Ethereum vs Cardano: Co musisz wiedzieć

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Które lepiej kupić Cardano za bitcoina czy Ethereum?

Aktualna wartość. W najbliższym czasie Cardano wydaje się być lepszą okazją niż Ethereum. W tej chwili cena Cardano jest tańsza niż Ethereum. Wraz z rozwojem rynku DApp, wartości Etherum i Cardano najprawdopodobniej wzrosną.

⚡️ Czy Cardano może stać się następnym Bitcoinem?

Cardano, podobnie jak Bitcoin, może być na skraju stania się wszystkim, czym jest Bitcoin i więcej. Cardano jest obecnie wyceniane na 1,80 USD za monetę. Cena 60 000 dolarów może wydawać się nierealistyczna z tak niskiego punktu wyjścia. Jednak Bitcoin pokazał, że osiągnięcie tego celu jest wykonalne.vvvv

⚡️ Jakie kryptowaluty przeżyją boom w 2022 roku?

Na podstawie naszych badań odkryliśmy, że Luckyblock jest najlepszą kryptowalutą, w którą warto zainwestować do 2022 roku. W skrócie, ten projekt kryptowalutowy ma na celu zmianę całego biznesu loteryjnego na całym świecie. Dzięki wykorzystaniu technologii blockchain, proces ten jest zdecentralizowany.

⚡️ Czy Cardano ma przyszłość?

Według ekspertów, do 2022 roku cena Cardano ma wzrosnąć w wyniku wielu powodów. W najbliższej przyszłości przewiduje się, że Cardano wejdzie w sferę adopcji instytucjonalnej. Wartość inwestycji będzie się poprawiać wraz z jej wzrostem. Oczekuje się, że ADA będzie utrudnione przez uwagę rynku na podaż i popyt.

W przestrzeni kryptowalutowej istnieją setki, jeśli nie tysiące, cyfrowych walut i tokenów. Walczą one o uwagę inwestorów i potencjalnych handlowców na rynku, konkurując ze sobą o dominację na rynku. W ciągu ostatnich kilku lat zwiększona użyteczność kryptowalut pomogła kilku projektom w zwiększeniu ich kapitalizacji rynkowej i wolumenu obrotu.

Cardano vs Ethereum Reddit
Ethereum vs Cardano: co będzie napędzać kryptowaluty

Bitcoin, Cardano vs Ethereum Reddit to kilka najbardziej znanych kryptowalut z silnymi fundamentami i mapami drogowymi w miejscu, które pomagają im w rozwoju w branży kryptowalutowej. Jednak kilka dodatkowych projektów o niejasnych celach poczyniło znaczne postępy w przestrzeni kryptowalutowej. Pokazuje to, jak nieprzewidywalne są blockchain i środowisko kryptowalut.

Ten wpis na blogu będzie porównywał i kontrastował dwie najbardziej znane kryptowaluty na rynku: Ethereum i Cardano. Przejdziemy przez ich podstawowe projekty, specyfikę projektu, funkcje, krytyczne różnice, możliwości inteligentnych kontraktów, mechanizm konsensusu, koszty gazu, dysproporcje cenowe i inne czynniki. Konkluzją będzie jasna i dokładna ocena Cardano vs Ethereum

Cardano vs Ethereum: 3 powody przewagi ADA
Ethereum vs Cardano: jak się od siebie różnią

Cardano vs Ethereum Reddit mają wiele podobieństw, takich jak inteligentne kontrakty i tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, ale różnią się pod względem projektu, misji i celów. To dlatego debaty Ethereum vs Cardano często odbywają się wśród ekspertów kryptowalutowych.

Czym jest cena Ethereum i jak działa?

Ethereum to oparta na blockchainie wirtualna waluta i zdecentralizowana platforma aplikacji, która powstała w 2015 roku. Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą, po bitcoinie, w branży aktywów cyfrowych. Blockchain Ethereum jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych platform dla dApps (zdecentralizowanych aplikacji), deFinancing (deFi) , i niefunkcjonalnych tokenów (NFT).

Ethereum vs Cardano: wyścig na szczyt
Co lepiej kupić Cardano czy Ethereum?

Zalety blockchaina Ethereum

Zalety Ethereum są liczne. Jedną z najważniejszych cech w sieci blockchain jest to, że zawiera ona inteligentne kontrakty, które pomagają jej działać bardziej płynnie i wydajnie. Ponieważ zapewniają one zwiększone bezpieczeństwo i przejrzystość w sieci, te inteligentne kontrakty są obecnie jednym z najważniejszych elementów w sieci blockchain. Użytkownicy mogą bezpiecznie przeprowadzać bezpieczne transakcje i płatności za pomocą inteligentnego kontraktu.

Każdy może opracować nowe aplikacje na otwartym kodzie źródłowym sieci Ethereum. Programy te działają na własnej walucie Ethereum – Ether (ETH). W rezultacie zarówno zdecentralizowana aplikacja, jak i sieć bazowa czerpią zyski z jej sukcesu.

Wady sieci Ethereum

Czy Cardano jest konkurentem dla Ethereum?
Czy Cardano jest zagrożeniem dla Ethereum?

Sieć Ethereum wykorzystuje protokół wydobywczy Proof of Work (PoW), który jest powszechnie krytykowany za ogromne zużycie energii. Górnicy w sieci zatwierdzają transakcje, rozwiązując trudne zagadki i kody za pomocą niezwykle potężnych komputerów. Aby zweryfikować transakcje, górnicy potrzebują więcej energii, ponieważ te coraz bardziej złożone zadania zajmują więcej czasu.

Sieć Ethereum ma pewne wady. Za transakcje pobiera dość wysokie wydatki na gaz. Protokół pos Proof of Stake jest przyjmowany przez platformę blockchain, co złagodzi część problemu gazowego.Mechanizm konsensusu Proof of Stake jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska i pozwala górnikom potwierdzać transakcje i być nagradzanym za ich wkład w technologię blockchain.

Jak mogę kupić Cardano vs Ethereum Reddit
W jakim celu stosuje się Etherium?

Jednak aktualizacja sieci Ethereum nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, ponieważ aktualizacja jest stale opóźniana. Pomimo twierdzeń, że plan przejścia zostanie wdrożony w 2022 roku przez współtwórcę Ethereum, wciąż istnieją obawy i wątpliwości dotyczące daty jego wydania.

Czym jest Cardano?

Cardano zostało stworzone w celu zwalczania tokena Ethereum. Jeden z początkowych deweloperów Ethereum założył fundusz Cardano, co wywołało niekończący się spór o to, czy Cardano czy Ethereum jest lepsze. Protokoły Cardano i Ethereum mają jednak kilka wspólnych elementów. Własna kryptowaluta sieci Cardano nazywa się ADA, która służy do płacenia za usługi w sieci.

Dlaczego Cardano jest zabójcą Ethereum?
Czy warto kupić Cardano?

Blockchain Adder jest jednym z wielu blockchainów działających w sieci Cardano.

Cardano to blockchain trzeciej generacji z inteligentnymi kontraktami i zdecentralizowanymi aplikacjami. Posiada platformę handlową NFT oraz protokół Indigo w swojej sieci, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko wymieniać prawdziwe rzeczy za pomocą blockchaina Cardano.

Metoda wydobycia PoS, którą stosuje Cardano, daje mu przewagę nad Ethereum. W przeciwieństwie do Cardano, Ethereum wciąż czeka na przejście na podejście PoS (Proof of Stake). Zarówno Ethereum, jak i Cardano mają inteligentne kontrakty na swoich blockchainach. Ponadto, poprzez włączenie prosów Cardano do swojego protokołu sieciowego, Cardano wzmocniło swoją pozycję w porównaniu Cardano vs Ethereum.

Czy Cardano ma przyszłość?
Czy Cardano jest lepsze od bitcoina?

Token ADA również zyskał na znaczeniu w świecie kryptowalut. Wcześniej był znany jako trzeci największy coin, za tylko Bitcoinem i Etherium. Inwestorzy i posiadacze ADA są nagradzani, gdy stawiają swoje tokeny, zarabiając ADA. Pomogło to sieci w walidacji transakcji, stosowaniu inteligentnych kontraktów i czerpaniu korzyści od uczestników sieci i interesariuszy.

Wady sieci Cardano

Cardano, podobnie jak Ethereum, jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Chociaż sieć Cardano znacznie rozszerzyła się w ciągu ostatnich około dwóch lat, nadal jest dość młoda w porównaniu z Ethereum. Rywalizacja Cardano z Ethereum i Solaną może odegrać ważną rolę w ograniczeniu wzrostu tokena. Posiadacze mają dużo władzy, jeśli chodzi o Cardano, co może być mieczem obosiecznym.

Co jest wyjątkowego w Cardano?
Czy ADA wybuchnie?

Chociaż Cardano ma pewne zalety w stosunku do Ethereum, wciąż znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Sieć Cardano nie ma tak wielu zdecentralizowanych aplikacji jak Ethereum. Ponadto inteligentne kontrakty sieci Cardano nie są tak szeroko stosowane jak Ethereum.

Cardano nie posiada jeszcze w pełni funkcjonalnych inteligentnych kontraktów, które realizują usługi i transakcje finansowe. W rezultacie może być uważany za przewartościowany w odniesieniu do innych projektów inteligentnych kontraktów kryptowalutowych, dopóki nie zostaną one ukończone. W nadchodzących latach jego moc obliczeniowa będzie odgrywać ważną rolę w projekcie.

Jaka kryptowaluta przeżyje boom w 2022 roku?
Która kryptowaluta eksploduje w 2025 roku?

Różnice między Ethereum a Adą

Porównanie blockchainów

Ethereum i Cardano, podobnie jak wiele innych kryptowalut, mają dobre imię na rynku. Mają również wiele różnorodnych potencjalnych zastosowań, co czyni je jedynymi w swoim rodzaju na kilka sposobów. Oba blockchainy zachęcają do korzystania ze zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów. Różnią się jednak pod względem zużycia energii.

W którą kryptowalutę powinienem zainwestować w 2022 roku?
Eth jest lepszy niż ADA?

Podobne funkcje można osiągnąć na blockchainach Cardano (ADA) i Ethereum, w tym wykonywanie niestandardowej logiki programistycznej (smart contracts) i tworzenie programów (zdecentralizowane aplikacje). Rdzeniem każdej platformy blockchain jest algorytm, który tworzy bloki i weryfikuje transakcje. Różne blockchainy są używane przez Cardano i Ethereum.

Kluczowe rozróżnienie w tym momencie polega na tym, że podczas gdy konsensusowy protokół Proof-of-Stake Ouroboros firmy Cardano wydaje się być bardziej elastyczny niż blockchain Proof-of-Work firmy Ethereum, bardziej elastyczna maszyna wirtualna Ethereum pozwala na zbudowanie na szczycie szerszej gamy aplikacji. Cardano jest nadal rozwijany i nie jest jeszcze jasne, jak protokół Ouroboros będzie działał w praktyce.

Która moneta będzie następnym bitcoinem?
Która moneta będzie następnym bitcoinem?

Ouroboros, stworzony przez Cardano na wczesnych etapach, jest pierwszym algorytmem PoS, który został udowodniony jako bezpieczny i pierwszy, który został opracowany na naukowych badaniach akademickich. Ramy oparte na badaniach naukowych, zbudowane na recenzowanych koncepcjach z podejściami opartymi na dowodach, prowadzą każdy etap lub okres mapy drogowej Cardano. Przyszłe przypadki użycia zarówno sieci blockchain, jak i tokena ADA są zaawansowane i osiągane w ramach tego procesu.

Znaczenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji

Inteligentne kontrakty są wstępnie napisane i nieodwracalne, co czyni je bezpiecznymi i niezawodnymi. Przejrzystość dla interesariuszy zapewniają inteligentne kontrakty, które są podobne do automatów, ponieważ realizują transakcje i wykonują zadania bez potrzeby pośrednika lub strony trzeciej. Umowy te są publiczne, dzięki czemu każdy może tworzyć własne kontrakty.

Z drugiej strony wielu ekspertów uważa, że zdecentralizowane aplikacje będą kolejną wielką rzeczą w branży blockchain. Są one nie tylko wykorzystywane do celów informacyjnych, ale także pomagają w promowaniu decentralizacji i anonimowości, dwóch ważnych aspektów świata kryptowalut.

W którą kryptowalutę powinienem zainwestować teraz?
Czy Ethereum to dobra inwestycja?

Transakcje muszą być przeprowadzane i podwójnie sprawdzane

Obie inicjatywy poszukują strategii rozwiązania problemu skalowalności w branży blockchain. Z drugiej strony Ethereum ma większy zestaw trudności ze względu na swoją wysoką wartość i dążenie do ogromnej skali finansowej. W rezultacie transakcje Ethereum są wolniejsze i droższe. Cardano jest bardziej skalowalny niż Ethereum, co daje mu przewagę w porównaniu Cardano vs. Ether. Jednak gdy aktualizacja Ethereum 2.0 trafi do głównej sieci, obie te kryptowaluty będą musiały odpowiednio zmienić swoje strategie.

W jaki sposób Ethereum zarabia pieniądze?
W jaki sposób Ethereum zarabia pieniądze?

W systemie Proof-of-Stake mining potrzeba znacznie mniej energii i mniej zasobów niż w systemie Proof-of-Work, ponieważ górnicy PoW muszą wykonać znacznie więcej “pracy”, aby wydobyć bloki. Ouroboros wymaga, aby niewielka liczba posiadaczy ADA była online i miała dobre połączenie sieciowe, aby transakcje były przetwarzane szybko. Cardano wykorzystuje również system delegacji, w którym posiadacze ADA mogą delegować swoje udziały innym osobom, które następnie mogą przetwarzać transakcje w ich imieniu.

Mechanizm Proof-of-Stake, podobnie jak Ethereum 2.0, ma na celu zastąpienie modelu Proof of Work (PoW) modelem Proof of Stake (PoS). Cardano było jedną z pierwszych kryptowalut, które przeszły z metody PoW na podejście PoS, a Ethereum ma wiele do nadrobienia.

Jak Ethereum zarabia pieniądze?
Jak kupić Cardano?

Porównywana jest analiza cenowa obu firm.

USDKAD/USD wahał się w przedziale od 2,01 do 2,13 USD w ciągu ostatnich 24 godzin, z umiarkowaną zmiennością. Wolumen obrotu spadł o 44,64 procent i wynosi 3,33 miliarda dolarów, podczas gdy całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi około 67,3 miliarda dolarów, co plasuje go na szóstym miejscu w rankingu ogólnym. Porównuje to korzystnie z Bitcoinem o wartości 68,44 miliarda dolarów i Ethereum o wartości 29,03 miliarda dolarów, które znajdują się odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu.

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na rynku, natomiast Ethereum jest powszechnie uważane za zagrożenie dla Bitcoina. Jednak Ethereum ma kilku własnych rywali. Dlatego wartość Ethereum spada od czasu do czasu z powodu licznych zabójców rynku.

Czy mogę kupić ADA na Coinbase?
Jak kupić monety ADA za gotówkę?

Przez wiele lat shillery i platformy medialne omawiały ideę “Ethereum killer” przez liczne projekty kryptowalutowe. Mimo to wielu inwestorów detalicznych ignoruje panowanie Ethereum jako niekwestionowanego króla zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Kiedy firma decyduje się na stworzenie aplikacji blockchain, prawie zawsze jest ona budowana na Ethereum (ETH).

Ethereum jest drugą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, podczas gdy Cardano jest obecnie na czwartej pozycji. Obie mają doskonałe metryki, takie jak ich kapitalizacja rynkowa i wolumen obrotu, ale ETH ma czterokrotnie większą wartość niż Cardano. Jednak wiele firm zdecydowało się opuścić Ethereum na rzecz innych sieci, wykorzystać rozwiązania Layer 2 (L2) lub przyjąć strategię wielołańcuchową, aby umożliwić swoim klientom korzystanie z transakcji o niskiej prowizji i szybkim czasie przetwarzania.

Czy mogę kupić ETH za ADA?
Gdzie najłatwiej kupić Cardano?

Ogólny rynek był prowadzony przez niedźwiedzie tendencje przez ostatnie 24 godziny, z Bitcoinem spadającym o 1,41% i Ethereum spadającym o 1,93%. Tymczasem Decentraland (MANA) jest na czele ze wzrostem cen o ponad 38%.

Duże przedsiębiorstwa i inwestorzy są zainteresowani inwestowaniem w ETH, przewidując, że będzie to kolejna ważna rzecz na rynku kryptowalut, przewyższająca Bitcoin jako największy na świecie komputer z aktywami cyfrowymi. Z kolei mali inwestorzy, handlowcy i przedsiębiorstwa przelewają pieniądze w Cardano.

Gdzie mogę kupić monety ADA Cardano?
Prognoza ceny Cardano na lata 2022-2025

Nikt na świecie nie może zaoferować jasnej porady finansowej w tym przypadku, ale pokazuje zarówno rosnącą popularność tokenów, jak i ich wzrost. Gdy do sieci Cardano dołączą znaczący inwestorzy finansowi, rywalizacja między ich kapitalizacją rynkową może stać się bardziej intrygująca.

Eksperci z niemieckiego banku Deutsche Bank opisują Ethereum jako “cyfrowe srebro”, termin ten został po raz pierwszy użyty do opisania Litecoina. Niemiecki międzynarodowy bank inwestycyjny twierdzi, że wirtualne waluty są “zbyt ważne, aby je zignorować”. Do 2030 roku cyfrowa waluta przewyższy tradycyjne papierowe pieniądze, według Deutsche Bank.

Cardano vs Ethereum: 3 powody przewagi ADA
Ethereum (ETH) vs Cardano (ADA)

Kupowanie Ethereum i Cardano

Ludzie na całym świecie inwestują w kryptowaluty i stają się one coraz bardziej dostępne w różnych krajach. Początkowo atrakcyjność ta była napędzana przez bitcoin, ale po bitcoinie wyrosły firmy takie jak Ether, Cardano, Dogecoin i Ripple. W rezultacie rozwinęła się funkcja kryptowalut i giełd bitcoinowych na całym świecie. Te firmy okazały się być łącznikiem między klientami a prawdziwym rynkiem handlowym dla aktywów cyfrowych.

CZYM jest różnica między Cardano a Ethereum
Co jest lepsze do inwestowania Ethereum czy Cardano?

Giełdy, które są zarówno scentralizowane, jak i zdecentralizowane, ułatwiły entuzjastom bitcoina i kryptowalut ze wszystkich środowisk zaangażowanie się w handel kryptowalutami. Zapewniają one szereg usług związanych z kryptowalutami, takich jak zakup, sprzedaż, handel i transfer monet i tokenów. Użytkownicy mogą również przechowywać swoje aktywa za pomocą tych wymian w chronionych portfelach kryptowalutowych.W rezultacie każdy, kto chce handlować lub inwestować w ETH lub tokeny ADA, może to zrobić, współpracując z renomowaną firmą.

Gdzie mogę kupić Ethereum lub Adacoin?

Ethereum jest najpopularniejszą kryptowalutą i z tego powodu większość giełd pozwala na zakup eteru. Zalecamy jednak trzymanie się kilku najbardziej znanych, takich jak Coinbase, Gemini lub eToro. Możesz również kupić Ethereum za pośrednictwem platform takich jak Venmo lub PayPal. Kupowanie ETH / Cardano (krok po kroku)

Eth jest lepszy niż ADA?
Czy cena ETH i ETH2 jest taka sama?

Oto przewodnik krok po kroku, jak kupić Cardano (ADA):

  • Najpierw załóż konto na renomowanej giełdzie kryptowalut, takiej jak Coinbase.
  • Następnie wpłać pieniądze na swoje konto za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej/debetowej.
  • Po zasileniu konta, wyszukaj Cardano w pasku wyszukiwania giełdy i kliknij “Kup”.
  • Wprowadź ilość Cardano, którą chcesz kupić, przejrzyj swoją transakcję i kliknij “Buy Cardano”.
  • Kupiłeś teraz Cardano!
Czym jest ADA oparta na Ethereum?
Dlaczego Cardano jest tak tanie w porównaniu do Ethereum?

Wniosek

Zarówno Ether jak i Cardano mają silne fundamenty i wsparcie społeczności. Są po Bitcoinie, jeśli chodzi o zdobycie uznania w sektorze. Inwestorzy i handlowcy powinni natomiast przeprowadzić dokładne badania przed dokonaniem wyboru.

Obie te kryptowaluty mają potencjał, aby gwałtownie wzrosnąć na konkurencyjnym rynku i mogą zaangażować się w ostrą rywalizację. Niemniej jednak, sukces Ethereum i ciągła presja Cardano mogą być dobrym wskaźnikiem dla całej branży i przyszłości aktywów cyfrowych na całym świecie.

Z drugiej strony kryptowaluta może być również potencjalnie lukratywną inwestycją, jeśli odniesie sukces w dłuższej perspektywie. Etherium (CRYPTO: ETH) i Cardano (CRYPTO: ADA) to dwie kryptowaluty, które zyskują na popularności. Obie monety doświadczyły ogromnego wzrostu, odkąd zostały po raz pierwszy wydane kilka lat temu. Inwestorzy kryptowalutowi zarobili fortunę, inwestując w te cyfrowe aktywa na wczesnym etapie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject