Czym Jest Handel Arbitrażowy?: Dogłębny przewodnik

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy BOT arbitraż kryptowalut jest opłacalny?

Jeśli Twoja strategia jest udana, podejście do arbitrażu handlu kryptowalutami może być całkiem lukratywne. Ze względu na krótkie ramy czasowe związane z wyceną kryptowalut, bot, który wybierzesz dla tego rodzaju handlu, powinien być bardzo szybki. Wynika to z faktu, że rynek jest nieprzewidywalny, a ceny zawsze się zmieniają.

⚡️ Czy można stracić pieniądze na arbitrażu?

Podczas kryzysu towarowego inwestor może stracić pieniądze w dniu zbieżności arbitrażu. W tym przypadku inwestor jest w gorszej sytuacji niż gdyby zainwestował tylko w aktywa wolne od ryzyka.

⚡️ Jakie są wady arbitrażu?

Główną wadą funduszy arbitrażowych jest brak ich niezawodności. Fundusze arbitrażowe nie są szczególnie opłacalne na stabilnych rynkach, o czym była mowa wcześniej. Fundusz może skutecznie stać się funduszem obligacji, choć tymczasowo, jeśli nie ma dostępu do wystarczającej liczby udanych transakcji arbitrażowych.

⚡️ Czy fundusz arbitrażowy jest wolny od podatku?

Dla celów podatkowych, fundusze arbitrażowe są uważane za fundusze akcyjne. Inwestorzy, którzy posiadali te programy przez mniej niż rok, byli objęci 15% podatkiem od zysków kapitałowych, a inwestorzy, którzy sprzedali je po roku, płacili tylko 10% podatku od długoterminowych zysków kapitałowych.

Handel arbitrażowy kryptowalutami to forma strategii handlowej, w której inwestorzy czerpią zyski z niewielkich różnic cenowych na wielu rynkach lub giełdach. Handel kryptowalutami polega na kupowaniu aktywów cyfrowych na jednej giełdzie i natychmiastowym sprzedawaniu ich (często) po wyższej cenie na innej giełdzie.

Czym jest kryptowalutowy arbitraż?
Czy arbitraż kryptowalutowy jest opłacalny?

Arbitraż to rodzaj handlu, w którym wykorzystuje się różnice cenowe pomiędzy dwoma rynkami. Oznacza to zarabianie pieniędzy poprzez wykorzystanie rozbieżności cenowych pomiędzy dwoma miejscami. Kolejną zaletą tej techniki jest to, że można to zrobić bez konieczności posiadania drogiej infrastruktury lub doświadczenia jako inwestor.

Czym jest handel arbitrażowy i jak działa?

Jak handlować arbitrażem kryptowalutowym?
Czy arbitraż kryptowalutowy jest legalny?

Arbitraż jest standardową praktyką na tradycyjnych rynkach finansowych od dziesięcioleci. Pomimo tego wydaje się, że coraz więcej uwagi poświęca się potencjalnym możliwościom arbitrażu na rynku kryptowalut.

Jest to najprawdopodobniej spowodowane reputacją rynku kryptowalut, który charakteryzuje się ekstremalną zmiennością w porównaniu do innych rynków finansowych. Oznacza to, że ceny kryptowalut są znane ze znacznych zmian w czasie. Handlowcy arbitrażowi mają o wiele więcej możliwości znalezienia zyskownych rozbieżności cenowych, ponieważ aktywa kryptowalutowe zmieniają ręce na setkach giełd 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Czy arbitraż BOT jest opłacalny?
Czym jest arbitraż kryptowalutowy i czy warto go stosować

Aby skorzystać z różnicy w cenie aktywa cyfrowego na dwóch lub więcej giełdach, wystarczy określić marżę między dwoma lub więcej giełdami i wykonać serię transakcji.

Rozważmy sytuację, w której bitcoin jest handlowany po 45 000 USD na Coinbase i 45 200 USD na Kraken. W tym scenariuszu kryptowalutowi arbitrażyści mogą zidentyfikować różnicę w cenie i kupić bitcoin na Coinbase, aby sprzedać go na Kraken, aby osiągnąć zysk w wysokości 200 USD. Jest to przykład transakcji krypto-arbitrażowej.

Czy można stracić pieniądze na arbitrażu?
Przewodnik po arbitrażu kryptowalutowym

Dlaczego ceny na giełdach kryptowalut są tak różne?

Centralizacja wymiany.

Pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć, jest to, że cena aktywów na scentralizowanych giełdach jest określana przez najnowsze dopasowane zlecenie Bid-Ask w książce giełdy. Innymi słowy, cena aktywów cyfrowych w czasie rzeczywistym na giełdzie jest określana przez najbardziej aktualną cenę, po której inwestor kupuje lub sprzedaje ten towar.

Arbitraż kryptowalutowy: jak działa i strategie handlowe
Czy handel arbitrażem jest legalny?

Na przykład, jeśli ostatnie pasujące zlecenie na giełdzie to zakup bitcoinów o wartości 60 000 dolarów, cena ta staje się ostateczną ceną bitcoinów na platformie. Po tym nastąpi kolejne dopasowane zlecenie, które ponownie ustali cenę bitcoina. W rezultacie, określenie ceny na giełdzie jest ciągłym wysiłkiem w celu określenia wartości rynkowej aktywów cyfrowych w danym czasie.

Cena jest również zróżnicowana, ponieważ popyt inwestorów na dane aktywo różni się nieznacznie w zależności od giełdy.

W jaki sposób działa handel arbitrażowy?
Co jest przykładem arbitrażu?

Giełdy, które są zdecentralizowane

Z drugiej strony zdecentralizowane giełdy kryptowalutowe stosują inne podejście do wyceny aktywów kryptowalutowych. Polega bezpośrednio na traderach kryptowalutowych, aby utrzymać ceny zgodne z tymi wyświetlanymi na innych giełdach, zgodnie z metodą “automatycznego animatora rynku”.

W jaki sposób działa handel arbitrażowy?
Jak zostać traderem arbitrażowym?

Drugim rodzajem zdecentralizowanej wymiany jest liquidity pool, który wykorzystuje pule płynności do dopasowania kupujących i sprzedających. Zamiast systemu księgi zamówień, w którym kupujący i sprzedający spotykają się, aby handlować aktywami kryptowalutowymi po określonej cenie i ilości, zdecentralizowane giełdy wykorzystują pule płynności. Każda para handlowa kryptowalut wymaga własnej, oddzielnej puli. Jeśli ktoś chce zmienić eter ( ETH )

Jak mogę zarobić na arbitrażu?
Czy arbitraż jest możliwy?

Każda pula jest finansowana przez indywidualnych kontrybutorów, którzy przekazują swoje własne kryptowaluty, aby umożliwić innym handel w zamian za część opłat transakcyjnych puli. Metoda ta ma kilka korzyści, jedną z nich jest to, że handlowcy nie muszą czekać na kontrahenta (counter-tradera), aby kupić lub sprzedać aktywa po określonej cenie. Handel może być również prowadzony o każdej porze dnia i nocy.

Oba aktywa w puli (A i B) są wspierane przez równanie matematyczne na najpopularniejszych zdecentralizowanych giełdach. Ta formuła zapewnia, że stosunek aktywów w puli jest zrównoważony.

Dlaczego cena bitcoina zmienia się na całym świecie?
Dlaczego różne giełdy oferują różne ceny?

Kiedy zmienia się stosunek aktywów w puli, to tak jakby ktoś sprzedał sumę ETH i kupił podobną liczbę tokenów LINK. Proces sprzedaży ETH za LINK, a następnie odkupienia ETH za LINK nazywa się “rebalancingiem”.

Kiedy ceny zaczęły rosnąć, handlowcy byli zachęcani do usuwania mniej wartościowych LINK i dodawania ETH w celu zrównoważenia rynku.

Kiedy trader znacząco zmienia stosunek w puli (dokonując dużej transakcji), może to spowodować znaczne różnice w cenie pomiędzy aktywami w puli a ich wartością rynkową (średnia cena odzwierciedlona na wszystkich innych giełdach).

Co sprawia, że kryptowaluty rosną lub spadają?
Czy arbitraż kryptowalutowy jest nadal opłacalny?

Strategie dla krypto-arbitrażu są podzielone na kilka kategorii.

Istnieje kilka metod dla kryptowalutowych arbitrażystów, aby zarabiać na niedoskonałościach rynku. Do niektórych z nich należą:

 • Arbitraż międzygiełdowy jest najpopularniejszą formą handlu arbitrażowego, w którym trader próbuje zarobić, kupując kryptowalutę na jednej giełdzie, a następnie sprzedając ją po większej cenie na innej.
 • Arbitraż międzygiełdowy: Jest to kolejny rodzaj handlu arbitrażowego między giełdami. Kluczowym rozróżnieniem jest to, że giełdy znajdują się w różnych krajach. Korzystając z arbitrażu przestrzennego, można na przykład wykorzystać rozbieżności w podaży i popycie bitcoinów w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej.
Co to są strategie arbitrażowe?
Czy arbitraż kryptowalutowy jest legalny?
 • Arbitraż trójstronny to strategia, w której środki są przenoszone między trzema lub więcej aktywami cyfrowymi na tej samej giełdzie, aby zyskać na różnicy cenowej między jedną lub dwiema kryptowalutami. Inwestor może na przykład ustawić cykl handlowy, który obejmuje bitcoin i kończy się na bitcoinie.

Sprzedawca mógł sprzedać bitcoin za eter, następnie eter za Cardano ADA token, a na koniec bitcoin z powrotem do Ciebie. W tym przykładzie przedsiębiorca przeniósł swoje fundusze między trzema parami handlowymi kryptowalut – BTC/ETH -> Kupujący może kupić bitcoiny, handlować nimi za eter, a następnie handlować nimi zaCardano ADA token przed zwróceniem ich do bitcoina. W ten sposób zyskuje na różnicy cenowej między tymi trzema kryptowalutami.

Co to są strategie arbitrażowe?
Czy na arbitrażu można stracić pieniądze?

Arbitraż statystyczny to strategia handlu kryptowalutami, która próbuje wykorzystać krótkoterminowe nierówności na rynku. Opiera się na modelach statystycznych i algorytmach uczenia maszynowego, aby przewidzieć przyszłe ceny.

Jeśli ceny którejkolwiek z trzech par handlowych kryptowalut rozejdą się, inwestor będzie miał więcej bitcoinów niż miał na początku handlu. Wszystkie transakcje odbywają się tutaj na jednej giełdzie. W rezultacie inwestor nie musi wysyłać ani odbierać pieniędzy na wielu giełdach.

Jak zarabiać na arbitrażu?
Jak znaleźć możliwości arbitrażu?

Zdecentralizowany arbitraż: Zdecentralizowane metody rozliczeń, takie jak 0x i Kyber Network, umożliwiają handel automatycznym animatorom rynku (AMM). Te inteligentne kontrakty wykorzystują zautomatyzowane i zdecentralizowane programy zwane oracles do zbierania danych z zewnętrznych źródeł.Arbitrzy mogą zyskać, jeśli cena par handlowych kryptowalut różni się znacznie od ich cen spot na scentralizowanych giełdach.

podejście często wykorzystuje modele matematyczne i boty handlowe do przeprowadzania transakcji arbitrażowych o wysokiej częstotliwości w celu maksymalizacji zysków. Boty handlowe to zautomatyzowane systemy handlowe, które wdrażają złożone strategie w celu wykorzystania nieefektywności rynku.

Czy istnieje ryzyko w handlu arbitrażowym kryptowalutami?
Jak rozpocząć arbitraż?

Najpopularniejszym botem arbitrażowym kryptowalut jest prawdopodobnie Haasbot, który obsługuje wiele giełd i strategii.

Innym popularnym botem arbitrażowym kryptowalut jest Cryptohopper, który również obsługuje wiele giełd i strategii.

Dlaczego arbitraż kryptowalutowy jest uważany za metodę o niskim ryzyku?

Czy arbitraż powinien być wolny od ryzyka?

W przeciwieństwie do day traderów, traderzy kryptowalutowi nie muszą przewidywać przyszłych cen bitcoinów ani realizować transakcji, które mogą zająć godziny lub dni, aby przynieść zysk.

Traderzy wykorzystują oczekiwania określonego zysku do podejmowania decyzji, zamiast analizować nastroje na rynku lub polegać na innych prognozach cenowych. Jest również możliwe, aby traderzy wchodzili i wychodzili z transakcji arbitrażowej w ciągu sekund lub minut, w zależności od ich zasobów. W rezultacie, na podstawie tego, co zostało powiedziane wcześniej, możemy wyciągnąć następujące wnioski:

Jakie są zagrożenia związane z arbitrażem?
Czy arbitraż kryptowalutowy jest opłacalny?
 • Niebezpieczeństwo handlu kryptowalutami jest nieco niższe niż w innych metodach handlu, ponieważ zwykle nie wymaga analizy predykcyjnej.
 • Inwestorzy, którzy angażują się w arbitraż muszą przeprowadzać transakcje, które trwają nie dłużej niż kilka minut. Z tego powodu ryzyko handlowe jest niewielkie lub żadne.

Ryzyko związane z handlem arbitrażowym kryptowalutami

Istnieje kilka elementów, które mogą zaszkodzić rentowności arbitrażysty. Możliwości arbitrażowe o niskim stopniu ryzyka mają negatywny wpływ na zarobki; niższe ryzyko skutkuje mniejszymi zyskami. Dlatego krypto arbitrażyści muszą dokonywać ogromnych ilości transakcji, aby osiągnąć znaczące zarobki. Co więcej, handel arbitrażowy nie jest całkowicie darmowy.

Jak korzystać z arbitrażu w handlu kryptowalutami?
Czym jest strategia arbitrażowa?

Opłaty

Dwie giełdy mogą mieć różne koszty wypłaty, depozytu i handlu. Te prowizje mogą się nawarstwić i wyeliminować Twoje zyski. Załóżmy, że opłata za wypłatę z Coinbase, koszt depozytu Kraken i opłata handlowa Kraken wynoszą 2 procent. Całkowity koszt realizacji tej transakcji wynosi 45 000 $ + (2% * 45 000 $) = 45 900 $. Musiałbyś osiągnąć 900 dolarów zysku, aby osiągnąć próg rentowności!

Jakie są osobliwości ryzykownego inwestowania arbitrażowego?
Co to jest arbitraż wyjaśnij na przykładzie?

Warunki

Większość giełd ma różne kursy wymiany kryptowalut na fiaty. Terminy te mogą być również niekorzystne dla arbitrażystów w krótkim okresie czasu. Znalezienie najbardziej korzystnego kursu wymiany kryptowalut na fiat może zająć arbitrażystom kilka godzin lub dni.

Jak rozpocząć handel arbitrażowy

Jeśli chcesz rozpocząć handel arbitrażowy kryptowalutami, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić w pierwszej kolejności:

Jakie są osobliwości ryzykownego inwestowania arbitrażowego?
Jakie są trzy warunki zaistnienia arbitrażu?
 • Poznaj różne rodzaje giełd i dowiedz się, jak działają.
 • Zapoznaj się z najpopularniejszymi strategiami arbitrażu kryptowalutowego.
 • Wybierz bot arbitrażowy kryptowalut, który pasuje do Twoich potrzeb.
 • Wybierz giełdy, na których chcesz handlować i utwórz konta.
 • Podłącz swoje portfele kryptowalutowe do giełd.
 • Rozpocząć handel!

Handel arbitrażowy może być świetnym sposobem na zarabianie kryptowalut bez podejmowania zbyt dużego ryzyka. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że arbitraż kryptowalutowy nie jest całkowicie wolny od ryzyka. Pamiętaj, aby edukować się na temat ryzyka związanego z tym, zanim zaczniesz handlować.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject