Jaka jest przyszłość kryptowalut?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Która które kryptowaluty mają przyszłość?

✔️Bitcoin ma długą historię, a to pomoże Ci zrozumieć, dlaczego jest ona tak znacząca. Bitcoin jest dziś nadal wartościową inwestycją.
✔️Ethereum to zdecentralizowana globalna platforma inteligentnych kontraktów oparta na technologii blockchain. Ethereum zostało uruchomione w 2015 roku i jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą (Ethereum Classic) z nową wersją 2.0, która rozwiązuje problemy pierwotnej wersji.
✔️ “Avalanche
✔️ Moneta dolarowa (US Dollar Coin)
✔️Binance Coin
✔️ Pulsacja.
✔️ Ziemia
✔️Cardano

⚡️ Ile będzie wart bitcoin w 2030 roku?

W 2030 roku Bitcoin może być wart 1 milion dolarów.

⚡️ W jaką kryptowalutę najlepiej zainwestować w 2022 roku?

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina zbliża się do 100 miliardów dolarów, a obecnie istnieje ponad 1000 alternatywnych walut cyfrowych, które warto rozważyć. Cena ethereum tylko w tym roku wzrosła około 6-krotnie. Ethereum jest najbardziej znanym altcoinem, a wielu inwestorów i entuzjastów uważa go za coś więcej niż tylko kolejną kryptowalutę.

⚡️ Dlaczego XRP jest tak nisko?

Jednak wzrost cen Ripple był niezwykle skromny w porównaniu z innymi kryptowalutami. Po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko Ripple w listopadzie 2020 roku, nowe skoki cen XRP pojawiły się nieco późno – tuż po zakończeniu 2020 roku w porównaniu z większością innych kryptowalut. Wartość XRP spadła z 0,70 USD do 0,20 USD w wyniku pozwu SEC. Mimo to niektórzy eksperci pozostają optymistami co do przyszłości XRP i uważają, że jego cena może osiągnąć 0,75 USD do końca 2021 roku.

⚡️ Czy PoS jest lepsze od PoW?

Podejście Proof-of-Stake jest często nazywane idealnym sposobem rozwiązywania problemów związanych z kryptowalutami. Metoda PoS jest używana przez garstkę kryptowalut, która jest szybsza i bardziej bezpieczna niż PoW.

Które kryptowaluty mają przyszłość

W ciągu poprzedniego roku widzieliśmy, jak bitcoin wznosi się na nowe wszechczasów, po czym następują duże spadki i rosnące zainteresowanie instytucjonalne ze strony dużych firm. Etherium, druga co do wielkości kryptowaluta, również ustanowiła nowy all-time high pod koniec 2017 roku. Administracja Bidena jest coraz bardziej zainteresowana nowymi przepisami dotyczącymi kryptowalut.

Z drugiej strony, zainteresowanie ludzi kryptowalutami gwałtownie wzrosło: jest to gorący temat nie tylko wśród inwestorów, ale także wśród celebrytów i zwykłych ludzi ze względu na wszystkich, od długoterminowych inwestorów, takich jak Elon Musk, do tego faceta z liceum, który pochwalił się swoim bogactwem Bitcoin.

Które kryptowaluty mają przyszłość
Czy kryptowaluty to dobra inwestycja na przyszłość?

Pod wieloma względami 2021 był “przełomowym rokiem”, według Dave’a Ebnera , szefa światowego rozwoju Gemini. [Kryptowaluta] zyskuje w tych dniach wiele uwagi i zasięgu – dodaje.

Co to znaczy kryptografia?

Rynek jest wciąż w początkowej fazie i wciąż się rozwija. Jest to jeden z powodów, dla których po każdym nowym wyżu bitcoinów następuje zazwyczaj znaczny spadek. Trudno jest przewidzieć, gdzie branża pójdzie lata w przyszłość kryptowalut, ale eksperci będą śledzić tematy, w tym regulację, instytucjonalną akceptację kryptowalut i więcej, aby lepiej zrozumieć, dokąd zmierza rynek kryptowalut.

Która kryptowaluta ma najlepszą przyszłość?
Jakie są prognozy dotyczące przyszłości kryptowalut?

Zapytaliśmy pięciu ekspertów, na co zwracają uwagę w sektorze kryptowalut w przyszłości, i chociaż dokładne prognozy są trudne, otrzymaliśmy kilka intrygujących odpowiedzi:

Uregulowanie kwestii kryptowalut

Spodziewaj się więcej rozmów o regulacjach dotyczących kryptowalut. W Stanach Zjednoczonych odbyło się wiele debat na temat regulacji Stablecoin.

Która kryptowaluta będzie rosła w 2022 roku?
Przyszłość kryptowalut

Kongres Stanów Zjednoczonych próbuje wymyślić sposoby wprowadzenia zasad i standardów, które sprawią, że bitcoin będzie bardziej bezpieczny dla inwestorów, a jednocześnie będzie mniej atrakcyjny dla hakerów.

“Regulacja jest bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii w sektorze kryptowalut na całym świecie” – powiedział CNBC Jeffrey Wang, dyrektor generalny amerykańskiego oddziału Amber Group. “Entuzjastycznie przyjęlibyśmy jasne regulacje”.

Przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, nie ma “żadnego planu”, aby zakazać kryptowalut takich jak Ethereum w Stanach Zjednoczonych, jak wynika z jego ostatnich uwag. Gary Gensler, przewodniczący SEC i szef Commodity cryptocurrency future Trading Commission (CFTC), wielokrotnie odnosił się zarówno do obowiązków własnej agencji, jak i branży.

Prognozy dotyczące kryptowalut
Jaka jest przyszłość kryptowalut?

W rzeczywistości Gensler posunął się do stwierdzenia, że inwestorzy “z pewnością” ucierpią, jeśli nie zostaną wprowadzone dodatkowe regulacje. Co więcej, IRS ma wyraźny interes w tym, aby inwestorzy rozumieli, jak raportować wirtualną walutę w swoich zeznaniach podatkowych. Uwagi Powella i Genslera są zgodne z koncentracją administracji Bidena i innych ustawodawców na regulacji kryptowalut w ostatnich miesiącach.

Ze względu na jego złożoność i ryzyko, wiele rządów waha się, czy go regulować. “Istnieje kilka agencji, które mogą, ale nie muszą mieć władzy nad wszystkim” – mówi Wang. “Różni się to od stanu do stanu”.

Perspektywy na przyszłość dla kryptowalut
Przyszłość bitcoinów i kryptowalut

“W USA jest wiele niepewności” – wyjaśnia Wang. “Jeśli całkowicie usuniemy wszelkie ograniczenia dotyczące kryptowalut, będzie to ogromna bariera dla kryptowalut”. Ponieważ amerykańskie firmy i inwestorzy działają obecnie w środowisku bez jasnych regulacji, usunięcie wszelkich przeszkód dla kryptowalut byłoby korzystne.

Co nowa zasada może oznaczać dla inwestorów

Ustawa o infrastrukturze o wartości 1,2 biliona dolarów, którą prezydent podpisał w listopadzie, zawiera przepisy dotyczące raportowania podatkowego kryptowalut, które mogą pomóc IRS w monitorowaniu amerykańskiej aktywności kryptowalutowej. Eksperci uważają, że inwestorzy powinni zachować dokumentację wszelkich zysków lub strat poniesionych z ich kryptowalut, niezależnie od tego, czy nowa legislacja zostanie zatwierdzona.

Przyszłość kryptowalut w 2022 r.
Czy powinienem sprzedać swoją kryptowalutę?

Nowe przepisy mogą również uprościć inwestorom prawidłowe deklarowanie transakcji kryptowalutowych.

Giełdy będą musiały dostarczyć inwestorom formularze podatkowe 1099-B, które zawierają podstawowe informacje o kosztach, według Shehana Chandrasekera, CPA , szefa strategii podatkowej w CoinTracker.io, firmie zajmującej się oprogramowaniem podatkowym dla kryptowalut. “To znacznie zminimalizuje ilość czasu potrzebną do wypełnienia podatków od bitcoinów” – dodał.

Która kryptowaluta będzie eksplodować?
Jaka kryptowaluta przeżyje boom w 2022 roku?

Na już niestabilnych rynkach, oświadczenia regulacyjne mogą wysłać cenę kryptowaluty w dół. To właśnie z powodu zmienności rynku eksperci finansowi zalecają utrzymywanie wszelkich inwestycji w bitcoiny poniżej 5% całego portfela i nigdy nie wkładanie pieniędzy w coś, na co nie możesz sobie pozwolić, aby stracić.

Wielu ekspertów uważa, że regulacja jest ostatecznie korzystna dla sektora. “Rozsądna regulacja jest wygraną dla wszystkich” – twierdzi Ben Weiss, dyrektor generalny i współzałożyciel CoinFlip, platformy zakupu kryptowalut i sieci bankomatów kryptowalutowych. “Dzięki temu konsumenci mają większe zaufanie do kryptowalut, ale myślę, że musimy poświęcić nasz czas i dobrze to załatwić”.

Która kryptowaluta przyszłości uczyni mnie bogatym?
Skąd mam wiedzieć, czy kryptowaluty pójdą w górę w cenie?

zatwierdzenie ETF-u opartego na kryptowalucie

W tej dziedzinie nastąpił już znaczący rozwój, a pierwszy Bitcoin-ETF (exchange-traded fund) zadebiutował na nowojorskiej giełdzie w październiku ubiegłego roku. Pojawienie się Bitcoin-ETF reprezentuje nową i bardziej konwencjonalną technikę zakupu kryptowaluty. BITO to Bitcoin-ETF, który pozwala inwestorom kupować kryptowaluty bezpośrednio z istniejących giełd kryptowalutowych. Kryptowaluta jest przechowywana w funduszu powierniczym, a inwestorzy nie muszą się martwić o zmienność cen kryptowalut lub opiekę.

Przyszłość kryptowalut kwitła na zmienności i anonimowości
Ile będzie wart bitcoin w 2030 roku?

Robimy to na giełdzie, na rynkach obligacji, a ludzie mogą chcieć tego tutaj. Gensler dokonał tej prognozy latem na Aspen Security Forum .

Niektórzy natomiast twierdzą, że BITO ETF nie jest wystarczający, bo choć jest powiązany z bitcoinami, to w rzeczywistości nie posiada ich bezpośrednio. Fundusz, zamiast posiadać samego bitcoina, posiada kontrakty futures na bitcoina. Chociaż kontrakty futures na bitcoiny odzwierciedlają szerokie trendy w prawdziwej kryptowalucie podobne do tych obserwowanych na rzeczywistych rynkach walutowych, eksperci twierdzą, że mogą nie być idealnym substytutem.

W ciągu ostatnich kilku lat SEC kilkakrotnie rozpatrywała kwestię ETF-ów, ale BITO jako pierwszy został zatwierdzony.

Jak wysoko może zajść Etherium?
Przyszłość kryptowalut w ciągu najbliższych 5 lat

Co to oznacza dla inwestorów, jeśli kryptowaluty-ETF są dozwolone?

W tej chwili nie sposób określić, ilu inwestorów dołączy do BITO, ale fundusz już w pierwszych kilku tygodniach odnotował dużą aktywność handlową. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej dostępne są aktywa kryptowalutowe w ramach tradycyjnych inwestycji, tym więcej Amerykanów może zainwestować i mieć wpływ na rynek kryptowalut.

Możesz dodać kryptowaluty do swojego portfela od razu u tego samego brokera, u którego masz już konto emerytalne lub inne konwencjonalne konto inwestycyjne, zamiast uczyć się, jak handlować na giełdzie kryptowalut.

Jak wysoko może zajść Etherium?
Czy istnieje fundusz kryptowalutowo-ETF-owy?

Jednak inwestowanie w kryptowaluty-ETF, takie jak BITO, nadal wiąże się z takim samym ryzykiem, jak każda inna inwestycja w kryptowaluty. Nadal jest to inwestycja spekulacyjna i zmienna. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy zainwestowanych w bitcoina poprzez handel nim na giełdzie, nie powinieneś inwestować w fundusz kryptowalutowy. Zastanów się dokładnie, czy jesteś gotów podjąć szansę, że rynek kryptowalut może się załamać, zabierając ze sobą swoją inwestycję.

Zwiększona akceptacja blockchaina wśród większych instytucji

Która krypto-ETF jest lepsza?
Czy istnieje ETF, który posiada bitcoiny?

W 2021 roku kilka dużych firm z różnych sektorów wyraziło zainteresowanie, a w niektórych przypadkach zainwestowało w kryptowaluty i technologię blockchain. AMC niedawno stwierdziło, że będzie w stanie przetwarzać płatności bitcoinowe do końca roku.

Instytucje finansowe, takie jak PayPal i Square, również objęły kryptowalutę. Użytkownicy mogą korzystać z ich platform do dokonywania zakupów. Pomimo posiadania miliardów dolarów w aktywach kryptowalutowych, Tesla nadal przyjmuje płatności bitcoinami. Podobno coraz więcej osób decyduje się na ten skup.

Czy kryptowaluty-ETF są bezpieczne?
Jak inwestować w krypto-ETF-y?

“Jesteśmy w środku boomu, a w miarę upływu czasu będzie on tylko większy” – dodaje Ebner.

NAJLEPSZE NOWE KRYPTOWALUTY DO KUPIENIA W 2022 R.

Według ekspertów, do drugiej połowy 2018 roku nawet większe międzynarodowe firmy mogą jeszcze bardziej przyspieszyć proces adopcji. “To, co widzimy, to instytucje angażujące się w kryptowaluty, takie jak Amazon lub duże banki” – dodaje Weiss. Duży detalista, taki jak Amazon, może “rozpocząć reakcję łańcuchową i zapewnić legitymację” poprzez jej przyjęcie.

Czy warto kupić bitcoinowy ETF?
Czy warto kupić bitcoinowy ETF?

W rzeczywistości, według Business Insider, Amazon reklamował się w ostatnich tygodniach dla “menedżera produktu walut cyfrowych i blockchain”. Walmart również szuka specjalisty od blockchaina, który poprowadzi jego strategię.

Co jeszcze przyjęcie instytucjonalne oznacza dla inwestorów?

Więcej sklepów akceptujących kryptowaluty nie będzie miało teraz większego sensu dla większości klientów, ale więcej sprzedawców prawdopodobnie zacznie to robić w przyszłości kryptowalutowej. Minie jeszcze dużo czasu, zanim ktoś zdecyduje się wydać Bitcoin na przedmioty lub usługi, ale dalsza adopcja instytucjonalna może doprowadzić do dodatkowych przypadków użycia dla zwykłych jednostek, które następnie wpłynęłyby na kursy Bitcoin.

Czy inwestorzy instytucjonalni inwestują w kryptowaluty?
Jaka część bitcoinów jest w posiadaniu inwestorów instytucjonalnych?

Nic nie jest pewne, ale jeśli używasz kryptowaluty jako długoterminowej inwestycji, to im bardziej jest ona wykorzystywana w “prawdziwym świecie”, tym bardziej prawdopodobny jest wzrost popytu i wartości.

Długoterminowa perspektywa Bitcoina

Ponieważ bitcoin jest najbardziej wartościową kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, a reszta rynku ma tendencję do podążania za jego ruchami, służy jako dobry wskaźnik rynku kryptowalut jako całości.

Co oznacza adopcja w kryptowalutach?
Dlaczego firmy przyjmują kryptowaluty?

W 2021 roku cena bitcoina gwałtownie wzrosła i osiągnęła nowy rekord wszech czasów w listopadzie, kiedy to osiągnęła 68 000 dolarów. Ten najnowszy szczyt przewyższa poprzednie maksima 60 000 USD ustanowione w kwietniu i październiku, a także letni spadek do poziomu poniżej 30 000 USD w lipcu. Eksperci zalecają rozpoczęcie od zaledwie 5% do 20% portfela w kryptowalucie, ponieważ nadal jest ona uważana za inwestycję spekulacyjną.

Ile będzie wart BTC w 2030 roku?
Ile będzie wart bitcoin za 5 lat?

Ile mogą być warte bitcoiny w przyszłości? Nie wiadomo kiedy, ale wielu ekspertów uważa, że bitcoin przekroczy 100 000 dolarów. Według Kiana Danyal, autora książki “Cryptocurrency Investing for Dummies”, historia Bitcoina może dostarczyć wskazówek co do tego, co ma nadejść.

Według Danyala, w całym 2011 roku miały miejsce liczne znaczące wzrosty ceny Bitcoina, z późniejszymi pullbackami. “Przewiduję, że Bitcoin doświadczy zmienności w krótkim okresie i wzrostu w długim okresie”.

Ile będzie wart bitcoin w 2022 roku?
Ile będzie wart BTC w 2025 roku?

Co zmienność ceny Bitcoina oznacza dla inwestorów?

Kolejną przyczyną, dla której inwestorzy powinni mieć długoterminową perspektywę, jest zmienność Bitcoina. Nie przejmuj się krótkoterminowymi wahaniami, jeśli kupujesz z myślą o długoterminowym potencjale wzrostu. Największą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nie patrzeć na swoje inwestycje kryptowalutowe lub “ustawić i zapomnieć”. Eksperci nadal doradzają nam, że kiedy cena porusza się w górę lub w dół, nie sprawdzaj codziennie stanu swojego konta.

Ile może być wart bitcoin za 20 lat?
Kto posiada najwięcej bitcoinów?

Przyszłość kryptowalut jest świetlana

Możemy zgadywać, jaką wartość kryptowaluty mogą mieć dla inwestorów w najbliższej przyszłości (i wielu to zrobi), ale faktem jest, że jest to wciąż nowa i spekulacyjna inwestycja, bez historii, na której można oprzeć oczekiwania. Bez względu na to, co jakikolwiek ekspert ma do powiedzenia lub wierzy, nikt nie wie dokładnie. Dlatego tak ważne jest, aby inwestować tylko to, co jest wygodne do utraty i mieć długoterminowe spojrzenie na kryptowaluty.

Co powinieneś wiedzieć o przyszłości kryptowalut
Kryptowaluty: świetlana przyszłość

“Gdybyś obudził się pewnego ranka, aby odkryć, że kryptowaluty zostały zakazane przez kraje rozwinięte i straciły swoją wartość, czy byłbyś O.K?” Według Fredericka Stanilda z Lifewater Wealth Management w Atlancie w stanie Georgia, “Czy nie byłoby to do bani?”.

Utrzymuj swoje inwestycje na niewielkim poziomie i unikaj stawiania inwestycji w kryptowaluty przed innymi celami finansowymi, takimi jak fundusze emerytalne i spłata długów.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject