Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty w 2022 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jaki jest najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut?

Użytkownicy mogą stracić bitcoin i inne tokeny kryptowalutowe z powodu kradzieży, awarii komputera, utraty kluczy dostępu i tak dalej. Ponieważ te portfele nie są podłączone do Internetu, zimne przechowywanie (lub portfele offline) jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania bitcoinów. Niektórzy ludzie nadal wolą gorące portfele, ponieważ są one wygodniejsze niż zimne przechowywanie (lub portfele offline przechowują kryptowaluty na giełdzie?

⚡️ Czy lepiej przechowywać kryptowalutę w portfelu?

Przechowywanie kryptowaluty na giełdzie, na której ją zakupiłeś, jest najprawdopodobniej najprostszym podejściem dla inwestorów do przechowywania swoich monet. Jednak portfel kryptowalutowy może zapewnić większe bezpieczeństwo dla tych, którzy chcą przejść do bardziej bezpiecznej opcji.

⚡️ Czy kryptowaluta wciąż rośnie w Twoim portfelu?

Tak, wartość Twojej kryptowaluty będzie się zmieniać, gdy jest przechowywana w portfelu . Cena może iść w górę lub w dół w czasie i niezależnie od tego, czy jest przechowywana w portfelu, czy na giełdzie, wartość kryptowaluty będzie się wahać. Dotyczy to również wszystkich form portfeli: papierowych, sprzętowych i programowych.

⚡️ Czy gorące portfele są bezpieczniejsze od zimnych?

Podczas gdy gorący portfel jest podatny na ataki internetowe, które mogą ukraść fundusze, jest szybszy i wygodniejszy do handlu lub zakupów kryptowalut. Zimny portfel zazwyczaj nie jest podłączony do Internetu, więc choć może być bardziej bezpieczny, jest mniej praktyczny.

Wiele osób nie może odpocząć z powodu świadomości, że ich kryptowaluta może zostać skradziona. Jednak bezpieczne przechowywanie swoich cyfrowych pieniędzy jest łatwiejsze niż się wydaje. Ten artykuł pokaże Ci, jak bezpiecznie trzymać swoje kryptowaluty.

Otrzymanie kryptowaluty to jedno, ale utrzymanie jej w bezpieczeństwie wymaga innego zestawu umiejętności i wiedzy. W tym artykule dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, wybierając odpowiedni portfel, a także najczęstsze zagrożenia bezpieczeństwa kryptowalut.

Zakupy kryptowalut
Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie kryptowalut?

Jaka jest definicja portfela kryptowalutowego?

Portfel kryptowalutowy to oprogramowanie, które służy do przechowywania Twoich kluczy publicznych i prywatnych, wysyłania i odbierania walut cyfrowych, zarządzania ich saldem i interakcji z różnymi blockchainami. Aby zarządzać i chronić swoje kryptowaluty, będziesz potrzebował portfela kryptowalutowego.

Istnieje wiele portfeli kryptowalutowych do wyboru, ale najbardziej znaczącym rozróżnieniem między nimi jest to, czy są one gorące czy zimne.

Jaki jest najbezpieczniejszy zimny portfel dla kryptowalut?
Jaki jest najbezpieczniejszy portfel kryptowalutowy?
 • Gorący portfel jest ogólnodostępny i można do niego wejść w każdej chwili.
 • Zimny portfel to rodzaj portfela offline, który pozwala na bezpieczne przechowywanie pieniędzy. W każdej chwili możesz nadal otrzymywać pieniądze, ale nikt nie może Ci ich odebrać.

Wszystkie portfele internetowe oparte na chmurze, jak również większość portfeli mobilnych i programowych, a także giełdy, są przykładami gorących portfeli.

Portfele offline obejmują urządzenia do przechowywania na zimno, takie jak portfele sprzętowe, portfele papierowe przechowywane w trybie offline, dyski USB i inne media do przechowywania w trybie offline. Przedmioty na nośnikach fizycznych, takie jak rzeczywiste bitcoiny są również uważane za portfele offline.

Zarówno zimne, jak i gorące portfele są używane przez właścicieli kryptowalut. Gorące portfele są przydatne do częstego handlu, natomiast zimne portfele są lepsze do długoterminowego przechowywania kryptowalut.

Czy portfele kryptowalutowe są bezpieczniejsze niż giełdy?
Czy powinienem przechowywać moją kryptowalutę na Coinbase lub w portfelu Coinbase?

Zanim przyjrzymy się różnym portfelom, oto przypomnienie, dlaczego przechowywanie swoich cyfrowych aktywów na giełdach jest zazwyczaj złym pomysłem.

Portfele kryptowalutowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Istnieją cztery różne rodzaje portfeli kryptowalut: papierowe, sprzętowe, w chmurze i online. Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

Papierowe portfele są generowane za pomocą portfela Bitcoin i mogą być używane do otrzymywania darowizn Bitcoin.

Co to jest portfele kryptowalutowe?
Najlepszy sposób na przechowywanie kryptowalut

Termin “papierowy portfel” odnosi się do fizycznej kopii lub papierowej kopii twoich kluczy publicznych i prywatnych, które są uważane za zimne przechowywanie. Może również odnosić się do oprogramowania używanego do generowania pary kluczy wraz z cyfrowym plikiem do druku. Nawet jeśli używasz portfela sprzętowego, papierowe portfele mogą zapewnić znaczącą ochronę. Możesz zaimportować swój papierowy portfel do klienta oprogramowania lub po prostu zeskanować kod QR, aby przenieść swoje aktywa.

Jeśli szukasz generatora papierowego portfela dla wybranej kryptowaluty, najprawdopodobniej odkryjesz go na stronie internetowej projektu lub stronie społeczności. MyEtherWallet to narzędzie, które pozwala stworzyć papierowy portfel dla Ethereum i każdego tokena ERC-20. Zrób papierowy portfel bitcoin za pomocą generatora papierowych portfeli bitcoin.

Co jest dobrą cechą portfele kryptowalutowe?
Jakie jest 5 rodzajów portfeli kryptowalutowych?

Papierowe portfele są fantastycznym sposobem na przechowywanie swoich bitcoinów, ale jak wszystko inne, mają swoje wady. Papierowe portfele mogą być łatwo uszkodzone, spalone, skopiowane i sfotografowane, i wymagają całkowitego zaufania, jeśli nie zrobisz ich sam. Aby uczynić papierowe portfele bardziej trwałymi, są one czasami laminowane, drukowane w wielu kopiach i przechowywane w różnych miejscach, lub przechowywane w sejfie.

Chociaż papierowe portfele są bezpieczne, nie zaleca się przechowywania elektronicznych kopii Crypto na komputerze. Klucze prywatne dla papierowych portfeli powinny być zawsze przechowywane w trybie offline. Przechowywanie plików papierowego portfela w trybie online sprawia, że są one tak samo bezpieczne jak gorący portfel.

Portfele w chmurze

Który portfele kryptowalutowe jest lepszy?
Jaka jest różnica między kryptowalutą a portfelem?

Z definicji, popularne portfele są łatwe w użyciu. Twoje pieniądze mogą być dostępne z dowolnego komputera, urządzenia lub miejsca dzięki portfelowi w chmurze. Są one naprawdę poręczne, ale przechowują Twoje klucze prywatne w Internecie dla wszystkich i mogą podlegać kontroli stron trzecich. W rezultacie są one z natury bardziej narażone na atak i kradzież.

 • portfele obejmują
 • Watchdog
 • Coinbase
 • Metamask
 • Blockchain.info.
Jaka jest różnica między kryptowalutą a portfelem?
Kupno i sprzedaż kryptowalut

Portfele w chmurze charakteryzują się wyższym stopniem bezpieczeństwa niż portfele internetowe, niebędące depozytami. Dostęp do nich można uzyskać za pośrednictwem Internetu i aplikacji mobilnych, ale usługodawca nie ma dostępu do Twoich kluczy prywatnych. Nieustawne portfele w chmurze są najczęściej połączone z platformą wymiany, co oznacza, że umożliwiają bezpieczny handel Twoimi monetami.

Jeśli chodzi o wybór portfela w chmurze, najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że usługodawca ma dobrą reputację. Zrób swoje badania i używaj tylko portfeli od firm, które istnieją już od jakiegoś czasu i mają dobre wyniki.

W jaki sposób portfele kryptowalutowe zarabiają?
Jak wygląda portfel kryptowalutowy?

Portfele oprogramowania

Portfele programowe są prawdopodobnie najpopularniejszym typem portfela kryptowalutowego, ponieważ są darmowe i łatwe w użyciu. Są one również uważane za gorące portfele, ponieważ są zawsze podłączone do Internetu.

Portfele programowe mogą być zainstalowane na komputerze lub telefonie komórkowym. Do najpopularniejszych portfeli programowych należą m.in.

 • Exodus
 • Jaxx
 • Electrum
 • Grzybnia.
Czy potrzebujesz portfela kryptowalutowego Store?
Który portfel kryptowalutowy jest najbezpieczniejszy?

Portfele sprzętowe Przechowuj Crypto swoje klucze prywatne na urządzeniu zewnętrznym, takim jak USB, a nie w chmurze. Są one fantastyczne i bezpieczne. Mogą również dokonywać płatności online, co jest świetne. Portfele sprzętowe, które są kompatybilne z siecią, pozwalają na korzystanie z wielu walut.

Gemini to giełda kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Został uruchomiony w 2016 roku i umożliwia klientom kupno, sprzedaż, handel i przechowywanie Crypto z depozytami ubezpieczonymi przez FDIC. Gemini oferuje różne parowanie kryptowalut do handlu. Klienci mogą również wycofać monety ze swoich kont w dowolnym momencie, składając wniosek za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej Gemini.

Czy portfele Store Crypto są bezpieczne?
Czy Twoja kryptowaluta rośnie w portfelu?

Popularne są portfele sprzętowe, takie jak TREZOR, Ledger Nano S, czy KeepKey:

 • Księga rachunkowa
 • Bezpieczny
 • KeepKey
Jaki jest najpopularniejszy portfel kryptowalutowy?
Co się dzieje po przelaniu kryptowaluty do portfela?

Najbezpieczniejszym sposobem uzyskania portfela sprzętowego jest jego producent. Nie jest wskazane kupowanie go od kogoś, kogo nie znasz, nawet jeśli otrzymasz go od producenta. Pamiętaj, że nawet jeśli kupisz portfel sprzętowy bezpośrednio od producenta, musisz zawsze inicjalizować i resetować go samodzielnie.

Portfel, który wybierzesz, zależy od Twojego portfela. Każdy poważny projekt powinien mieć swój własny portfel, który można znaleźć na stronie projektu, ale czasem praktyczniejsze może być użycie portfela wielowalutowego.

Jaki jest najbezpieczniejszy portfel kryptowalutowy? Store Crypto
Jaki jest najlepszy portfel na kryptowaluty?

Nie wszystkie portfele wielowalutowe obsługują każdą kryptowalutę. Nawet portfele sprzętowe mają ograniczoną liczbę monet, które mogą obsługiwać. Z drugiej strony, istnieje wiele opcji portfeli dla znanych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Etherium.

Będziesz również musiał zabezpieczyć swoje tajne wyrażenie odzyskiwania po zdobyciu portfela kryptowalut. Jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania słów źródłowych jest CryptoTag, który pozwala na Store Crypto je na praktycznie niezniszczalnych płytach tytanowych.

Najlepsze środki bezpieczeństwa, aby uniknąć utraty kluczy prywatnych

Zdecydowałeś się przejąć kontrolę nad swoimi kryptowalutami i Przechowywać Crypto wszystko w prywatnym portfelu. To wspaniała inicjatywa! Jednak wraz z wielką odpowiedzialnością przychodzi wielka moc, a teraz wszystko zależy od Twojej zdolności do zachowania bezpieczeństwa i zabezpieczenia kluczy prywatnych.

Najlepszy sposób na przechowywanie kryptowalut
Jaki jest najlepszy portfel kryptowalutowy dla początkujących?

Najczęściej stosowanymi zabezpieczeniami są:

Nie przechowuj kryptowaluty przez dłuższy czas lub dłużej niż jest to konieczne.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe powinno być zawsze włączone (2FA).

Jeśli używasz portfela sprzętowego, utrzymuj kod pin trudny do odgadnięcia i nigdy nie ujawniaj swojego 24-słownego zwrotu w Internecie.

Nie jest dobrym pomysłem chwalić się swoimi zasobami kryptowalutowymi podczas używania prawdziwego nazwiska lub adresu. Nawet jeśli przechowujesz swoje aktywa kryptowalutowe w zimnym (offline) magazynie, hakerzy nadal mogą je wykraść.

Kupić i sprzedać kryptowalutę
Który portfel kryptowalutowy ma najniższe opłaty?

Ufaj tylko informacjom, które widzisz na ekranie swojego sprzętowego portfela i dwukrotnie sprawdzaj wszystkie dane na swoim urządzeniu.

Zawsze zakładaj, że Twój sprzęt w każdej chwili może zostać zhakowany, dlatego ostrożnie obchodź się z ekranem komputera lub telefonu komórkowego.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak chronić się przed kradzieżą kryptowalut.

Uważaj na strony wyłudzające informacje. Podczas łączenia się z giełdą lub portfelem internetowym, upewnij się, że wpisujesz prawidłowy adres. Wiele fałszywych stron internetowych jest zaprojektowanych tak, aby wyglądały jak giełdy, aby mogły wykraść Twoje dane logowania. Zawsze sprawdzaj dwukrotnie, czy adres strony jest prawidłowy.

Jak korzystać z portfela Coin Cloud?
Czym właściwie zajmuje się portfel kryptowalut?

Protokół HTTPS to bezpieczne połączenie, które szyfruje dane w przeglądarce i sprawia, że są one nieczytelne dla każdego, kto może ich szukać. Większość stron internetowych powinna teraz korzystać z protokołu HTTPS, ale nadal możesz znaleźć niektóre, które go nie używają.

Korzystaj z bezpiecznej sieci Wi-Fi. Nigdy nie łącz się z portfelem internetowym, kontem walutowym lub innym ważnym punktem bezpieczeństwa za pomocą publicznej sieci Wi-Fi. Nawet jeśli znajdujesz się w pozornie bezpiecznym miejscu, upewnij się, że punkt dostępu używa silnego szyfrowania, takiego jak WPA2.

Odłóż trochę pieniędzy na bok. Nie trzymaj wszystkich swoich aktywów kryptowalutowych w jednym miejscu. Używanie jednego lub więcej zimnych skarbców do długoterminowego przechowywania i co najmniej jednego gorącego portfela do handlu i transakcji jest najlepszym podejściem, aby przejść do tego.

Jak działa portfel programowy?
Czy naprawdę potrzebuję portfele kryptowalutowe zimne?

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie jest niezbędne. Zawsze używaj dwuskładnikowego uwierzytelniania, aby zabezpieczyć swoje konta. Jeśli możesz, używaj oprogramowania lub sprzętu 2FA zamiast SMS-ów.

Utrzymuj białą listę adresów IP i adresów wycofania. Jeśli masz stały adres IP, używaj go dla zwiększenia bezpieczeństwa. Upewnij się, że tylko Ty masz dostęp do swoich kont i pieniędzy.

Sprawdzaj dwukrotnie adresy cyfrowych portfeli. Podczas przesyłania transakcji, niektóre złośliwe oprogramowanie może zmodyfikować i wstawić nieprawidłowy adres. Zazwyczaj w grę wchodzi nowy adres atakującego. Lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z ryzykiem. Niektórzy ludzie nigdy nie czują się bezpiecznie i zadają sobie wiele trudu, aby zabezpieczyć swoje cyfrowe zasoby. Nie dostrzegają jednak, że rozwiązania zabezpieczające mogą również narażać ich na niebezpieczeństwo.

Czy portfele kryptowalutowe są bezpieczniejsze niż giełdy?
Czym jest portfele kryptowalutowe zimne Jak działa?

Utrata dostępu do swoich kont, środków czy portfela jest równie prawdopodobna jak bycie zhakowanym. Jeśli jeszcze tego nie robisz, nie komplikuj niepotrzebnie sprawy. Dąż do rozsądnej równowagi między złożonością a bezpieczeństwem.

Na swojej drodze do stania się własnym bankiem, nauka zabezpieczenia i ochrony kryptowalut jest ważną umiejętnością do zdobycia. Im szybciej ją opanujesz, tym lepiej.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject