportów, które muszą być pokazane na każdym przejściu granicznym. Możemy znacznie uprościć proces śledzenia podróży i identyfikacji osób, zamieniając je na kryptowaluty vs nft. Zaoszczędzony czas i pieniądze mogą być znaczące.

Można je zastosować do częściowej własności nieruchomości.

Dziś trudno jest rozróżnić własność aktywów, zwłaszcza nieruchomości, dzieł sztuki i biżuterii. O wiele łatwiej jest rozprowadzić cyfrową wersję budowli wśród wielu osób niż fizyczną. To samo można powiedzieć o drogiej biżuterii lub wyjątkowej instancji wina.

Rynek niektórych aktywów może zostać znacznie poszerzony dzięki cyfryzacji, co spowoduje większą płynność i wyższe ceny. Może przyczynić się do usprawnienia budowy portfeli finansowych na poziomie indywidualnym, pozwalając na zwiększenie dywersyfikacji i precyzyjny dobór wielkości pozycji.

Jaka jest najlepsza technologia blockchain dla crypto vs nft?
Jaka technologia jest wykorzystywana w NFT?

Technologia blockchain, na której opierają się NFT, jest dość bezpieczna.

NFT, podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty, są tworzone przy użyciu technologii blockchain, która jest metodą zapisu informacji w sposób uniemożliwiający ich zhakowanie. W uproszczeniu, blockchain to cyfrowy rejestr transakcji, który jest powielany i udostępniany w całej sieci uczestników peer-to-peer.

Digital Art i NFT

Wszystkie NFT przechowywane w blockchainie mają swoje własne zapisy autentyczności i łańcucha własności, co teoretycznie powinno uniemożliwić ich niewłaściwe wykorzystanie lub kradzież. Po dodaniu danych do łańcucha nie można ich zmienić ani usunąć. W rezultacie, rzadkość i ważność każdego NFT są zachowane, wzmacniając zaufanie konsumentów na wcześniej nieznane sposoby.

NFT mogą pomóc w dywersyfikacji Twojego portfela inwestycyjnego.

NFT "standardem w portfelach
Przewiduje się, że NFT staną się powszechną częścią portfeli inwestycyjnych w ciągu 5 lat

NFT nie są takie same jak konwencjonalne inwestycje, takie jak akcje i obligacje. Jak już wcześniej stwierdzono, posiadają one unikalne cechy i korzyści, które dopiero zaczynamy pojmować i z nich korzystać. Niemniej jednak, posiadanie ich ma swoje zagrożenia.

W tej części omówimy zagrożenia. W następnej części omówimy je bardziej szczegółowo. Na razie należy pamiętać, że fundusze typu NFT mają inny profil ryzyka niż inne klasy aktywów. W rezultacie, możesz poprawić wyniki swojego portfela inwestycyjnego poprzez włączenie do niego NFT. Zasadniczo oznacza to osiągnięcie wyższego współczynnika Sharpe’a.

Wady tokenów niewymienialnych

NFT jest niepłynne i zmienne.

Jakie są wady NFT?
Jakie są zalety i wady NFT?

Ze względu na wczesne stadium rozwoju, rynek NFT znajduje się w dość dużej stagnacji. NFT nie są szeroko badane, a liczba potencjalnych nabywców i sprzedawców jest ograniczona. W rezultacie, handel NFT może być czasem trudny, ponieważ trudno jest znaleźć kogoś, z kim można by handlować. Oznacza to również, że ceny NFT są podatne na znaczną zmienność.

Dlaczego NFT nie są opłacalne?

Podczas gdy dywidendy i oprocentowane obligacje nie zapewniają inwestorom żadnych potencjalnych dochodów, NFT również ich nie posiadają. Dochód z inwestycji NFT jest całkowicie uzależniony od wzrostu cen, podobnie jak w przypadku antyków i innych przedmiotów kolekcjonerskich.

Możliwe jest wykorzystanie NFT do popełnienia oszustwa.

W co najlepiej inwestować w NFT?
Czy NFT jest obarczone wysokim ryzykiem?

Podczas gdy integralność blockchain jest bez zarzutu, NFT mają potencjał ułatwienia oszustwa. W rzeczywistości wielu artystów odkryło niedawno, że ich prace zostały zaoferowane do sprzedaży jako NFT na rynkach internetowych bez ich zgody.

To w oczywisty sposób mija się z celem wykorzystania NFT do ułatwienia sprzedaży dzieł sztuki. Wartość NFT polega na tym, że uwierzytelnia fizyczne dzieło sztuki za pomocą unikalnego tokena, zapewniając osobę posiadającą token, że jest ona również właścicielem oryginalnego dzieła sztuki.

Jeśli ktoś tworzy elektroniczny obraz oryginalnego utworu, umieszcza na nim token i sprzedaje go na wirtualnym rynku, to pojawia się problem. Nie ma bezpośredniego związku między oryginalnym dziełem a kopią. Replika jest połączona z oszustwem.

NFT mogą potencjalnie powodować szkody w środowisku.

Czy NFT jest obarczone wysokim ryzykiem?
Jaki jest najlepszy NFT, w który warto zainwestować?

Zapisy w blockchainie wymagają dużej mocy obliczeniowej do stworzenia i mówi się o szkodach środowiskowych, które z czasem powoduje. Według niektórych obliczeń, emisja dwutlenku węgla z wydobycia kryptowalut i NFT przekroczy emisję z całego Londynu do końca dekady, jeśli obecne trendy się utrzymają.

Wpływ NFT na środowisko był przedmiotem spekulacji od czasu ich pierwszego wprowadzenia, przy czym niektórzy sugerują, że technologia blockchain może być bardziej przyjazna dla środowiska niż poprzednie systemy. Niektórzy zwolennicy technologii blockchain twierdzą, że przynosi ona korzyści netto w zakresie redukcji zanieczyszczeń.

Przyszłość inwestycji NFT

Jak będzie wyglądał NFT w przyszłości?
Plusy i minusy inwestowania w NFT

W chwili pisania tego tekstu większość NFT nie jest szeroko dostępna, ponieważ nadal są one oferowane tylko za pośrednictwem kilku wybranych giełd kryptowalutowych. Kryptowaluty stworzyły świat, w którym osoby o różnych budżetach i potrzebach mogą wymieniać aktywa w sposób wydajny i tani. To może być przyszłość finansów. Biorąc pod uwagę, że wszystko jest zdigitalizowane, można zobaczyć przyszłość, w której NFT są używane do reprezentowania fizycznych aktywów, takich jak domy i samochody.

Nie jest dobrym pomysłem inwestowanie w nie z nadzieją na uzyskanie trzy- lub czterocyfrowego zysku. Prawdziwa wartość NFT leży w ich zdolności do zmiany sposobu funkcjonowania rynków oraz poprawy zarządzania i kontroli informacji. Niebo jest granicą, jeśli chodzi o możliwości.

Jeśli jednak chcesz zaangażować się w rewolucję blockchain i posiadać NFT jako sposób na to, śmiało. Proszę jednak robić to ostrożnie. Nie inwestuj dużo pieniędzy w NFT i staraj się otwierać pozycje o niskiej wartości. W przeciwnym razie ryzykujesz, że wpakujesz się w trudną sytuację finansową i emocjonalną.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject