Jak używać strategii Breakout w Tradingu Bitcoin

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jak przewidzieć wybicie w Crypto?

Najlepszą kombinacją wskaźników do wykrywania prawdziwego wybicia w handlu kryptowalutami jest prawdopodobnie wolumen i analiza świecowa. W rezultacie, kluczowym wskaźnikiem, na który należy zwracać uwagę podczas handlu na wybiciach jest wybicie z ustalonego poziomu wsparcia lub oporu, które jest dobrze wspierane przez wysoki wolumen handlowy.

⚡️ Czy strategia breakout jest zyskowna?

Dolna linia. Zakresy są proste do zidentyfikowania, co czyni podejście range breakout bardzo popularnym. Wielu traderów traci jednak pieniądze stosując tę metodę z powodu fałszywych wybić, wycofania się z punktu wybicia i nierealistycznych oczekiwań.

⚡️ Co robi strategia breakout na kryptowalutach?

Wybicie ma miejsce, gdy cena utrzymuje się poniżej poziomu oporu lub powyżej poziomu wsparcia przez dłuższy czas. Wielu traderów ustala punkty wejścia i poziomy stop-loss rysując linię w piasku na poziomie oporu lub wsparcia.

⚡️ Jak rozpoznać fałszywe wybicie?

Jeśli cena wzrasta powyżej 100$, to jest to wybicie. Jeśli cena następnie spada poniżej 100$ i kontynuuje to, jest to fałszywe wybicie. Wybicie straciło impet, a cena się cofnęła. Fałszywe wybicie pokazuje, że nie było wystarczającego zainteresowania kupujących, aby utrzymać cenę powyżej oporu lub poniżej wsparcia po tym jak wzrosła.

Porady i szczegóły dotyczące wykresów i planowania

Zanim podejmiesz się handlu, musisz mieć przygotowaną strategię – w przeciwnym razie, pójdzie to strasznie źle!

W tym poście pokażemy Ci, jak wykorzystać strategię handlu kryptowalutami o wysokim prawdopodobieństwie, aby uzyskać duże zyski krok po kroku – nawet jeśli jesteś nowicjuszem.

Czy strategia breakout jest zyskowna?
Jak wykorzystać strategię breakout?

Strategia Breakout.

Nasza przykładowa strategia breakout wygląda następująco:

Identyfikujemy to, czego szukamy: wybicie altcoina z większym nadchodzącym ruchem o co najmniej 50% (który przewidujemy, że nastąpi wkrótce). Chcemy kupować taniej i sprzedawać więcej.

Okres trwania handlu powinien wynosić kilka dni (może nawet kilka tygodni). Duże swingi mogą wystąpić w ciągu jednego dnia, ale są one raczej rzadkością.

Czym jest 15-minutowa strategia breakout?
Jaki jest najlepszy wskaźnik dla strategii breakout?

Wykresy są używane w BTC

Wykorzystujemy co najmniej dwa wykresy: tygodniowy i/lub dzienny, a także 4-godzinny. Wykres tygodniowy lub dzienny pozwala zobaczyć pełny obraz ceny altcoina od początku do końca, co pozwala lepiej zorientować się, jak nisko spadł w dużym ujęciu i innych statystykach. Ramy czasowe zapewniają również lepszą perspektywę tego, gdzie może nastąpić wybicie.

Powody, dla których nie należy handlować na wybiciach z przedziału
Jaki jest najlepszy wskaźnik dla strategii breakout?

Aby uzyskać więcej pomysłów i strategii, czytaj dalej – zapisz się na ten newsletter, aby otrzymywać aktualizacje.

Pierwszym krokiem w zakładaniu ogrodu społecznego jest ustalenie wszystkich niezbędnych szczegółów, w tym:

1. Wejdź na stronę .

Pierwszym krokiem w naszej strategii jest zlokalizowanie odpowiedniego wejścia.

Kiedy powinienem kupować akcje z przełamaniem?
Kiedy powinienem kupować breakouty?

Na tym etapie wykonalne jest wykorzystanie standardowego podejścia buy breakout. Na wielu wykresach altcoinów można zaobserwować ekstremalnie niskie rejony. Większość altów straciła w ostatnich miesiącach znaczną ilość wartości. Te są porównywalne z tymi:

Skąd wiesz, że masz breakout?
Jak identyfikować breakouty w tradingu?

Strategia breakout polega na znalezieniu obszarów oporu lub wsparcia, gdzie cena przebije się w nowym kierunku. Wybicie następuje w dół z obszaru niedawnego wyżu (oporu) lub w górę z obszaru niedawnego niżu (wsparcia).

Co to jest breakout?
Wybicie może nastąpić na poziomie horyzontalnym lub diagonalnym

Trudność polega teraz na tym, by zorientować się, jak długo potrwa oderwanie się od dna cenowego. Jeśli tego nie zrobisz, być może będziesz musiał czekać tygodnie lub miesiące, aż cena nieumyślnie rozpocznie ponownie rynek byka, jeśli tak się stanie.

Szukamy więc mieszanki dwóch cech:

Identyfikacja inwestora breakout
Szukaj nisko wycenionych alternatywnych kryptowalut z potwierdzonymi sygnałami wybicia.

Mając to na uwadze, będziesz miał znacznie większe szanse na złapanie wzrostu na wykresie wcześniej niż później. W ten sposób nie uzyskasz najniższej ceny wejścia, ale wykres prawdopodobnie wkrótce pójdzie w górę.

Cryptocurrency breakout strategy

Podejście Heikin-Ashi jest metodą pozwalającą na szybsze wykrycie trendu. Usuwa szumy rynkowe i sprawia, że łatwiej jest dostrzec trendy, jak widać na poniższym wykresie:

Jak widać, metoda ta pozwala nam na kupno na dnie trendu wzrostowego i sprzedaż.

Oto przykład wykresu tego, czego szukamy: wykres, który wygląda na to, że już uderzył w swoje dno i może rozpocząć trend wzrostowy w najbliższej przyszłości.

Realizacja strategii breakout
Gdzie umieścić nasz stop loss

Wykres dzienny przedstawia pierwszą przesłankę do wybicia.

Ale brzmi to dość łatwo, prawda? Ale diabeł tkwi w szczegółach:

Inwestor dokonuje zakupu w szczytowym momencie nowego trendu wzrostowego, przewidując, że rynek będzie kontynuował wzrost. W rezultacie jest prawdopodobne, że spadek nie jest wynikiem błędu, ale raczej początkiem wzrostu.

ryzyko do zysku w wyniku tego setupu handlowego?
Przykład strategii breakout

Kiedy odkryjesz wybicie, jak na poniższym rysunku, poczekaj na potwierdzenie wybicia. Chcemy potwierdzenia, że wyższe low utworzyło się powyżej wcześniejszej strefy oporu (reprezentowanej przez naszą czarną linię).

Wybicie wydaje się potwierdzone, gdy cena pozostaje powyżej niedawnego oporu, który powinien zamienić się we wsparcie. Potwierdzenie staje się jeszcze silniejsze, gdy otrzymamy drugie wyższe low.

Część tej strategii breakout
Strategia Breakout

Obecny wykres EOS jest dobrą ilustracją tego rodzaju rozwoju:

Potencjał strategii breakout
Breakout trade

Zielony prostokąt wyznacza strefę kupna.

2. Stop Loss

Poniższy rysunek pokazuje nasz przykład z ceną wejścia i miejscem, w którym umieściliśmy stop loss.

Ustaw zlecenie stop zaraz po wejściu do zakładu, aby zabezpieczyć się, jeśli nic nie pójdzie zgodnie z planem.

Nagłe, niespodziewane wiadomości fundamentalne mogą spowodować, że cena akcji spadnie i pozostanie poniżej twojego wejścia przez dłuższy okres czasu. Jest to coś, czego chcesz uniknąć.

Transakcja breakout to każdy ruch ceny poza określony obszar wsparcia lub oporu.
Twój stop loss powinien być zawsze umieszczony powyżej lub poniżej świecy wybicia.

Zastosuj strefę Stop Loss, gdy jesteś na swoim koncie handlowym po raz pierwszy.

Stop-loss jest strategią zabezpieczającą przed spadkiem na rynku. Używanie stop-loss ma sens w przypadku, gdy trend wydaje się być złamany (przynajmniej na razie); w tym przypadku profesjonalni inwestorzy wychodzą szybko, zanim pojawią się dodatkowe szkody.

Przypomnienie tego, co przydarzyło się tysiącom traderów latem 2017 roku, kiedy nie spodziewali się, że ich monety tak bardzo się pogrążą.

Przykład wejścia i stop loss

Jaka jest najlepsza strategia breakout?
Czy potrzebujesz wskaźników do handlu na breakoutach?

Ważne jest, aby zrozumieć, że stop out nie jest be-all i end-all swojego doświadczenia handlowego.Zwycięzcy różnią się od przegranych ze względu na brak emocjonalnych kwestii związanych z zatrzymaniem.

Można o tym myśleć racjonalnie, zwłaszcza w sferze kryptowalut. Dlatego jedna duża wygrana jest z nawiązką rekompensowana przez kilka małych strat. Zwłaszcza w dziedzinie kryptowalut. W rezultacie, opieranie się emocjom na pojedynczym handlu jest krytyczne.

Czy strategie breakout są niezawodne?
Przykład wyzwalacza stop-out:

Drugi wyższy niższy zakres wybicia byłby strefą kupna. Cena jednak runęła w dół, a stop został umieszczony poniżej linii wsparcia boxu. Spójrzcie jak miło byłoby się stamtąd wydostać.

Jedna duża korzyść równoważy kilka drobnych strat.

Wielu inwestorów unika stosowania stop lossów z obawy przed uruchomieniem ich stopów.

Amatorzy są zazwyczaj emocjonalnie związani ze swoimi obecnymi zawodami. Zakochują się w monecie, cała ich nadzieja i ambicja jest podprogowo skierowana w stronę altcoina, którego właśnie kupili, i nie mogą już dłużej pozostać neutralni.

Jak uzyskać ogromne zyski z prostym handlem breakout na kryptowalutach
Czy strategia breakout jest opłacalna?

Kiedy cena obraca się przeciwko nim, nie chcą tego zaakceptować. “To nie może być prawda; daj spokój, kochanie… ” Wpadają w przesądy i sentymentalizm, zamiast wziąć małą stratę i przejść do następnego handlu. – Nie daj się zwieść takiemu entuzjazmowi. Zachowaj chłodną głowę.K na przykładzie wykorzystania zlecenia stop-loss:

3. Zysk docelowy.

Prognozujemy, gdzie cena może wyjść poza strefę wybicia w ciągu kilku dni. To daje nam stosunek ryzyka do zysku, który może być po prostu teoretycznym stosunkiem opartym na twoich założeniach, ale nadal jest krytyczny do oceny, ponieważ wyjaśnia, dlaczego dokonujesz transakcji i czy warto próbować.

Jaka jest najlepsza strategia handlu kryptowalutami?
Co sprawia, że crypto breakout trade?

Jak analizować cele dochodowe:

Dlaczego uważamy, że w tej sytuacji cena tej opcji może wzrosnąć o co najmniej 50%?

W tym scenariuszu do naszych szacunków wykorzystaliśmy przeszłe poziomy oporu i wsparcia. Kiedy ceny zaczynają ponownie rosnąć, często wracają do wcześniejszych znaczących punktów cenowych. Poziom, na którym się przełamała, na przykład:

Co to jest crypto breakout
Crypto breakout trade strategy

Ruch cenowy od dnia premiery.

Ta długa czerwona świeca, po której nastąpiło kilka dni niedźwiedzich świec, rozbiła ten dawny poziom wsparcia i 18 sierpnia przetestowała poziom 10,50 USD. Jest to obszar, w którym jest spory potencjał. Patrząc na zrzut ekranu wykonany w tamtym czasie, można zauważyć, że cena przebiła już to minimum

Mamy więc docelowy zysk w wysokości 50% lub więcej, co jest osiągalne.Tutaj widzisz cel na detalu 4-godzinnym obok naszego wejścia:

Anatomia handlu na breakout trade
Najlepsza kryptowalutowa strategia day tradingu do handlu na wybiciach kryptowalut.

Listopadowe wybicie w EOS nastąpiło na wykresie 4-godzinnym. Z dokładnie pokazaną strefą docelową,

Do tej pory nie wiedzielibyśmy, jak bardzo cena może wzrosnąć w następnej kolejności. W związku z tym, aby być w tym pewnym, bralibyśmy częściowe zyski

Rozważmy sytuację, w której bierzesz połowę:

Strategie handlu kryptowalutami, które musisz znać
Strategia handlu kryptowalutami

Pierwszy depozyt został złożony w wysokości 0,00017776 BTC, co stanowi równowartość 8 243 USD w dniu dzisiejszym.

Koszt wyjścia wyniósł 0,00026295 USD.

0,00008,19 (około 50% ceny)

Możesz pozwolić, aby druga połowa toczyła się i zobaczyć, jak daleko zajdzie. Po raz kolejny, nasz stop loss służy jako narzędzie zarządzania ryzykiem. Przesuwamy go powyżej naszej ceny wejścia, aby zapobiec odwróceniu się ceny w celu utrzymania trendu.

Jak zidentyfikować breakout trade i fałszywe sygnały podczas handlu
Jak identyfikować wybicia i fałszywe sygnały podczas handlu

Przeszedłeś przez najgorsze i jesteś teraz czysty. Nawet jeśli twój dom został całkowicie zalany, otrzymasz całkowity zwrot kosztów w wysokości 61 000 dolarów.

Podnieś stop loss jeszcze raz i pozwól zwycięzcy odejść:

Co to jest crypto breakout trade 2022
Wskaźnik przebicia

Zlecenie stop loss ma zarówno zalety jak i wady:

  • Wadą jest to, że jeśli cena osiągnie Twój poziom stop-loss, automatycznie wyjdziesz.
  • Wadą jest to, że nigdy nie osiągniesz szczytu, ponieważ stop zawsze będzie na dole. Tak więc jest to kwestia osobistych preferencji, czy chcesz ręcznie zablokować zyski na poziomie, który z punktu widzenia obliczeń jest bezsprzecznie dużym zyskiem i oczekiwał od transakcji.
Strategia handlowa breakout
Handel na zrywie za i przeciw
  • Możesz chcieć utrzymać większość swojej pozycji na wyższych poziomach ruchu fal cenowych, jeśli masz osobisty styl i potrzebujesz więcej czasu na podjęcie decyzji; jednak jeśli cena następnie spadnie, zarobisz więcej pieniędzy niż gdybyś pozwolił stop lossowi zdecydować.
  • Pomiędzy 0.00030000 a 0.00035000, osiągnąłbyś zysk w wysokości 100 procent, jeśli zamknąłbyś się po 0.0001776!

Spojrzenie profesjonalistów na zyski: nPodstawowe ogólne myślenie o zarobkach:

Traderzy, którzy są dobrzy w tym co robią, rozpoznają to i chętnie odchodzą od handlu.

Wskaźnik breakout
Handel na przełomie jak to działa

Amatorzy mają tendencję do łapania się w pośpiechu i zaniedbują zwracanie uwagi na to, gdzie cena już była, fiksując się na coraz wyższych szczytach, zamiast zablokować zyski, gdy się pojawią. W takich sytuacjach powinni przynajmniej zapewnić inwestorom możliwość zakupu poprzez przesunięcie stop loss wyżej.

Przełomowa formuła handlowa
Breakout trading jak obliczyć

Podejmowanie zbyt wielu ryzyk – “Pułapka nadmiernych oczekiwań”.

Drugim błędem, który często popełniają początkujący traderzy, jest nierealizowanie zysków, kiedy je mają, z powodu chciwości: ponieważ porównują wykres do innych, gdzie cena osiągnęła określone ekstremalne maksima, mają pewne oczekiwania co do tego, jak wysoko cena powinna wzrosnąć.

Handel kryptowalutami w MAY 2022 r.
breakout trading strategy

Handel z tak znaczącą tendencją jest ryzykowny: początkujący inwestorzy często czekają zbyt długo, aby zablokować zyski, zazwyczaj aż minie szczyt i cena zacznie spadać.

Jeszcze bardziej przerażające jest to, że wielu traderów będzie nawet obserwować cenę, aż znajdą nas z niczym. Ewentualnie mogą stracić pieniądze w handlu, w którym mieli okazję osiągnąć znaczny zysk! Ale może 80% zamiast 200%, co i tak jest lepsze niż nic.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject