Jak działa wydobywanie kryptowalut?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jak długo trwa wydobycie 1 bitcoina?

Około 10 minut
Do stworzenia jednego bitcoina potrzebny jest czas, który na silnych maszynach wynosi średnio około 10 minut. Szybkość wydobycia zależy od rodzaju sprzętu do wydobywania bitcoinów, który wykorzystujesz.

⚡️ Czy opłaca się wydobywać kryptowaluty?

O ile nie byłeś jednym z pierwszych, którzy wydobywali bitcoiny, wydobycie na procesorze nigdy nie było opłacalne. Był czas, kiedy można było zyskownie wydobywać bitcoiny za pomocą GPU, ale potem znowu… dzisiaj naprawdę musisz mieć ASIC i umowę z firmą energetyczną, aby zarabiać pieniądze wydobywając bitcoiny w 2020 roku.

⚡️ Ile kosztuje wydobycie 1 bitcoina?

Wydobycie bitcoinów będzie kosztować od 7 do 11 tysięcy dolarów. Wydobycie jednego bitcoina kosztuje obecnie od 7 000 do 11 000 dolarów. Koszt cyklu życia górnika ASIC do wydobycia jednego bitcoina wynosi około 15 000 do 19 000 dolarów. Ponieważ cena BTC wynosi obecnie równowartość 56 dol

⚡️ Jaka jest najłatwiejsza kryptowaluta do wydobycia?

Bitcoin jest kryptowalutą P2P, która może być wydobywana za pomocą komputera. Inną niejasną kryptowalutą jest Bitcoin (BTC), który jest prosty do wydobycia na domowym komputerze. Użytkownicy Bitcoin lubią wydobycie solo, ponieważ jest proste.

⚡️ Czy mogę użyć mojego komputera do wydobycia?

Wydobycie jest możliwe na każdym komputerze z systemem Windows, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny czy laptop. Najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Windows. Raczej nie będziesz w stanie wydobywać na środowisku Mac OS. Jeśli używasz Linuksa, to z pewnością jesteś lepszy w wydobyciu niż my.

Na czym polega wydobywanie kryptowalut

Wydobywanie kryptowalut było swego czasu wyścigiem zbrojeń, który spowodował większe zapotrzebowanie na procesory graficzne (GPU). AMD, producent procesorów graficznych, w okresach ich największego zainteresowania notował mocne wyniki finansowe.

Pomimo rosnącego zapotrzebowania na procesory graficzne, gorączka złota związana z wydobyciem kryptowalut szybko się skończyła, ponieważ równie szybko wzrosły trudności związane z wydobyciem popularnych kryptowalut.

Na czym polega wydobywanie kryptowalut
Jak działa wydobywanie kryptowalut

Jednak wydobywanie kryptowalut nadal może być opłacalne. Więc, co to jest krypto-mining, czy jest to legalne i gdzie zacząć? Ten esej omawia te kwestie w sposób bardziej szczegółowy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje i tematy, zobacz naszą stronę zasobów Blockchain i Cryptocurrency .

Czym jest wydobywanie kryptowalut?

Większość ludzi postrzega wydobywanie kryptowalut wyłącznie jako proces generowania nowych pieniędzy. Z kolei wydobywanie kryptowalut obejmuje przetwarzanie transakcji w sieci blockchain i zapisywanie ich w rozproszonym rejestrze. Co najważniejsze, wydobywanie kryptowalut zapobiega podwójnym wydatkom w globalnej sieci poprzez weryfikację i dodawanie do niej transakcji.

Czy wydobywanie kryptowalut jest bezpieczne?
Kto ma najwięcej bitcoinów?

Kiedy osoba wydaje kryptowalutę, księga cyfrowa musi zostać zaktualizowana poprzez obciążenie jednego konta i uznanie innego, tak jak w przypadku walut fizycznych. Główną wadą waluty cyfrowej jest to, że platformy cyfrowe są łatwe do manipulowania. W rezultacie tylko uwierzytelnieni górnicy mogą modyfikować zapisy w księdze Bitcoin, która jest rozproszona na wielu komputerach.Górnicy muszą wziąć odpowiedzialność za obronę sieci przed podwójnymi wydatkami.

W międzyczasie tworzone są nowe monety, aby podziękować górnikom za ich wysiłek włożony w ochronę sieci. Ponieważ zdecentralizowane rejestry nie mają centralnej władzy, górnictwo jest kluczowe w zatwierdzaniu transakcji. W rezultacie górnicy mają motywację do ochrony sieci poprzez udział w weryfikacji transakcji, co zwiększa ich szanse na otrzymanie świeżo wybitych pieniędzy.

Który blockchain jest PoW?
Czy PoS jest lepsze od PoW?

Metoda konsensusu Proof-of-Work (PoW) została opracowana w celu zagwarantowania, że tylko certyfikowani górnicy kryptowalut mogą wydobywać i zatwierdzać transakcje. PoW zabezpiecza również sieć przed atakami z zewnątrz.

Top 7 zdecentralizowanych giełd (DEX)

Dlaczego PoW jest potrzebne?

Wydobycie kryptowalut można porównać do wydobycia metali szlachetnych. Podczas gdy górnicy złota, srebra i diamentów wydobywają metale szlachetne, górnicy kryptowalut tworzą nowe kryptowaluty. Górnicy muszą rozwiązywać złożone problemy matematyczne w postaci haseł kryptograficznych, aby otrzymać zapłatę w postaci nowych monet.

Co to jest proof of work Kryptowaluta
Dowód pracy (PoW) jest formą dowodu kryptograficznego

Hash jest skróconą formą podpisu cyfrowego dla danych. Górnicy konkurują ze sobą, aby zidentyfikować wartość hash wytworzoną przez transakcję kryptowalutową, a pierwszy górnik, który to zrobi, dodaje blok do księgi i otrzymuje nagrodę.

Bloki są powiązane ze sobą poprzez funkcje hash, które tworzą łańcuch bloków, który prowadzi z powrotem do pierwszego bloku. W rezultacie węzły sieci peer-to-peer mogą po prostu sprawdzić, że poszczególne bloki są ważne i że górnicy, którzy zweryfikowali każdy blok, poprawnie rozwiązali hash dla nagrody.

Czym są automatyczni animatorzy rynku?

Ilość mocy obliczeniowej wymaganej do rozwiązania PoWs wzrosła z czasem, ponieważ górnicy wykorzystali do tego bardziej wyrafinowany sprzęt. W tym samym czasie górnicy konkurują o monety i napędzają rzadkość kryptowalut.

Jak zacząć wydobywać kryptowaluty

Aby wydobywać kryptowaluty, wymagane są komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem, które rozwiązuje skomplikowane kryptograficzne problemy matematyczne. We wczesnych dniach informatyki, bitcoin i inne kryptowaluty mogły być wydobywane przy użyciu podstawowego układu procesora na komputerze domowym. Z czasem jednak rosnący poziom złożoności sprawił, że chipy procesorowe stały się nieefektywne w przypadku wydobywania większości kryptowalut ze względu na postępy w technologii.

Jak działa wydobywanie kryptowalut
Jak działa wydobywanie kryptowalut

Obecnie wydobywanie kryptowalut wymaga użycia wyspecjalizowanego procesora graficznego lub wyspecjalizowanego wbudowanego układu (ASIC) górniczego. Ponadto procesory graficzne w systemie wydobywczym muszą być stale połączone z efektywnym połączeniem internetowym. Każdy krypto-górnik musi również dołączyć do puli kryptowalutowej online.

10 pytań przed zakupem kryptowalut

Istnieje wiele sposobów na wydobywanie kryptowalut.

Ilość czasu wymaganego do wydobycia kryptowaluty różni się w zależności od podejścia. Wydobywanie za pomocą CPU było historycznie popularne wśród górników, ponieważ było szybsze niż wydobywanie za pomocą GPU. Wiele osób uważa jednak, że górnictwo procesorowe jest dziś zbyt powolne i niewygodne ze względu na długi czas potrzebny do uzyskania nawet niewielkiego zysku, biorąc pod uwagę wysokie wydatki na energię i chłodzenie oraz zwiększoną złożoność w całej sprawie.

Czy wydobywanie kryptowalut jest opłacalne?
Na ile sposobów można wydobywać kryptowaluty?

Innym podejściem do wydobywania kryptowalut jest wydobywanie GPU. Wykorzystuje pulę procesorów graficznych w celu zwiększenia mocy obliczeniowej poprzez połączenie kilku platform razem. Rig potrzebuje płyty głównej i systemu chłodzenia, aby mógł działać prawidłowo.

Inna metoda, jak działa górnictwo kryptowalut, nazywa się ASIC mining. W przeciwieństwie do górników GPU, górnicy ASIC są zaprojektowani specjalnie do wydobywania kryptowalut i produkują więcej jednostek kryptowaluty niż procesory graficzne. Są one jednak drogie, co oznacza, że wraz ze wzrostem złożoności wydobycia, staną się szybko przestarzałe.

Momentum Trading

Wydobywanie w chmurze zyskało na popularności, ponieważ koszty górniczych procesorów graficznych i ASIC wzrosły. Wydobywanie w chmurze pozwala osobom prywatnym korzystać z zasobów dużych firm i specjalistycznych zakładów wydobywających kryptowaluty.

Jak długo trwa wydobycie 1 Ethereum?
Jaki jest najlepszy sposób na wydobywanie kryptowalut?

Zarówno darmowe, jak i płatne hostingi cloud mining mogą być znalezione online przez górników kryptowalut, którzy wynajmują obiekt górniczy na określony czas. Wydobywanie kryptowalut jest najłatwiejsze przy użyciu tej metody.

Czym są pule górnicze? 

Pule wydobywcze pozwalają ludziom połączyć swoją moc obliczeniową i zwiększyć szanse na znalezienie i wydobycie bloków w blockchainie. Jeśli pula górnicza odniesie sukces, zyski są dzielone między członków w oparciu o to, ile zasobów każdy członek wniósł do puli.

Który basen jest najlepszy do wydobycia?
Czy mining pools się opłaca?

Pula wydobywcza to aplikacja do wydobywania kryptowalut, która jest dostarczana z pulą wydobywczą; jednak entuzjaści kryptowalut teraz również tworzą własne pule wydobywcze online. Górnicy mogą swobodnie zmieniać pule, kiedy tylko zdecydują, ponieważ niektóre pule zapewniają większe nagrody niż inne.

Czym jest sieć Chia (XCH)? Jakie są cechy

Oficjalne pule wydobywcze kryptowalut są bardziej niezawodne, ponieważ zapewniają częstą komunikację i pomoc techniczną ze strony organizacji goszczących. Najlepszym miejscem do poszukiwania basenów wydobywczych jest CryptoCompare, gdzie górnicy mogą porównać różne baseny wydobywcze w oparciu o ich wiarygodność, rentowność i monetę, którą chcą wydobyć.

Czy powinienem zajmować się wydobywaniem kryptowalut?

Wydobywanie kryptowalut to bardzo osobista decyzja. Najważniejsze aspekty do rozważenia przy określaniu, czy wydobywać kryptowalutę, czy nie, obejmują szybkość haszowania maszyny górniczej, zużycie energii i ogólne koszty. Maszyny do wydobywania kryptowalut, podobnie jak inne rodzaje komputerów, zużywają znaczną ilość energii elektrycznej i wytwarzają dużą ilość ciepła.

Która kryptowaluta jest najlepsza do wydobycia?
Jak działa wydobywanie kryptowalut

Górnik ASIC, na przykład, zużyje około 72 terawatów mocy, aby stworzyć bitcoina w ciągu dziesięciu minut. Ponieważ technologia się poprawia, a proces wydobywania staje się bardziej złożony, te liczby cały czas się zmieniają.

Podczas gdy cena sprzętu jest kluczowa, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę zużycie energii, koszty energii w twoim regionie i wydatki na chłodzenie, zwłaszcza w przypadku platform wydobywczych GPU i ASIC.

Kluczowe jest również rozważenie poziomu zaawansowania wymaganego przez kryptowalutę, którą chcemy wydobywać, zanim zaczniemy.

KRYPTOWALUTY SĄ ZAKAZANE I UWAŻANE ZA NIELEGALNE W TYCH KRAJACH

Podatkowe skutki uboczne wydobywania kryptowalut

Wydobywanie kryptowalut na telefonie
Opodatkowanie wydobycia kryptowalut

Kiedy górnicy kryptowalut otrzymują nagrody w kryptowalutach za wykonanie operacji wydobywczych, podlegają konsekwencjom podatkowym (1) w każdym przypadku, gdy otrzymują środki, oraz (2) w każdym przypadku, gdy sprzedają lub wymieniają tokeny nagród.

IRS wydał Notice 2014-21, aby wyjaśnić konsekwencje podatkowe wydobywania kryptowalut (1), i bezpośrednio zajmuje się tymi kwestiami. Kiedy górnik otrzymuje tokeny nagród w kwocie równej godziwej wartości rynkowej monet w momencie ich otrzymania, rozpoznaje dochód brutto.

7 Najlepsza Bitcoin kryptowaluta twardy portfel Reviewed

Wypłata kryptowalut z tytułu wynagrodzenia za tokeny/wirtualną walutę podlega opodatkowaniu podatkiem od samozatrudnienia, jeżeli działalność górnicza podatnika jest zawodem lub działalnością gospodarczą i jest prowadzona jako niezależny wykonawca.

Czy praca przy wydobywaniu kryptowalut jest darmowa?
Jak długo trwa wydobycie 1 Bitcoina?

IRS orzekł, że płatności kryptowalutowe dla górnika, który pracuje jako pracownik, podlegają opodatkowaniu, tak jak zwykłe płace. Agencja stwierdziła również, że jeśli podatnik angażuje się w działalność górniczą jako wykonawca, dochód podlega federalnemu potrąceniu płac i Social Security/Medicare, a także podatkom od bezrobocia.

Aby uzyskać bardziej szczegółową analizę konsekwencji podatkowych wydobycia bitcoinów, zobacz “Taxation of Cryptocurrency Mining”. Aby uzyskać informacje na temat planowania podatkowego w zakresie kryptowalut, zobacz Charitable Remainder Unit Trusts (CRUTs) i kryptowaluty , “Taxation of Cryptocurrency Margin Trading” oraz “Estate and Cryptocurrency Planning”. A po najbardziej aktualne informacje na temat opodatkowania walut wirtualnych zapraszamy do naszego Tax Center.

Czy wydobywanie kryptowalut jest legalne?

Czy to jak działa wydobywanie kryptowalut jest legalne?
Czy to jak działa wydobywanie kryptowalut jest opłacalne?

Z tego powodu większość jurysdykcji i władz musi jeszcze przyjąć przepisy specyficzne dla kryptowalut, pozostawiając legalność wydobycia kryptowalut w wątpliwość dla większości narodów.

Górnicy, którzy produkują bloki lub rozwiązują problemy matematyczne w zamian za Bitcoin, są znani jako “górnicy Bitcoin” i mogą podlegać przepisom dotyczącym przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), zgodnie z Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). W Izraelu wydobywanie bitcoinów jest uważane za działalność gospodarczą i jako takie jest opodatkowane. Niepewność regulacyjna utrzymuje się w Indiach i innych jurysdykcjach.

Jednak, podczas gdy kilka krajów zakazało całkowicie działań związanych z kryptowalutami, niewiele krajów zakazuje wydobycia bitcoinów.

Nasza strona Freeman’s Law Cryptocurrency Law podsumowuje status prawny kryptowalut w każdym kraju na świecie, w tym przepisy regulacyjne i legislacyjne, które regulują kryptowaluty.

Zakończ, stwierdzając, czy krypto-górnictwo jest zrównoważone, czy nie.

Jak długo trwa wydobycie 1 Ethereum?
Opodatkowanie wydobycia kryptowalut to wciąż ważny temat.

Ciekawość i silna chęć nauki są wymagane dla górników kryptowalut. Wraz z pojawieniem się nowych technologii, sektor how crypto mining works zmienia się szybko. Profesjonalni górnicy, którzy uzyskują największe wypłaty, zawsze uczą się o przestrzeni i ulepszają swoje techniki wydobywcze, aby zwiększyć swoją rentowność.

Z drugiej strony, zwolennicy zmian klimatycznych obawiają się, że w trakcie prac wydobywczych będzie spalanych coraz więcej paliw kopalnych.

Obawy dotyczące długoterminowej stabilności systemów PoW skłoniły niektóre społeczności kryptowalutowe, takie jak Ethereum, do rozważenia odejścia od platform PoW na rzecz bardziej przyjaznych dla środowiska podejść proof-of-stake.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject