Jak kryptowaluty i inflacja wpływają na świat

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jak kryptowaluty pomagają w walce z inflacją?

Inwestor może zdecydować się na inwestowanie w kryptowaluty zamiast konwencjonalnych i alternatywnych aktywów w celu stworzenia i utrzymania bogactwa. Inwestor może kupić kryptowalutę z zamiarem zwiększenia jej wartości, dzięki czemu jest mniej podatny na zmiany w dolarze amerykańskim.

⚡️ Czy kryptowaluty są odporne na recesję?

Istnieją tysiące kryptowalut, a prawie wszystkie nie przetrwają spadku rynku. Te, które przetrwają, zdominują rynek i poprawią zwroty dla pierwszych inwestorów.

⚡️ Która kryptowaluta będzie dominować?

Przewiduje się, że Bitcoin zdominuje rynek kryptowalut w 2022 roku, według ekspertów. Jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut, dzięki wykorzystaniu blockchaina lub rejestru rozproszonego w tysiącach maszyn.

⚡️ Która kryptowaluta ma potencjał?

W 2022 roku do najbardziej znaczących kryptowalut do inwestowania należą Ethereum, Polkadot i Cosmos.

Inflacja kryptowalutowa jest definiowana jako wzrost cen towarów i usług w ramach danej gospodarki. Ten wzrost cen prowadzi do spadku siły nabywczej kryptowalut, ponieważ więcej kryptowalut jest wymaganych do zakupu tej samej ilości towarów lub usług. Istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do inflacji kryptowalut, w tym, ale nie tylko:

  • Podaż kryptowalut. Jeśli jest więcej dostępnych kryptowalut niż nabywców, doprowadzi to do presji na spadek cen i zwiększonego popytu na towary i usługi denominowane w kryptowalutach.
  • Aktywność gospodarcza. Jeśli zwiększy się aktywność gospodarcza, doprowadzi to do wzrostu cen, ponieważ przedsiębiorstwa podnoszą ceny, aby pokryć swoje koszty.
  • Polityka rządu. Działania organów rządowych mogą prowadzić do inflacyjnej listy kryptowalut.Na przykład, jeśli rząd zwiększy podaż pieniądza, doprowadzi to do wyższych cen, ponieważ jest więcej kryptowalut dostępnych do zakupu towarów i usług. Istnieje kilka sposobów, w których kryptowaluty mogą chronić przed inflacją, w tym, ale nie tylko:
Kryptowaluty a inflacja
Inflacja kryptowalutowa
  •  Użyj kryptowaluty, która nie podlega inflacji. Podczas gdy wszystkie waluty fiat podlegają inflacji, istnieją pewne kryptowaluty, które nie podlegają. Na przykład Bitcoin ma ograniczoną podaż 21 milionów monet, a Ethereum ma stałą podaż ETH. Oznacza to, że nie podlegają one tym samym siłom inflacji, co waluty fiat.
Kryptowaluty nie są odporne na skutki inflacji
Zabezpieczenie inflacji za pomocą Stablecoin
  •  Przechowuj swoją kryptowalutę w portfelu, który nie podlega inflacji. Jeśli trzymasz kryptowalutę w portfelu, który podlega inflacji (np. waluta fiat), to Twoja siła nabywcza będzie się zmniejszać w czasie, gdy ceny towarów i usług rosną. Jeśli jednak przechowujesz swoją kryptowalutę w portfelu, który nie podlega inflacji (np. kryptowaluta), wówczas Twoja siła nabywcza pozostanie stała.
  •  Zamień swoją kryptowalutę na inne aktywo, które nie podlega inflacji. Jeśli posiadasz kryptowaluty, które podlegają inflacji, możesz je zamienić na inne aktywa, które nie podlegają inflacji (np. złoto lub srebro). W ten sposób możesz chronić swoją siłę nabywczą przed skutkami inflacji.

Kryptowaluty nie są odporne na skutki inflacji, ale mogą zapewnić pewną ochronę przed nią. Presja inflacyjna może prowadzić do wyższych cen towarów i usług denominowanych w kryptowalutach, ale nie zawsze tak jest. Kryptowaluty mogą również oferować pewną ochronę przed inflacją, umożliwiając użytkownikom przechowywanie kryptowalut w portfelach, które nie podlegają inflacji, konwersję kryptowalut na inne aktywa, które nie podlegają inflacji, lub korzystanie z kryptowaluty, która nie podlega inflacji.

Czy kryptowaluty mają inflację?
Czym jest inflacja bitcoina i innych kryptowalut?

Porównując inflację fiatów i kryptowalut widzimy, że:

  •  Waluty fiatowe podlegają siłom inflacyjnym, natomiast kryptowaluty nie.
  • Kryptowaluty mogą zapewnić pewną ochronę przed inflacją, umożliwiając użytkownikom przechowywanie kryptowalut w portfelach, które nie podlegają inflacji, konwersję kryptowalut na inne aktywa, które nie podlegają inflacji, lub korzystanie z kryptowaluty, która nie podlega inflacji.

Inflacja ma zarówno plusy, jak i minusy. Z jednej strony, może ona prowadzić do wzrostu cen towarów i usług. Z drugiej strony może oferować pewną ochronę przed siłami inflacyjnymi. Ostatecznie decyzja o tym, czy inwestować w kryptowaluty, czy nie, sprowadzi się do osobistych okoliczności i preferencji każdej osoby.

Kryptowaluty nie podlegają inflacji

Bitcoin to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta
Inflacja i kryptowaluty

Po porównaniu wszystkich kryptowalut, przedstawiciele centrum badawczego doszli do wniosku, że poniższy cyfrowy pieniądz można nazwać najbardziej deflacyjnym:

Przeanalizujmy każdy z nich bardziej szczegółowo

Bitcoin to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta
Bitcoin: Cechy

Bitcoin to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta, która wielokrotnie była nazywana cyfrowym złotem. Główną cechą BTC jest to, że jego emisja jest ograniczona do 21 milionów monet. To właśnie ten czynnik sprawia, że Bitcoin jest jedną z kryptowalut deflacyjnych – w końcu wraz ze wzrostem popytu na niego, a brakiem produkcji nowych jednostek, jego cena będzie tylko rosła. 

Ethereum pojawiło się jeszcze w 2015 roku i szybko stało się jednym z liderów
Co muszę wiedzieć o Ethereum?

Ethereum pojawiło się jeszcze w 2015 roku i szybko stało się jednym z liderów pod względem kapitalizacji. Chodzi o to, że ETH daje możliwość tworzenia inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji, które działają w oparciu o blockchain. Ograniczona jest tu również maksymalna liczba monet – jest ona równa 110 milionom ETH.

Litecoin został stworzony jako "lekka" wersja Bitcoina
Litecoin: cechy i perspektywy

Litecoin został stworzony jako “lekka” wersja Bitcoina i wykorzystuje ten sam algorytm – Scrypt. Całkowita liczba jednostek LTC wynosi 84 miliony. 

Bitcoin Cash pojawił się w wyniku hard forka Bitcoina w 2017 roku. Jego główną cechą jest zwiększony rozmiar bloku, co pozwala na przetwarzanie większej ilości transakcji na sekundę. Maksymalna liczba BCH wynosi 21 milionów jednostek.

Monero to anonimowa kryptowaluta, która wykorzystuje algorytm CryptoNote. Ten cyfrowy pieniądz nie może być śledzony i, odpowiednio, zapewnia całkowitą prywatność swoim użytkownikom. Maksymalna ilość XMR wynosi 18,400 milionów jednostek.

Jak kryptowaluty mogą chronić przed inflacją?
Inflacja kryptowalutowa

Jak widzimy, wszystkie najbardziej znane i popularne kryptowaluty są deflacyjne. Ich emisja jest ograniczona, co oznacza, że z czasem ich cena będzie tylko rosła. 

Najlepsze giełdy kryptowalut z kwietnia 2022 roku https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/best-crypto-exchanges/

Jak kryptowaluty mogą chronić przed inflacją

Kryptowaluty i inflacja aktywem wysokiego ryzyka
Jak kryptowaluty mogą chronić przed inflacją?

Podczas gdy aktywa kryptowalutowe nie podlegają siłom inflacyjnym, mogą one zapewnić pewną ochronę przed inflacją. Ostatecznie decyzja o tym, czy inwestować i, czy nie, będzie sprowadzać się do osobistych okoliczności i preferencji każdej osoby. Niektóre plusy inwestowania w kryptowaluty w okresach wysokiej inflacji są takie, że aktywa kryptowalutowe nie podlegają inflacji i mogą oferować pewną ochronę przed nią. Z drugiej strony, minusem może być to, że w okresach wysokiej inflacji ceny towarów i usług mogą wzrosnąć.  Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy inwestować w kryptowaluty, czy nie, osoby fizyczne powinny rozważyć swoje osobiste okoliczności i preferencje.

Największe perspektywy

Kryptowaluty są aktywem wysokiego ryzyka, zwłaszcza dla niewprawnego użytkownika. Jednak, jak wiemy z historii, wysokie ryzyko często wiąże się z wysokimi nagrodami.

Inflacja kryptowalut jest naturalnym procesem, który wpływa na wszystkie waluty fiat. Jednak aktywa kryptowalutowe nie podlegają siłom inflacyjnym ze względu na ich ograniczoną podaż. Dzięki temu mogą one oferować pewną ochronę przed inflacją. Ostatecznie decyzja o tym, czy inwestować w kryptowaluty, czy nie, będzie sprowadzać się do osobistych okoliczności i preferencji każdej osoby.

Jakie są wady i zalety kryptowalut?
Czym jest inflacja kryptowalut

Plusy i minusy inflacji i kryptowalut

Kryptoinflacja, według ekonomistów, ma takie same negatywne skutki jak każda inna forma inflacji. Pomimo tego, istnieje kilka korzyści i wyników, które można zaobserwować.

Stymulacja gospodarki. Im więcej pieniędzy w obiegu, tym częściej są one wydawane. Powoduje to większy popyt i korzystny wpływ na procesy produkcyjne.

Gospodarka jest w stanie desperacji, a pracownicy są zdesperowani, aby znaleźć pracę. Zmniejszenie bezrobocia poprzez jeszcze cięższą pracę, aby trudności ekonomiczne nie odbiły się na kieszeni. Odnosi się to do wzrostu gospodarki poprzez inwestowanie większej ilości pieniędzy w różne aspekty życia.

Bitcoin w środowisku rosnących stóp procentowych
Plusy i minusy kryptowalut inflacyjnych

Ochrona przed ruiną finansową. “Paradoks gospodarności” to zwrot używany w małych kręgach przez specjalistów. Termin ten ukuł Keynes (najbardziej znany ekonomista XX wieku).Ludzie oszczędzają i odkładają zakupy tak długo, jak długo ceny maleją (co oznacza, że ogólny koszt przedmiotów i usług spada). Inflacja natomiast powoduje, że ludzie chcą wydawać wszystkie swoje pieniądze aż do ich wyczerpania.

Zacznijmy od tego, że. Rezerwa Federalna od lat próbuje zmniejszyć ilość pieniędzy w obiegu w wyniku inflacji, z ograniczonym powodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ drukowanie większej ilości pieniędzy zmienia wartość wszystkiego innego w społeczeństwie (w tym waluty cyfrowej, takiej jak Bitcoin). Pomimo rządowej troski o inflację, wpływa ona również na tych, którzy mają mniej szczęścia. Inflacja

Inwestorzy widzą Bitcoina i inne kryptowaluty
Jakie czynniki mogą przyczynić się do wzrostu i upadku kryptowalut

Rosnące stopy procentowe to kolejne zagrożenie inflacyjne. W kryptowalucie (podobnie jak w fiat money) wszelkie oszczędności tracą na wartości. Wszelkie procesy inflacyjne, takie jak nadmuchiwanie waluty w celu zwiększenia dochodów – na przykład w celu edukacji lub budowania godnej emerytury lub prostego dochodu pasywnego

Chociaż kryptowaluty mogą oferować pewną ochronę przed inflacją
Czy masz jakieś pytania dotyczące inflacji kryptowalut? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Wnioski

Inwestorzy postrzegają Bitcoin i inne kryptowaluty jako dobrą metodę zabezpieczenia przed inflacją, pomimo tego, że różne rządy skupiają się na tłumieniu inflacji w swoich walutach narodowych. Wynika to z ograniczonej ilości niektórych cyfrowych monet. Kryptowaluty nie są uważane za pieniądz deflacyjny, ponieważ dla górników istnieje zachęta do dalszego zatwierdzania transakcji w sieci. W niektórych przypadkach aktywa kryptowalutowe są nawet inflacyjne. Na przykład opłaty za gaz Ethereum idą w górę w okresach wysokiego popytu w sieci.

Chociaż kryptowaluty mogą oferować pewną ochronę przed inflacją, należy pamiętać, że kryptowaluty są zmiennymi i ryzykownymi inwestycjami. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy inwestować w kryptowaluty, osoby fizyczne powinny rozważyć swoje osobiste okoliczności i preferencje.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject